id: cr3rnv

na terapię hormonalną

na terapię hormonalną

Our users created 1 188 857 fundraisers and raised 1 252 294 075 zł

What will you fundraise for today?

Updates1

 • Dzięki wam udało się zebrać część pieniędzy, dzięki którym mogłem już rozpocząć proces tranzycji. Na tą chwilę jestem na etapie diagnozy, ale niestety w międzyczasie okazało się, że potrzebna będzie większa kwota niż mi się wydawało. Zbiórka ledwo zipie ale w dalszym ciągu  jestem niesamowicie wdzięczny za każdą złotówkę i wierzę, że się uda. Proszę udostępniajcie dalej❤
  0Comments
   
  2500 characters

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Nazywam się Marcel, mam 19 lat i jestem osobą transpłciową, oznacza to, że płeć biologiczna przypisana mi przy narodzinach, różni się od płci właściwej. Tranzycja — jest to z kolei długotrwały i bardzo kosztowny proces mający na celu dopasowanie ciała do odczuwalnej płci. Polega to m.in. na obniżeniu głosu, zaostrzenia rysów twarzy, ma wpływ na budowę ciała czy nawet wzrost, co ma pozytywny wpływ na dysforię płciową, a co za tym idzie stan psychiczny i depresję z którą nieprzerwanie walczę od 7 lat a więc mniej więcej od momentu w którym zrozumiałem kim jestem i jak wiele będę musiał poświęcić jeśli chcę postawić na siebie i swoje zdrowie.

Niestety jak wiemy, światem rządzą pieniądze, a ja ze względu na ciężką sytuację finansową, stan zdrowia i brak wsparcia finansowego, fizycznie nie jestem w stanie pokryć całkowitych kosztów wizyt u psychologa, psychiatry, endokrynologa, seksuologa itd. Są one niestety bardzo kosztowne, a tylko one mogą mnie doprowadzić do tego na czym zależy mi najbardziej - HRT, czyli w skrócie terapii hormonalnej, o której wspominałem wcześniej.

Niewiele osób tak naprawdę zdaje sobie sprawę jak wygląda życie osób transpłciowych. 
To nie tylko posługiwanie się preferowanym imieniem i zaimkami, to nie tylko dysforia i toalety. Osoby takie jak ja nieustannie walczą o swoje prawa i szacunek którym wielu się nie poszczyci. Jesteśmy traktowani jako temat polityczny, debatę. Jest to także przemoc, odrzucenie, ciężki dostęp do specjalistów, wysokie koszty tranzycji czyli czegoś co osoby cispłciowe mają za darmo. Zmiana dokumentów, gdzie aby móc zmienić dane, musimy pozwać swoich rodziców a także bolesne operacje, czy choćby hormony które trzeba przyjmować do końca życia.

 Wszystko czego potrzebuję to po raz pierwszy poczuć się naprawdę sobą - mężczyzną.
Nie jest to żadna zachcianka, faza czy kwestia dojrzewania, tylko wieloletnia sprawa, którą mam możliwość się wreszcie zająć i która zadecyduje o całym moim życiu. Gdyby było inaczej nigdy nie zdecydowałbym się na tak ciężkie życie.

 Dziękuje za każdą wpłatę czy udostępnienie. Ta złotówka może być kluczem do lepszego życia.

Na moim instagramie @/mglawice jest możliwość kupna moich obrazów, maluję na zamówienie i amatorsko zajmuję się fotografią. Jestem w stanie za nieduże pieniadze zrobić sesję zdjęciową na terenie Piły i okolic. (Wielkopolska).
There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations 116

preloader

Comments 3

 
2500 characters