id: cd53tg

Polish Pamir Expedition 2018

Polish Pamir Expedition 2018

Inactive donations - the required operation of the Organiser of the fundraiser. If you are an Organiser - log in and take the required action.

Our users created 1 166 463 fundraisers and raised 1 213 046 257 zł

What will you fundraise for today?

Description

Polish Pamir Expedition 2018

Wyprawa na najwyższy szczyt Śnieżnej Pantery - Pik Ismaila Samaniego 7495 m.n.p.m. (dawny Pik Komunizma) położony w Pamirze w Tadżykistanie.

Projekt Polish Pamir Expedition został stworzony w 2014 roku. Jego celem jest zdobycie „Śnieżnej Pantery” – rosyjskiego wyróżnienia alpinistycznego, przyznawanego zdobywcom pięciu najwyższych siedmiotysięczników, położonych na terenach byłego ZSRR. Owe pięć szczytów to:

Pik Lenina (7134 m n.p.m.),

Pik Korżeniewskiej (7105 m n.p.m.),

Chan Tengri (7010 m n.p.m.),

Pik Komunizma (7495 m n.p.m.),

Pik Pobiedy (7439 m n.p.m.).

Pierwsze trzy szczyty zostały zdobyte kolejno w latach: 2014, 2015 i 2016. W 2017 roku Dawid Grzybek zaliczył nieudaną próbę wejścia na Pik Pobiedy.

Z perspektywy czasu uważamy, że nawet ta "nieudana próba" pozwoliła zdobyć bezcenne doświadczenie i na pewno pozwoli lepiej przygotować kolejną wyprawę na jeden z najtrudniejszych siedmiotysięczników świata.

W dniu 25 lipca 2018 roku Dawid Grzybek wspólnie z Dominikiem Malirz lecą do Uzbekistanu, skąd drogą lądową przemieszczą się w tadżycki Pamir. Pierwszoplanowym celem tegorocznej wyprawy jest zdobycie Piku Ismaila Samaniego (dawny Pik Komunizma). Jest to najwyższy szczyt "Śnieżnej Pantery" i zarazem ostatni, na którym nie było dotychczas nam dane spróbować swoich sił.

Celem zrzutki jest częściowe pokrycie kosztów organizacji wyprawy dwóch jej członków - Dawida Grzybek i Dominika Malirz. Koszt uczestnictwa jednego członka wyprawy, bez jakichkolwiek udogodnień - to kwota 12 000 złotych (pozwolenia, wizy, korzystanie z bazy oraz transport do/z Base Campu), czyli razem 24 000 złotych. Z uwagi na "wycof", i to ten nie wspinaczkowy, strategicznego sponsora, nadal potrzebujemy kwotę 4000 złotych.

Już niejednokrotnie przekonaliśmy się, że siła jest w Was - w osobach, które trzymają kciuki za powodzenie naszej, kolejnej wyprawy, dla których piszemy relacje i składamy filmiki, bo tylko dzielenie się przeżyciami z drugą osobą nadaje wyprawie sens. Wiemy, że ratowaliście już nas z opresji finansowych, dlatego nie boimy się, po raz kolejny zwrócić się do Was z gorącą prośbą o wsparcie naszej tegorocznej wyprawy.

Oczywiście. Jak co roku, każda osoba wspierającą kwotą od 25 złotych wzwyż, otrzyma symboliczny prezent po zakończeniu wyprawy. Prosimy o wiadomość na Facebooku z podaniem aktualnego adresu korespondencyjnego celem wysyłki upominków.

Bardzo dziękujemy za wsparcie.

Z górskimi pozdrowieniami: Dawid Grzybek i Dominik Malirz

Fanpage na Facebooku

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Offers/auctions 7

Buy, Support.

Buy, Support. Read more

Inactive

Donations 11

KD
Kamila Dziedzic
500 zł
KN
Kamill Nowotarska
100 zł
KP
Katarzyna Pawelec
75 zł
 
Hidden data
50 zł
MW
Maria Wojciechowska
50 zł
JR
Joanna
40 zł
 
Hidden data
25 zł
KM
Kamil Michalczyk
25 zł
ŁG
Łukasz Grzegorzyca
25 zł
See more

Comments 1

 
2500 characters