id: dpn52y

Uszkodzony dach

Uszkodzony dach

Our users created 1 180 166 fundraisers and raised 1 234 409 429 zł

What will you fundraise for today?

Description

Moi Drodzy, mam na imię Marta i znalazłam się w sytuacji tzw. niezawinionej krzywdy. 


W dn. 30 stycznia 2022 r. podczas bardzo silnego wiatru został uszkodzony dach na moim nowo zbudowanym domu w Lubkowicach koło Kołobrzegu - płaty blachy szybowały w niebo, konstrukcja dachu została przesunięta o 40 cm. Każda kolejna fala wiatrów czyni dalsze zniszczenia. W chwili obecnej dach jest zabezpieczony linami, aby całkowicie nie został zdarty. Przy opadach deszczu woda leje mi się do wewnątrz i niszczy panele wewnątrz. 

Dom ten zbudowałam własnymi siłami, bez kredytów, korzystając z pomocy lokalnych fachowców. Nie zdążyłam w nim na dobre zamieszkać, gdy wydarzyła się ta tragedia. 

Dom był gotowy do odbioru technicznego przez Nadzór Budowlany i czekał na decyzję, która miała zostać wydana lada dzień. Przez brak tej decyzji nie zakwalifikowałam się na pomoc z Urzędu Gminy dla poszkodowanych w czasie nawałnic, wręcz powiedziano mi, że jestem na przegranej pozycji. 

Szkody zostały przeanalizowane przez czterech odrębnych dekarzy. Ich zdania pokrywają się - cały dach jest do wymiany, a to będzie kosztowało wg ich wyceny 18 400,00 zł (materiały i robocizna).


Wszystkie moje oszczędności wydałam na budowę tego domu, żyję bardzo skromnie, pracuję, ale wiem, że na dzień dzisiejszy sama nie jestem w stanie zapłacić za wymianę tego dachu. Dlatego z głębi serca proszę Was o wsparcie. Dla mnie liczy się każde 50,00 i 100,00 zł.

Jeśli mnie znacie, to wiecie, że jestem człowiekiem honoru i jeśli kiedykolwiek w przyszłości będę mogła odwdzięczyć się Wam, zrobię to.


Kochani, bardzo Was proszę o pomoc i już dziś dziękuję za nią każdej osobie, która mi jej udzieli.


Bądźcie zdrowi!

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Donations 58

SM
Stanisław Motyka
200 zł
 
Hidden data
200 zł
 
Hidden data
100 zł
 
Hidden data
270 zł
 
Hidden data
100 zł
 
Hidden data
70 zł
 
Hidden data
hidden
BK
Barbara Kwiatkowska
50 zł
 
Hidden data
50 zł
DM
Dorota
100 zł
See more

Comments 4

 
2500 characters