id: cgb8hf

Budowa Domu Hospicyjnego w Sołtykowie

Budowa Domu Hospicyjnego w Sołtykowie

Our users created 1 188 997 fundraisers and raised 1 252 467 171 zł

What will you fundraise for today?

Description

Choroba i śmierć są czymś, z czym prędzej czy później zetknie się w jakiś sposób każdy z nas. Każdy życzy też sobie dla siebie łagodnego odejścia z tego świata, w godnych warunkach, bez bólu i cierpienia. Niestety, nie zawsze dzieje się właśnie tak. Osobom w stanie terminalnym przychodzą na ratunek hospicja, które wszechstronnie wspierają swych Podopiecznych i ich Rodziny. Oprócz opieki medycznej oferują pomoc psychologiczną, duchową i materialną.Radomskie Hospicjum Królowej Apostołów powstało z inicjatywy ks. Marka Kujawskiego SAC, który wykorzystał swoje doświadczenie zdobyte przy zakładaniu szczecińskiego hospicjum i posłudze w nim, by w 2003 zarejestrować statut radomskiej placówki. Od tamtej pory chorym niosły pomoc rzesze wolontariuszy z księdzem Markiem na czele. Wśród nich byli (i są nadal) także lekarze i pielęgniarki. Co warto podkreślić, żadna z tych osób nigdy nie pobierała i nadal nie pobiera żadnego wynagrodzenia z tytułu swojej działalności - dzieło opiera się w całości na wolontariacie.


Hospicjum działało w pełni mobilnie, nie dysponując żadnym stacjonarnym ośrodkiem – chorych odwiedzano w ich własnych domach. Po latach walki z formalnościami i poszukiwań kawałka ziemi udało się w końcu ziścić marzenie o budowie domu hospicyjnego.Wydawałoby się, że można już świętować, że rozpoczęte prace zakończą się w błyskawicznym tempie… Niestety, hospicjum utrzymuje się głównie z ofiar ludzi dobrej woli i aktualnie rozpaczliwie potrzebuje pieniędzy na dalszą budowę, wyposażenie i funkcjonowanie. Tylko dzięki dobrym ludziom, którzy zdecydują się podzielić z Hospicjum Królowej Apostołów tym, co mają, będziemy w stanie osiągnąć nasz cel. Nasz cel, czyli wybudowanie miejsca, w którym chorzy i ich rodziny odnajdą spokój i wytchnienie w cierpieniu. Jedynego takiego miejsca w regionie…Apelujemy do mieszkańców Radomia i okolic, ale nie tylko, by nie wahali się dołożyć choćby złotówki do dzieła, które widnieje na fotografiach. Wspólnie możemy sprawić, by te nagie cegły przemieniły się w kolorowy obraz z wizualizacji. Życie jest tylko życiem i być może nam lub naszym bliskim przyjdzie kiedyś skorzystać z opieki, którą otoczony zostanie każdy chory w tym pięknym budynku…Spójrzmy szerzej, niż sięga codzienne życie; przystańmy na chwilę w gonitwie za przyziemnymi sprawami. Prosimy dziś Państwa o otwarcie serc na sprawę, która dotyczy nas wszystkich – pomożecie?


LINK do strony na Facebooku: https://www.facebook.com/Hospicjum-Kr%C3%B3lowej-Aposto%C5%82ow-w-Radomiu-113615885327899


LINK do strony: http://hospicjum.radom.pl/


There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Donations 180

preloader

Comments 3

 
2500 characters
 • BO
  Bartosz Ofiara

  MazoCup / Turniej "Cześć Ich Pamięci" / Drużyna "Młot" oraz drużyna "Wir"

  240 zł
 • Z okazji 20lecia swijego istnienia Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiy zorganizowali pielgrzymkę do Pratulina i Kodnia. Uczestnicy pielgrzymki przekazali datek na budowę hospicjum stacjonarnego.

  350 zł
 •  
  Anonymous user

  Jesteście wielcy! Powodzenia! Niech Matka Boża się Wami i tym dziełem opiekuje. Księże Marku pozdrawiam serdecznie!

  hidden