id: cppfpt

Pilnie potrzebujemy wsparcia by dalej istnieć!

Pilnie potrzebujemy wsparcia by dalej istnieć!

Description

Szanowni Państwo!


Towarzystwo Muzyczne im. H. Wieniawskiego w Lublinie od ponad stu lat

propagujące kulturę muzyczną w Polsce i na świecie nie jest w stanie pokrywać wszystkich kosztów tak rozległej edukacyjno-kulturalnej działalności.


Mimo 127 letniej tradycji i imienia H. Wieniawskiegojesteśmy Stowarzyszeniem, które nie otrzymuje na bieżącą działalność i funkcjonowanie żadnych dotacji.


Na wszystkie organizowane

przez nas imprezy wstęp jest wolny, a nauka w Szkole dla Dzieci Niepełnosprawnych jest nieodpłatna.


W tej sytuacji jedyną szansą pozostaje Sponsorów i Darczyńców, ludzi dobrej woli.


Mamy przychylność Władz Miasta oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które od lat dofinansowują częściowo konkretne imprezy organizowane w ramach konkursów, ale nie mamy funduszy umożliwiających bieżące funkcjonowanie i istnienie Towarzystwa Muzycznego, a tak

naprawdę śmiało możemy powiedzieć, że po tylu latach działalności jesteśmy dobrem narodowym.


Potrzeby finansowe na utrzymanie Towarzystwa Muzycznego to około 300 tyś.

rocznie.


Poszukujemy sponsora – MECENASA naszego Towarzystwa, który mógłby stale

lub chociaż czasowo dofinansowywać Towarzystwo.


Niestety nie mamy ani mecenasa, ani żadnego sponsora stąd też pomysł na założenie tej oto cyklicznej zrzutki, który da Państwu możliwość realnego wpływu na dalsze przetrwanie naszej wieloletniej działalności. Nie ukrywamy, że Wasza dobrowolna pomoc jest naszą ostatnią deską ratunku.


Kilka słów o nas oraz naszej działalności:


Towarzystwo Muzyczne im. H. Wieniawskiego w Lublinie powstało w roku 1898.


Fakt ten stawia nas w rzędzie najdłużej istniejących i najbardziej aktywnych instytucji kulturalnych w kraju. Jesteśmy organizacją pozarządową - stowarzyszeniem, posiada osobowość prawną i status organizacji pożytku publicznego - działa w ramach samofinansowania.


W okresie 127 - letniej nieprzerwanej działalności, skupionej wokół swojego

patrona Henryka Wieniawskiego - najbardziej znanego i cenionego Lublinianina w świecie - Towarzystwo zmieniało i aktualizowało formy pracy, zadania i preferencje. W chwili obecnej na czoło wysuwa się działalność konkursowa, koncertowa i pedagogiczna.


Od ponad 46 lat Towarzystwo Muzyczne jest organizatorem Międzynarodowego Konkursu Młodych Skrzypków im. K. Lipińskiego i H. Wieniawskiego, który należy do najwartościowszych wydarzeń artystycznych w skali świata. Odbywa się co trzy lata. Jego laureaci od lat osiągają znaczące sukcesy na najbardziej prestiżowych konkursach i festiwalach, prowadzą aktywną działalność koncertową - solistyczną, kameralną, a także jako liderzy cenionych orkiestr symfonicznych. W bogatej historii Konkursu figurują nazwiska wybitnych dziś skrzypków, którzy w Lublinie odnosili swoje pierwsze sukcesy, wśród nich są: Vadim Repin, Maxim Vengerov,

Piotr Pławner, Bartosz, Bryła, Bartłomiej Nizioł, Arata Yumi Mone Hattori, Shoi Sayaka.


Ogólnopolski Konkurs Młodych Skrzypków im. St. Serwaczyńskiego. Jest

największym Konkursem wiolinistycznym w kraju. Laureaci Konkursu reprezentują Polskę w organizowanym przez nas Międzynarodowym Konkursie Młodych Skrzypków im. K. Lipińskiego i H. Wieniawskiego w Lublinie.


Cykl Koncertów „Harmonie Starego Miasta” (każda trzecia niedziela miesiąca oraz w okresie letnim w każdą niedzielę) ukazuje twórczość muzyczną w bogatym kontekście kulturypolskiej i światowej, promuje tradycję i nowoczesność, szerokie spektrum gatunków i form, technik i praktyk wykonawczych. Przywołują wielowiekową tradycję Lublina styku Wschodu i

Zachodu, gdzie od wieków krzyżowały się nurty muzyczne i tendencje artystyczne, mieszały obyczaje i religie.


Międzynarodowy Festiwal – Andrzej Nikodemowicz – czas i dźwięk. Wpisuje dzieło jego Patrona, jednego za najwybitniejszych europejskich kompozytorów muzyki sakralnej, w bogaty kontekst muzyki wszech czasów. Festiwal – Andrzej Nikodemowicz – czas i dźwięk służy promocji polskiego i światowego dziedzictwa kultury, edukacji „w stronę sztuki”, formacji duchowej i dobrych

obyczajów. Biorą w nim udział najwybitniejsi artyści, orkiestry, chóry i zespoły kameralne z Polski i z zagranicy. Odbyło się już XIII edycji.


Ogólnopolskie i Międzynarodowe Kursy Muzyczne w Kamienicy Wieniawskich

(siedzibie Towarzystwa Muzycznego) stanowią wzbogacenie oferty edukacyjnej dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia oraz ich nauczycieli, a także studentów akademii muzycznych. Są prowadzone przez wybitnych artystów – pedagogów, stymulują rozwój i artystyczne szanse młodzieży szczególnie uzdolnionej, przygotowującej się do udziału w ogólnopolskich imiędzynarodowych konkursach muzycznych. Otwarty charakter indywidualnych zajęć, możliwość udziału w koncertach stanowią szczególną wartość merytoryczną, wzbogacają doświadczenie estradowe. Obecność na kursie nauczycieli szkół średnich to szczególny rodzaj aktywności

pozwalający na skuteczność zawodową i umiejętność pracy z talentami.


Na wszystkie Koncerty organizowane przez Towarzystwo Muzyczne wstęp jest

bezpłatny.


W ramach działalności pedagogicznej Towarzystwo Muzyczne prowadzi Społeczną Szkołę Muzyczną I i II stopnia i Społeczne Ogniska Muzyczne oraz jedyną w Polsce, a może i na świecie Szkołę Muzyczną dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. Nauka w Szkole jest nieodpłatna.


Do Szkoły uczęszcza ponad 20 dzieci. Są to dzieci niedowidzące,

niedosłyszące, z porażeniem mózgowym, niewidome, z Zespołem Downa i cechami autyzmu. Zajęcia lekcyjne w Szkole są formą rehabilitacji i terapii.


Współpracujemy z Towarzystwami Muzycznymi noszącymi imię najwybitniejszego Lublinianina Henryka Wieniawskiego w Japonii i Poznaniu (wydaliśmy wspólnie piękną książkę edukacyjną dla dzieci o H. Wieniawskim pt. „W podróży ze skrzypcami).


Od lat swego rodzaju patronat i wsparcie merytoryczne ma Towarzystwo Muzyczne wUniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie na czele z wieloletnim Prorektorem tej Uczelni, a zarazem Wiceprezesem Zarządu Towarzystwa Muzycznego prof. Romanem Lasockim. Prezesem Towarzystwa Muzycznego jest światowej sławy skrzypek, najwybitniejszy obecnie pedagog skrzypiec na świecie prof. Zakhar Bron. Są to oczywiście funkcje społeczne.


Z góry każdemu z Państwa dziękujemy za okazane wsparcie oraz cegiełkę zbliżającą nas do dalszego istnienia.



There is no description yet.

There is no description yet.

Benefits of a recurring donations:
The Organiser receives 100% of your funds - we do not charge any fee
You remain in full control - you can stop the support at any time without any obligations
The Organiser can fully focus on his work
You get permanent access to posts and a special distinction
You don't have to remember about the next payments
It's easier than you think :)
Recurring Blik
Try BLIK recurring payments and support fundraisers regularly in just a few clicks
Recurring Blik Image
Try BLIK recurring payments and support fundraisers regularly in just a few clicks
Recurring Blik

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!