id: e2ej9d

Wesprzyjmy Wioskę Teatralną 2020, "Ziemia moim ciałem"

Wesprzyjmy Wioskę Teatralną 2020, "Ziemia moim ciałem"

Our users created 1 168 202 fundraisers and raised 1 216 349 396 zł

What will you fundraise for today?

Description

Drodzy Przyjaciele Wioski Teatralnej,

nie rezygnujemy w tym roku z organizowania Wioski. Chcemy zachować ciągłość, bo niezbędna jest energia spotkania, nawet jeśli to spotkanie kameralne, ze względu na obowiązujące obostrzenia. Chcemy poza tym, żeby ważne tematy poruszane na Wiosce pod wpływem pandemii nie zostały zepchnięte na drugi plan. W lipcu zorganizowaliśmy pierwszą część Wioski w formie transmisji online pod hasłem "Wolniej!". W dniach 24 - 27 września przygotowaliśmy drugą część, w formie spotkań na żywo. Jej motto to "Ziemia moim ciałem. Sztuka w obliczu kryzysu ekologicznego".

 Potrzebujemy Waszego wsparcia! Darowizny od widzów zawsze były istotną częścią budżetu Wioski. Nie mogliśmy liczyć na nie podczas lipcowej, cyfrowej edycji Wioski, a teraz, we wrześniu, liczba widzów będzie mocno ograniczona. Prosimy o pomoc, nawet w formie małych wpłat. Każdy grosz się przyda! Pieniądze są potrzebne do pokrycia kosztów przejazdu, zakwaterowania i skromnych honorariów dla artystów pozbawionych w tym roku wielu przychodów.


Poniżej program tegorocznej Wioski


WIOSKA TEATRALNA 2020, CZĘŚĆ II 24 – 27 września

- spektakle, warsztaty, wystawy i wykłady -

Motto: Ziemia moim ciałem. Sztuka w obliczu kryzysu ekologicznego.


Czw, 24 września

godz. 17.00

Moja-niemoja historia, moja-niemoja pieśń – pokaz pracy warsztatu Davida Zelinki i Kamili Kutálkovej, prowadzonego w ramach lipcowej edycji Wioski Teatralnej w ośrodku Chaloupka k. Pragi

godz. 18.00

Na półmetku 2010 – 2030: – muzyka teatralna, promocja wydawnictwa, rozmowa. spotkanie nt. ekologiczno-teatralnego programu Źródła i przyszłość realizowanego przez Inną Szkołę Teatralną/ Teatr Węgajty.



Pt 25 września

godz. 11.00

Muzykowanie na organicznym syntetyzatorze – warsztat gry na drumli wietnamskiej dla początkujących, prowadzenie: Helen Hahmann, inicjatorka festiwalu Radio Revolten w Halle (Niemcy), autorka blogu https://www.danmoi.com/wp/ poświęconego drumli

godz. 16.00

„Lokalna forma wspólnoty i współdziałania jako najskuteczniejszy ośrodek przebudowującego się społeczeństwa” – spotkanie z Tomaszem Rakowskim, autorem książki o współczesnej Mongolii pt.: Przepływy, współdziałania, kręgi możliwego (wyd. Fundacja Terytoria Książki, 2019)

godz. 17.15

Uk – ro – pol: Otwarcie wystawy malarstwa i instalacji polsko-ukraińskiego kolektywu artystycznego. Autorzy prac: Jan Sobaszek i Pasha Tishenko

godz. 18.00

„Czy Polska przetrwa do 2030 roku?” – spotkanie z Edwinem Bendykiem, autorem niedawno wydanej książki pt.: W Polsce, czyli wszędzie. Rzecz o upadku i przyszłości świata. (wyd. Polityka, 2020)

godz. 20.00 – Otwarcie akcji Sztuka w obejściu

Homo empathicus – otwarcie wystawy rzeźb z udziałem autorki Ewy Dąbrowskiej, która zaśpiewa swoje kompozycje wraz z zespołem (Weronika Pardela, Katarzyna Szyffer)

godz. 21.00, plener leśny w bliskiej odległości od ośrodka Węgajty

O paleniu ognia i innych najważniejszych sprawach. Duet na ognisko i opowieści, wykonawcy: Bartek Wrona, Piotr Magdziarz, Bartosz Luz

po spektaklu, w Teatrze: Ziemia jest moim ciałem – nagrania filmowe i muzyczne „Tęczowych wojowników”


Sob, 26 września

godz. 11.00 – 16.00 w różnych miejscach działań Sztuki w obejściu

Pogotowie muzyczne – odwiedzanie wystaw przez zespół muzyczny z Teatru Węgajty

godz. 16.00 na placu wiejskim w Nowym Kawkowie

Antropocen – spektakl Teatru Wirtualnego (Piła), reż. Ewelina Wyrzykowska


nd, 27 września

godz. 11.00

Muzykowanie na organicznym syntetyzatorze - warsztat gry na drumli wietnamskiej dla początkujących, prowadzenie: Helen Hahmann (powtórka warsztatu dla osób, które nie mogły uczestniczyć w pierwszym terminie)

godz. 12.00 w siedzibie Stowarzyszenia „Ręką dzieło”, Godki 21

„Jak wyżywić świat chroniąc prawa człowieka i przyrody?” – wykład dr hab. Paulina Kramarz (UJ)

godz. 17.00 w ośrodku teatralnym Węgajty

Królewna śni – spektakl zespołu Scena za ścianą (Warszawa), reż. Dagna Ślepowrońska


Uwaga, od 25 września program „Wioski” połączy się z lokalną akcją „Sztuka w obejściu”, organizowaną wspólnie ze Stowarzyszeniem „Ręką Dzieło” w Godkach, Fundacją Lawendowe Muzeum Żywe w Kawkowie i licznymi gospodarstwami kreatywnymi w okolicy. Cały program tej akcji, wykraczający poza ramy „Wioski”, opublikowany będzie na stronie www.sztukawobejsciu.eu.

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Donations 13

JG
Justyna Gregorkiewicz
100 zł
JD
50 zł
PK
Paulina Kuehling
50 zł
MD
Martyna Dębowska
50 zł
 
Hidden data
40 zł
SD
Ola
40 zł
 
Hidden data
30 zł
 
Hidden data
30 zł
 
Hidden data
25 zł
ML
Maria
25 zł
See more

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!