id: daa2yg

Dom Treningowy w Milanówku, to jedyna szansa na godne życie dla dorosłych osób ze spektrum autyzmu po 24 rż. Stwórz go razem z Nami ;-)

Dom Treningowy w Milanówku, to jedyna szansa na godne życie dla dorosłych osób ze spektrum autyzmu po 24 rż. Stwórz go razem z Nami ;-)

15 621 zł (≈ 3 317 €)
of 100 000 zł (≈ 21 231 €)
15%
247 days left
181 
supporters
Donate
Zrzutka.pl does not charge any commission

Description

Czy zastanawiałeś/aś się kiedyś, co dzieje się z dorosłymi osobami ze spectrum autyzmu w naszym Kraju?

A może kiedyś, przypadkiem słyszałeś/ aś coś na ten temat?

Jeśli nie ? i nie interesowałeś/aś się tym, rozumiemy- to temat dość trudny i obcy dla ludzi, którzy mają inne życie.

Może nawet nie wiesz, ale System w PL przez wiele, wiele lat zapomniał i niestety nadal zapomina i zaniedbuje nasze dzieci z autyzmem !!! I mimo tego, że są już pełnoletnie, nadal nie dałyby one sobie rady w życiu, bez wparcia i pomocy drugiej osoby.

Czy wiesz, że System nakłada dodatkowy ciężar na barki przemęczonych, często już wiekowych i u kresu sił rodziców?? Wyręcza się nimi, aby To tylko ONI zabezpieczali niepewną przyszłość swoich dorosłych niepełnosprawnych dzieci!!

Ci rodzice, często nie śpią po nocach, bojąc się o przyszłość, tkwią latami w niemocy, często w depresji a także funkcjonują z myślami samobójczymi, bo są pozostawieni w dużej mierze, sami sobie.


Rodzice nie wyobrażają sobie nawet, co się stanie z ich dzieckiem, kiedy ich zabraknie ?? Boją się, że ich dorosłe niepełnosprawne dzieci- osamotnione mogą być np.latami faszerowane psychotropami, wiązane pasami do łóżka, zamykane w odizolowanych pomieszczeniach, gdzie latami obdzierane będą być może z godności ludzkiej.

Serce i im i nam pęka na samą myśl o TYM.


Spójrzmy prawdzie w oczy, dorosłe dzieci-niepełnosprawne od urodzenia, które kończą edukację szkolną po 24 rż. żyją w naszym Kraju na marginesie społeczeństwa!! Czy to jest w porządku? Jak my byśmy czuli się w ich skórze?


Najgorsze jest to, że cały czas jest brak jakichkolwiek optymistycznych perspektyw - jest to niezmiernie przygnębiające.

Zapełnione Warsztaty Terapii Zajęciowe, niedostosowane Domy Pomocy Społecznej, lub co gorsza Szpitale Psychiatryczne to często, jedyna perspektywa na przyszłość, która czeka naszych podopiecznych.

Jak można więc zmienić Tę przerażającą wizję?


Nasza Fundacja, Fundacja Radośni wpadła na Pomysł, jak może stworzyć dla swoich podopiecznych w Milanówku, miejsce na lepsze życie. Na życie, które nie będzie wegetacją!

Czy zechcesz i TY nam w tym pomóc???


Obecnie przygotowujemy się do generalnego remontu Domu, który ma się stać Domem wspomaganym o charakterze treningowym z intencją, żeby w przyszłości, stał się ON też prawdziwym 2 DOMEM dla podopiecznych naszej Fundacji.

Pragniemy, aby to właśnie w nim, nasi podopieczni zdobywali nowe umiejętności oraz szlifowali te już latami wyuczone, aby byli coraz bardziej samodzielni w swoim dorosłym życiu.

Chcemy dać ich rodzinom wytchnienie i dać nadzieję na to, że przyszłość ich dorastających dzieci będzie zabezpieczona.


Bezpieczny Dom, w którym osoby z autyzmem znajdą ciepłą atmosferę, szacunek, wsparcie opiekunów, asystentów i terapeutów, jest im niezbędny do dalszego życia. Są to osoby głównie niskofunkcjonujące, które bez pomocy drugiego człowieka, nie mają szans na godne życie ani też na przeżycie w pojedynkę.


Budynek, którym obecnie dysponujemy, niestety jest w bardzo złym stanie, elewacja oraz wnętrze budynku wymagają kapitalnego remontu. Czeka nas ogrom pracy i nakładów finansowych. Przygotowany, zaktualizowany kosztorys przewiduje minimum 400 tys. zł. nakładu finansowego.

Częściowe wyposażenie budynku, pokoi, zakup pomocy terapeutycznych, zatrudnienie wykwalifikowanej kadry zapewniają fundusze z Projektu.

Szkoda stracić taką szansę, nie można pozwolić na to, aby te fundusze zwyczajnie przepadły.

Niestety jest RYZYKO, bowiem nie mamy na zapłacenie VATu, ponieważ VAT jest niekwalifikowalny w w/w Projekcie.


Nasza Fundacja jest Partnerem we wspólnym Projekcie wraz z CUS w Milanówku, razem zdobyliśmy dofinansowanie na remont w kwocie 250 tys zł. na remont piwnic, ocieplenie i remont elewacji budynku, wymianę instalacji oraz na remont parteru budynku. Niestety rosnąca wciąż inflacja, spowodowała,że budżet który był przydzielony w projekcie- maleje, w związku z szalejącymi cenami materiałów budowlanych na rynku.

Na remont piętra i poddasza nie mamy w ogóle funduszy.


Mimo wszystko, aby nie tracić czasu, zrealizowaliśmy już takie inwestycje jak: budowa przyłącza wodno-kanalizacyjnego do budynku, budowa przyłącza gazowego do granicy działki budynku, przygotowaliśmy projekt budowlany na budowę wewn. instalacji gazowej, mamy również pozwolenie na budowę tejże instalacji.

Na dniach otrzymamy wizualizację elewacji budynku- naszą ciepła bułeczkę.


W planach obecnie na JUŻ mamy:

  • zbiórkę funduszy na opłatę VATU- bez tego nie ruszymy, a czas wykonania Projektu zmaleje. To ok 60 tys zł.
  • budowę nowego przyłącza energetycznego-kablowego do budynku- koszt ok 10 tys zł,
  • zbiórkę funduszy na remont piętra i użytkowego poddasza ok. 35 tys. zł.
  • zbiórkę na wykonanie wizualizacji wewn. budynku- 5 tys. zł.


Bardzo dużo pracy nas czeka. Pomożecie????

Z Waszą pomocą, na pewno szanse na realizację naszego pomysłu będą jeszcze większe;-)


  • Jesteśmy otwarci na każdą pomoc − finansową, wolontariacką a także rzeczową (najbardziej potrzebne są materiały budowlane). Mile widziana pomoc od okolicznych przedsiębiorców i sklepów. Wiemy, że obecna sytuacja jest trudna dla wszystkich, jednak nie możemy czekać bezczynnie. Liczymy na Państwa wyrozumiałość i wsparcie. Kontakt [email protected] lub tel. 506 19 18 17
  • Do wpłat darowizn na w/w cel uruchomiliśmy konto − prosimy o wsparcie!!! Jeśli każdy, kto właśnie czyta o DOMU, podaruje nam cegiełkę od siebie, cel stanie się realny. Nr konta: 30 1020 1055 0000 9802 0439 3716 (Bank PKO BP w Warszawie).


Z całego serca dziękujemy za każdy gest wsparcia !!! Każdy gest dobrej woli ;-) Dobre pomysły i rozwiązania ;-)


Większą ilość zdjęć Domu - pomieszczeń do remontu, jest udostępniona na naszej stronie internetowej.


www.fundacjaradosni.com.pl w zakładce DOM ;-) Wpadnijcie do Nas na stronę, Zapraszamy ;-)

Kliknijcie w Nasz DOMEK ;-)

Pozdrawiamy serdecznie, życząc Wam wszystkim dobrego zdrowia,


Zarząd Fundacji Radośni Aga & Kasia


The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody create moneybox for this whip-round yet or none of the moneyboxes have raised funds.

Contributors 181

 
Hidden data
30 zł
 
Hidden data
hidden
 
Hidden data
 
Hidden data
15 zł
 
Hidden data
 
Hidden data
 
Hidden data
hidden
 
Hidden data
30 zł
 
Hidden data
10 zł
 
Hidden data
100 zł
See more

Comments 13

 
2500 chars

Our users created

863 082 whip-rounds

and collected

759 035 450 zł

What are you collecting for today?