id: ce2gak

na pilną rehabilitację oraz operację ręki

na pilną rehabilitację oraz operację ręki

Our users created 1 187 481 fundraisers and raised 1 248 957 582 zł

What will you fundraise for today?

Updates7

 • Dziękuję wszystkim darczyńcom za hojne wpłaty. Dzięki Wam jestem w stanie pokryć koszt styczniowej operacji i dotychczasowe wizyty u fizjoterapeuty oraz chirurga-ortopedy i przybliżyć perspektywę odzyskania sprawności (przynajmniej częściowej) lewej ręki.

  Jeszcze pół roku temu myślałam naiwnie, że to będzie krótka przygoda pourazowa i że w ciągu miesiąca ćwiczeń wszystko będzie dobrze... jednak sprawy się skomplikowały, o czym pisałam wcześniej. Natomiast wczorajsza diagnoza u specjalisty wykazała dalsze uszkodzenia powstałe podczas wypadku, których nfz nie diagnozował a których zdecydowanie nie powinno się pozostawiać samym sobie, gdyż wpływają ograniczająco na funkcje ręki a w przyszłości poskutkują zmianami zwyrodnieniowymi i pogłębieniem ograniczeń. A więc przede mną perspektywa kolejnej operacji, a po niej znów mozolnej rehabilitacji ... Never ending story... Sprawdzę, czy jest w ogóle jakaś szansa zrobienia na nfz choć części dalszych reperacji ręki a jeśli tak, to kiedy - jeśli nie, to znów będę musiała zrobić wszystko w prywatnej klinice... i będę wtedy jednak zmuszona prosić o kolejne wsparcie finansowe. Dotychczasowe koszty już przekroczyły 11.000 zł.

  Załączam wczorajszą diagnozę specjalisty i dowody kosztów z ostatnich trzech miesięcy.

  9982dXMYjgFXEBoh.jpglryRqteODGwJq3VW.jpg8qsgCrgVd1kyeUsD.jpg

  0Comments
   
  2500 characters

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Dziękuję wszystkim darczyńcom za wpłaty! Bez Was byłoby mi bardzo trudno pokryć koszta rehabilitacji.

Przede mną trochę dłuższa droga do sprawnej ręki, niż myślałam na początku, więc trzymajcie kciuki!

W ten przedwigilijny wieczór życzę Wam wszystkim Wesołych Świąt i Do Siego Roku!

Alina


Dzień dobry,

Zbieram na pilną rehabilitację ręki. W lipcu pechowo złamałam rękę, przy nadgarstku, fachowo nazwano to złamaniem odcinka dalszego kości promieniowej z przemieszczeniem oraz wyrostka rylcowatego kości łokciowej. Na SOR nastawiono mi złamaną kość i zapakowano rękę w gips. Po 3 tygodniach okazało się jednak, że kość z powrotem się przemieściła i wymagana jest operacja. W połowie sierpnia chirurg wykonał operację, wstawił płytkę ze śrubami stabilizującą kość. Wszystko ładnie się zrasta, lecz pozostał problem przywrócenia ręki do funkcjonowania i sprawności, przynajmniej częściowej. Po dynamicznym urazie, który wpłynął też negatywnie na ścięgna, wiązadła nadgarstka i dłoni oraz bark, po operacji i w sumie 7 tygodniach unieruchomienia ręki w nadgarstku okazuje się, że powrót do sprawności jest niełatwy wymaga sporo czasu i pracy.

Kluczowe są pierwsze 3 miesiące, jeśli podczas nich wdroży się rehabilitację ręki, rokowania są pomyślniejsze niż jeśli rehabilitacja ręki będzie późno. Na rehabilitację w ramach NFZ czekam i czekam- wiadomo jak to jest.... więc rozpoczęłam na początku września terapię manualną ręki u prywatnego fizjoterapeuty i dopóki nie mogę mieć rehabilitacji w NFZ wykupiłam też trochę zabiegów fizjoterapeutycznych.

Pech chciał, że rękę złamałam w czasie, gdy w nielubianym na rynku pracy wieku przedemerytalnym byłam bez stałego zatrudnienia - a nową umowę o pracę, na którą tak się cieszyłam, miałam podpisać w sierpniu, niestety złamanie ręki w lipcu pracę tę przekreśliło. Nie miałam też żadnego ubezpieczenia NNW, więc nie pokryję kosztów rehabilitacji z odszkodowania za wypadek, bo odszkodowania nie dostanę. Pozostaję więc na razie w sytuacji bez stałej pracy, bez dochodów, bez zasiłku chorobowego i z niesprawną jedną ręką oraz wizją długotrwałej i kosztownej rehabilitacji. Szybki usprawnienie ręki w tej sytuacji jest więc moim marzeniem nr 1.

Mam pomoc w postaci cudownych rąk fizjoterapeuty, który powoli pomoże przywrócić sprawność mojej ręce, codziennie ćwiczę ją, gdyż bez tego nie będzie jakiegokolwiek postępu. Żeby uruchomić trochę zasobów finansowych na pokrycie kosztów rehabilitacji wystawiłam na olx trochę książek i bibelotów. Jeśli chcesz coś z tej kolekcji kupić, podaję link: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/n6ZN/

Jeśli chcesz po prostu wesprzeć skromnym lub hojnym datkiem rehabilitację mojej ręki będę bardzo wdzięczna. Ziarnko do ziarnka.

Z serca dziękuję!


There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations 65

KG
Katarzyna Gałązka
20 zł
 
User unregistered
1 zł
SV
Svetlana
100 zł
AW
Ubuntu
TE
Tadeusz
70 zł
AG
Ola Gromnicka
hidden
 
Hidden data
1 000 zł
KG
karol
50 zł
AW
Ubuntu
1 000 zł
 
Hidden data
100 zł
See more

Comments 10

 
2500 characters