id: em5xcx

Bike Garden - tor rowerowy do nauki skakania

Bike Garden - tor rowerowy do nauki skakania

Inactive donations - the required operation of the Organiser of the fundraiser. If you are an Organiser - log in and take the required action.

Our users created 1 168 981 fundraisers and raised 1 217 516 877 zł

What will you fundraise for today?

Updates2

 • Zrzutka się już zakończyła i udało nam się zebrać ponad 20 tyś na budowę Rowerowego Ogrodu. To kwota, która zdecydowanie pomoże mi w realizacji tego projektu! Prace już wystartowały co mogliście zauważyć na facebooku i instagramie. Niestety początek sezonu okazał się bardzo deszczowy i niektóre prace musiały trochę poczekać. Jesteśmy już po 5 dniach kopania, po których musieliśmy zrobić przerwę na przeschnięcie ziemi po deszczach. W poniedziałek znów przyjeżdża koparka i będzie na miejscu aż do zakończenia prac nad ogólnym kształtem hop. Tak jak się spodziewałem, teren jest wyjątkowo trudny, co wymaga zdecydowanie większej ilości pracy. Na szczęście wizja ukończenia tego projektu i zobowiązanie wobec was dodaje mi siły do pracy. Chciałbym, żeby mała i średnia linia działała do końca czerwca, a duża linia będzie miałą swoje oficjalne otwarcie na zawody HEAT GAMES 26 lipca. Jeszcze raz wam bardzo dziękuje za wsparcie! Zacząłem już realizować przekazywanie wam wybranych nagród. Do końca przyszłego tygodnia, każdy z was powinien już wiedzieć jak odebrać swoją nagrodę.
  0Comments
   
  2500 characters

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Bike Garden - tor do nauki skakania na rowerze na każdym poziomie. Od pierwszych kroków z odrywaniem się od ziemi, do miejsca gdzie można przeprowadzać zawody najwyższej rangi.

Nazywam się Janek Kiliński

Zapraszam Cię do wsparcia budowy toru rowerowego w Międzybrodziu Żywieckim na Górze Żar. Od 15 lat zajmuję się grawitacją rowerową wspierając rozwój polskiej sceny na wielu płaszczyznach. Na swoim koncie mam takie projekty jak rewitalizacja Bikeparku Kazoora pod mniej zaawansowanych rowerzystów. Więcej o mnie przeczytasz niżej, przejdźmy jednak do samego projektu.

Czas na największy rowerowy projekt!

Po latach, które wraz z moją życiową partnerką Magdą spędziłem na podróżowaniu po rowerowym świecie, przyszedł czas aby zapuścić korzenie w jednym z najbardziej rowerowych miejsc w Polsce, jakim jest Góra Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Od lat przyjeżdżałem tu na rower, od dwóch sezonów prowadzę tu wypożyczalnię rowerów oraz uczę ludzi jeździć.

W tym sezonie postawiliśmy wszystko na jedną kartę i przeprowadziliśmy się tu na stałe. Mamy już dom i piękną przestrzeń, która od początku przeznaczona była na mój własny, wspaniały rowerowy backyard (zaplecze treningowe). Budowanie trasy dla siebie i kilku kolegów byłoby niezgodne z moją rowerową filozofią - jazda na rowerze daje najwięcej frajdy, kiedy dzielimy ją z innymi zajawkowiczami.

Postanowiłem zbudować obiekt, którego brakuje w tej okolicy. Miejsce, gdzie każdy będzie mógł zacząć swoją przygodę ze skakaniem, rozwijać się, a nawet rozegrać duże zawody freestyle.

Trzy linie dla każdego!

Sprawa jest prosta: na terenie chcę przygotować 3 linie hop na każdym poziomie zaawansowania. Od małych stolików po 30-50 cm wysokości, przed średnie stoliki 1,5 m wysokości po duże kilkumetrowe hopy o równoległych ostrych i łagodnych wybiciach (hopy freeridowe i dirtowe obok siebie). Na pochyłym terenie hopy będą ustawione prostopadle do stoku i utrzymywać lekkie pochylenie oraz stałą lub zwiększającą się długość skoków. Każda z linii będzie liczyła około 6 hop. Najazd na hopę będzie zaczynał się z odpowiedniego dla stopnia zaawansowania linii uskokiem tzw. dropem z możliwością ominięcia dla najprostszych stolików.

Największym wyzwaniem jest jednak budowa w bardzo kamienistym terenie i mała ilość wartościowej gleby, dlatego projekt zakłada odpowiednie skarpowanie, korytowanie, drenaż i wysiewkę wszystkich linii. Dla utrzymania stałych warunków i uniknięcia erozji naturalnej wybicia hop będą konstruowane z drewna. Taka budowa jest kilkukrotnie droższa niż tradycyjne usypywanie hopek, ale tylko taki standard budowy pozwoli na ich stałą użyteczność pomimo warunków górskich.

ROWEROWY, ALE

JEDNAK OGRÓD

Idea, która przyświeca nam od samego początku to budowa hop będących częścią zielonego ogrodu pełnego roślin i kwitnących kwiatów. W końcu rower to sport w bliskim kontakcie z naturą. Niestety, często z braku funduszy tory rowerowe bardziej przypominają śmietnik, niż miejsce miłośników przyrody.

Wszystkie lądowania będą budowane w specjalnie zaprojektowanym przeze mnie stelażu przypominającym piętrowe doniczki pełne roślin obrastających bryły lądowań. Między hopami znajdziecie drzewa i krzewy ozdobne i owocowe znajdując cień do odpoczynku po kilku rundkach na hopach. Rozbudowany drenaż toru będzie sprawnie odprowadzał i magazynował deszczówkę, która pozwoli na utrzymanie hop i zieleni w długie gorące letnie dni.

MIEJSCE, KTÓREGO BRAKUJE

Pomimo, że na Górze Żar znajduje się bikepark, a w bliskiej okolicy rozbudowany kompleks Enduro Trails, to ciągle brakuje miejsca do treningu skakania. Miejsca, gdzie można zaliczyć kilka skoków skupiając się na odpowiedniej technice, albo po prostu polatać ze znajomymi. Miejsca jak Bikepark Kazoora, z którego się wywodzę. Miejsca, którego w Polsce ciągle brakuje.

MAGICZNY OGRÓD, KTÓRY ZMIENIA RZECZYWISTOŚĆ

Po tych wszystkich latach nauczyłem się jednego: ten sport zmienia świat. W miejscach gdzie powstają takie obiekty młodzież znajduje nowe alternatywy do wolnego czasu, odnajduje swoje talenty a społeczność rowerowa uczy, że wspólnymi siłami może przenosić góry (nie tylko te małe ziemne lądowania). Wiem to doskonale z własnego przykładu, bo gdyby nie Górka Kazoorka, sam nie odnalazłbym sportu, który zaważył na całym moim życiu.

Projekt Bike Garden zakłada angażowanie młodzieży lokalnej oraz wdrażanie w sport, który rozwija się w ich najbliższym otoczeniu, a finansowo jest bardziej dostępny niż jazda w bikeparku, wymagająca droższego sprzętu i kosztów wyciągu. Wśród nagród możecie wybrać konkretne działania które zrealizuję na rzecz lokalnej młodzieży.

ile to kosztuje?

To, co najdroższe, już jest: prawie 3000m2 przeznaczonych na hopy należy do mnie. Mam też drugą najważniejszą rzecz, czyli wiedzę i doświadczenie zbieraną przez ostatnie lata. Abyśmy zrealizowali ten projekt potrzebuję z Waszej strony jedynie wsparcia finansowego na pokrycie kosztów budowy i materiałów jak drewno, kruszywo, drenaż i ziemia.

CO POZA HOPAMI?

Tak jak napisałem na początku, Biek Garden to miejsce gdzie zamierzamy żyć. Obok hop znajduje się dom w którym będziemy mieszkać, ale też udostępnimy pokoje gościnne. W obiekcie znajdziecie miejsca do odpoczynku, samoobsługowy serwis rowerowy oraz będziecie mogli zaopatrzyć się w coś do picia. Wszystko to co ważne, żeby spędzić fajne rowerowe popołudnie.

Bike Garden dla zachowania czystości i bezpieczeństwa będzie ogrodzony, a wstęp symbolicznie płatny na rzecz utrzymania miejsca w porządku, zieleni pod kontrolą, a hop w dobrej kondycji. Będąc wspierającym można wybrać roczny darmowy wstęp na obiekt.

WSPARCIE OD MOICH ROWEROWYCH PRZYJACIÓŁ

Tyle czasu w rowerowym świecie zaowocowało wieloma przyjaźniami z ludźmi, którzy jak ja połączyli swoje życie z rowerem. Słysząc o tym projekcie dołożyli swoją cegiełkę, dlatego wśród nagród za wsparcie znajdziecie gadżety od firm i osób których los naszej rodzinnej sceny rowerowej nie jest obcy. Koniecznie sprawdźcie wszystkich partnerów, a to jeszcze nie wszystko, bo niektórych poznacie dopiero podczas trwania zbiórki.

Piotrek Krajewski

Mój wielki rowerowy przyjaciel z którym w ostatnich latach zrealizowaliśmy masę niesamowitych projektów. 2 indywidualne szkolenia

Natalia Budner

Prawdziwa rowerowa fajterka, kompanka niejednej rowerowej wyprawy, ale też osoba na którą zawsze można liczyć. 2 indywidualne szkolenia

Kazoora Shop

Sklep w pobliżu Bikeparku Kazoora, który oferuje możliwość wypożyczenia rowerów Dartmoor do jazdy po bikeparku. 2 całodzienne wypożyczenia

DIRT IT MORE

Moja firma oferująca wypożyczenia rowerów, szkolenia i wyjazdy rowerowe wypożyczenia, wyjazdy i szkolenia

Szachimat

Oficjalnie fotograf, ale nieoficjalnie kompan tylu przygód, że niejednemu życia by zabrakło. Wielkoformatowe zdjęcie z podpisem Kraji

Wolisphoto

Bartek to jeden z najlepszych fotografów kolarstwa grawitacyjnego na świecie, ale też ciągle aktywny biker.

Wielkoformatowe zdjęcia z podpisem Szymona Szamana Godźka

Specialized MTB Academy

Chłopaki tworzą profesjonalną szkołę rowerową. Z nimi zaczynałem przygodę instruktora MTB 2 indywidualne szkolenia

Knurświny

Grupa zakręconych rowerzystów świntuszących w lasach masywu Ślęży i Raduni Knurświnowe gadżety

AIRBIKE

Twierdza Króla Rowerów, który wspiera moje szalone rowerowe pomysły od kilkunastu lat. Bony na serwis rowerów

FOOGwaer

Ciuchy rowerowe projektowane i szyte w Polsce przez czynnego rowerowego zajawkowicza Maćka. ciuchy i dodatki

FOX RACING

Duży amerykański brand rowerowy dystrybuowany w Polsce przez firmę zaangażowaną w scenę. Kubki z liskiem

mamba on bike

Dorota od lat prowadzi bloga dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem ze swoich rowerowych przygód 5 czapek Enduro

HighFive Styling

Dominik dba, żeby naklejki na mojej amortyzacji idealnie pasowały do ramy i chroniły je w ciężkim terenie customowy zestaw naklejek

Radihaus & Treehaus Żar

Kiryk jest gospodarzem tego miejsca i jedną z osób która zainspirowała mnie do stworzenia Bike Gardenu

3 noclegi w domku na drzewie

SPIDER Suspension

Chłopaki dbają, żeby moje zawieszenie dawało radę w najtrudniejszych warunkach, są w tym najlepsi!

3 kompletne serwisy zawieszenia

Pytlarczyk Foto

Uzdolniony fotograf z Bielska, który niczym fotoradar może was ustrzelić na trasach Enduro Trails indywidualna sesja na ET

Arek Bike Center

Szkolenia, bikeparki, team. Chłopaki pod przywództwem Arka Perina zmieniają naszą rowerową rzeczywistość. szkolenie na Rowerowe Olbrzymy

Dziabanko

Patologiczna freeridowa ekipa prosto z miasta grzechu San Andrychów. Chłopaki dbają, żeby oldschoolowy duch freerideu nie umarł! Ciuchy dziabanko

Piotr Bielak

Utalentowany trialowiec i twórca treści o tematyce rowerowej. Piotrek dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem zdobytym podczas swojej 20-letniej przygody na rowerze. Lekcja trialu

VeloProjekt

Firma od lat tworząca asfaltowe pumptracki w całej Polsce, zmieniająca naszą rowerową lokalną rzeczywistość i otwierająca ten sport dla nowych ludzi. Czpka VeloProjekt

United Colours of Cycling

Oryginalna, całkowicie ręcznie robiona ceramika Bolesławiecka z motywem rowerowym. Dla tych kolarzy, którzy cenią wyszukane detale. Zestaw dla 4 osób

1Enduro.pl

Blog Michała to prawdziwa polska wikipedia enduro. Jedno z najlepszych źródeł informacji. Ubrania 1enduro.pl

BikeDepot.pl

Warszawski diler takich marek jak Ibis, Peaty's, Industry 9 i Cane Creek. Smary Peaty's

Klinika Metalu

Spawanie, cięcie, gięcie, ale przede wszystkim realizacja bardzo niestandardowych konstrukcji metalowych. Manual trainer

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Offers/auctions 32

Buy, Support.

Buy, Support. Read more

Inactive
Others
Kubek z Liskiem od FOX Racing
Kubek od Foxa który zawsze będzie Ci przypominał o Twojej rowerowej zajawce. Kawa z niego przypomina smak błota z weekendowego wyjazdu, a używając go ...
25 zł

Sold: 20 out of 20

Ended
Others
Rowerowe skarpetki od 1Enduro.pl
Stylowe skarpetki od Michała z 1Enduro.plPełną stylówe dobierzecie na jego sklepie:https://www.1enduro.pl/sklep/Cały dochód ze skarpetek zostanie prze...
38 zł

Sold: 2 out of 2

Ended
Others
Udział w podstawowym szkoleniu grupowym - Bikepark Kazoora
Udział w specjalnym szkoleniu grupowym dla średnio-zaawansowanych w Bikeparku Kazoora. Szkolenie odbędzie się na jesieni 2019.
39 zł

Sold: 12 out of 12

Ended
Others
VeloProjekt - czapka zimowa
Czapka zimowa od firmy budującej asfaltowe paumptracki w całej Polsce.
40 zł

Sold: 3 out of 6

Ended
Others
Komin rowerowy od FOOGwear
Komin od polskiego producenta odzieży rowerowej FOOG!Ciuchy są od lat tworzone przez ludzi jeżdzących na rowerach przy współpracy z najlepszymi polski...
47 zł

Sold: 2 out of 2

Ended
Others
Kapsel rowerowy pod kapsel od piwa 77designz
Knurświny wiedzą, że dobre świntuszenie w lesie musi zakończyć się odpowiednim złotym trunkiem. Nie może być to byle jaki sikacz, ale wyszukany własny...
49 zł

Sold: 5 out of 5

Ended
Others
Peaty's Link Lube od BikeDepot.pl
Podręczna buteleczka smaruPeaty'shttps://bikedepot.pl/pl/p/Peatys-Link-Lube-Smar-do-lancucha-120ml/44?fbclid=IwAR0hXEwBgPFzNphV9KcpzCFvTK8uZGX_ichevQH...
59 zł

Sold: 2 out of 10

Ended
Others
Mamba On Bike - czapka enduro
Czapka od Mamby to znak rozpoznawczy endurowców w cywilu. Kiedy w zimowych okolicznościach zobaczycie kogoś w takim nakryciu głowy, od razu możecie na...
60 zł

Sold: 3 out of 3

Ended

Donations 300

preloader

Comments 40

 
2500 characters
 • Krzysztof Róg

  Co tam z koszulkami? 1.5 roku czekam i nikt nigdy się ze mną nawet nie skontaktował - o koszulce już nie wspomnę. Taką popelinę robicie?

 • Krzysztof Róg

  Dostanę kiedykolwiek obiecaną koszulkę, czy dałem się nabić w butelkę?

 • PB
  Piotr Bukowiecki

  Budujcie Polskie Bike Parki. Ja dopiero zaczynam z tematem rowerowego dirtu ;)

  115 zł
 • Krzysztof Róg

  Cześć. Co tam z nagrodami? Nie dostałem żadnego maila, zupełnie nic. Kiedy można się spodziewać jakichś informacji?

 • MB
  Michał Borkowski

  Trzymam kciuki za sukces przedsięwzięcia!

  40 zł