id: ccd3u4

Na dalszy rozwój dla młodego ambitnego fotografa :)

Na dalszy rozwój dla młodego ambitnego fotografa :)

Inactive donations - the required operation of the Organiser of the fundraiser. If you are an Organiser - log in and take the required action.

Our users created 1 170 345 fundraisers and raised 1 219 656 111 zł

What will you fundraise for today?

Description

Dawid Pałasz- fotografuję!

Witam!

Jestem 27-letnim fotografem ze Śląska, a dokładniej z okolic Podbeskidzia. Jestem pasjonatem fotografii, u którego zamiłowanie do uchwycenia danej chwili na zdjęciu zaowocowało tak mocnym zaangażowaniem w tej dziedzinie, że dzisiaj nie pamiętam już, jak to było nie mieć aparatu zawsze pod ręką.

Taki zapał do fotografowania stał się w głównym hobby mojego życia, a zarazem pracą- na co dzień pracuję jako fotograf produktowy w sklepie online. Aparat, który stał się nieodłącznym elementem mojej osoby, pozwala łapać momenty, zwykłej codzienności szarego dnia, która przez wielu omijana potrafi zachwycić, kiedy patrzę przez wizjer aparatu.

Ciągły rozwój!

Będąc zafascynowany możliwością łapania chwil oraz kreowania ich podjąłem decyzję zagłębiania się w tematyce jeszcze bardziej, co zaowocowało pochłanianiem wszelakich materiałów o tematyce fotografii dostępnych w internecie, książkach fotograficznych.

Dużym kolejnym krokiem było podjęcie nauczania w szkole fotografii w Krakowie, która dała mi ogrom usystematyzowanej wiedzy od ludzi, którzy zęby na aparatach pozjadali i napakowali moją głowę sporą dawką sprawdzonych rozwiązań i pomysłów na to, co i w jaki sposób robić, aby dążyć do perfekcji.

Rozwoju ciąg dalszy..

Ciągły rozwój merytoryczny wiąże się nierozerwalnie ze sprzętem, z którym pracujemy. Jako młody amator byłem bardzo dumny, zachwycony faktem posiadania aparatu, powszechnie pożądanej "lustrzanki", która to była powodem mojego zachłyśnięcia się fotografią i pozwalała mi świadomie bądź jeszcze nie łapać kadry, które uważałem za ciekawe uwiecznienia.

Z ciągłym zagłębianiem tematu foto szybko dostrzegłem to, co dzisiaj każdy fotograf wie. Rozwój sprzętu fotograficznego pędzi niczym lawina i daje ogrom możliwości wraz z nabywanymi kolejno elementami/akcesoriami, które przekładają się mocno na możliwości realizacji świadomego już fotografa.

Sprzęt

Swój start ze sprzętem zacząłem od aparatu cyfrowego marki Sony, który szybko stał się moim najlepszym przyjacielem. Stało się to bardziej z przypadku niż świadomego wyboru.

Dzisiaj, jestem posiadaczem dobrego sprzętu pełnoklatkowego tej właśnie marki.

Ciągły rozwój jest dla mnie bardzo ważny w teorii oraz praktyce (sprzętowo). Staram się rozwijać i być na bieżąco, aby móc świadomie realizować się w środowisku artystycznym oraz zawodowym.

Dążenie do "jakości"

Jak wspomniałem wyżej, udało się zapracować samemu na zakup dobrego aparatu. Jest to jednak początek drogi, która przede mną. Ciągle goniąc lepszą jakość, większą możliwość realizowania się mam w głowie to, co kupiłbym, mając, odpowiednią ilość wolnych środków. Małymi krokami do przodu. Aktualnie jestem posiadaczem obiektywu portretowego Sony 50mm f1.8

Jest to obiektyw stałoogniskowy, podstawowy. który daje możliwość realizacji na wielu polach, głównie dzięki światłu 1.8 pozwala realizować portrety z ładnie rozmytym tłem za modelką/modelem bądź fotografowanym obiektem. Daje on dobre kontrasty, ostrość jest zadowalająca. Jestem z niego bardzo zadowolony. Jak spisuje się w akcji przedstawię poniżej :)

Marlena

Zdjęcie portretowe wykonane podczas sesji plenerowej pośród drzew.

Jesień

Symboliczne zdjęcie z pleneru, na którym chciałem uchwycić jesień.

W ogrodach

zdjęcie z pleneru, zwiedzając skansen w pobliskich ogrodach. Druciany garnek zawieszony przed wejściem do chaty.

Głodny coraz bardziej

Będąc w obrębie obiektywu, którego efekty prezentowałem powyżej, wykorzystuje jego możliwości tak, jak się nauczyłem, na tyle ile sam sprzęt pozwala. W głowie, w planach, powoli dążąc do celu, wiem, co jeszcze warto do mojego zestawu dołączyć, aby stawać się bardziej "uniwersalnym" fotografem, któremu nie będą straszne zlecenia z każdej dziedziny fotografii tj. krajobrazu, architektury, fotografii nocnej, ślubnej, kulinarnej, reportażowej, sportowej itd. Mam głowę otwartą na bardzo wiele. Możliwość rozwoju, jak na chwilę obecną, jest dla mnie nieograniczona, co wymaga środków finansowych. Na wszystko pracuję sam, sam zarabiam na mój sprzęt. W planach jest zakup wszystkiego co będzie potrzebne w pracy profesjonalnego fotografa tj. między innymi..

Obiektywy

Mieć dostęp do obiektywów krajobrazowych, szybkich zoomów reportażowo-sportowych, obiektywów typowo portretowych, czyli bardzo jasnych stałek.

Akcesoria aparatu

Dodatkowo zapasowe baterie, grip do aparatu, pilot do wyzwalania bezprzewodowo, filtry na obiektyw potrzebne w zależności od fotografowanej sceny, statywy, karty pamięci, lampy błyskowe

Tworzenie studia

Dodatkowe środki na studio fotograficzne, lampy, blendy, softboxy, tła o różnym kolorze, statywy do lamp itd. itp.

Reklama

Dodatkowym, myślę, bardzo istotnym elementem, jest reklama mojej osoby w internecie. Konieczna, aby świat o mnie mógł usłyszeć. Reklama również wymaga nakładu finansowego.

Wsparcie

Lista potrzeb, sprzętu, do którego dążę, niezmiennie jest długa. Będąc fotografem ma się nieograniczoną możliwość sprzętowego rozwoju, dlatego mam też cel, aby móc realizować siebie i nie mieć przeszkód po drodze, no albo chociaż, aby te przeszkody minimalizować :)

Chcę również podnosić jakość realizowanych projektów zawodowych, aby być konkurencyjnym jakościowo względem kolegów fotografów i móc oferować więcej.

Do celu

Dążąc do celu realizowania siebie pracuję oraz zarabiam na to, aby móc spełniać się hobbystycznie i zawodowo. Jednocześnie dzięki ofercie tej strony mogę spróbować krzyknąć w Waszą stronę- Hej! Jestem tu, Dawid fotograf!

Zaprezentować Wam mnie, moje prace, jak widzę świat przez wizjer aparatu.

Będąc docenionym przez Was lajkami, followami na portalach społecznościowych oraz wsparciem finansowym, na pewno szybciej i z podniesioną głową będę do tego celu dążyć.

Za wszelkie dotacje na moją osobę i pomoc w rozwoju będę bardzo wdzięczny i odpowiem mega pozytywną energią, pracą fotograficzną i lepiej wykonywaną pracą zawodową jako coraz lepszy fachowiec, fotograf :)

ZERKNIJCIE PO WIĘCEJ!

Chcielibyście poznać mnie lepiej? Może wynająć na sfotografowanie imprezy, zlecić sesję?

Zapraszam na moje strony społecznościowe.

Dawid Pałasz - Facebook oficjalny

Oficjalny Instagram

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations 3

 
Hidden data
2 zł

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!