Pomóż nam urządzić nowe miejsce wsparcia!
Pomóż nam urządzić nowe miejsce wsparcia!
Our users created 1 264 691 fundraisers and raised 1 456 195 662 zł
What will you fundraise for today?
Description
Szanowni Państwo,
Każdy, kto był w naszej Fundacji, wie, że nasze miejsce to jeden gabinet terapeutyczny i jedna sala, w której można prowadzić zajęcia grupowe. Żeby móc przyjmować więcej ludzi, robić to jednocześnie tworzyć więcej grup, organizować więcej warsztatów, musimy się powiększyć – to było nasze wielkie marzenie. Dziś z radością możemy powiedzieć: udało się!
Dzięki ogromnej życzliwości Urzędu Dzielnicy Wola m.st. Warszawy wynajęliśmy, na preferencyjnych warunkach dla NGO, drugi lokal z zasobów miejskich. Mieści się on vis a vis naszej siedziby. W ramach grantu pozyskaliśmy środki na jego remont.
Teraz chcemy sprawić, by to miejsce stało się przyjazną, bezpieczną i inspirującą przestrzenią – taką, w której każdy będzie mógł poczuć się dobrze.
Czego potrzebujemy?
Potrzebujemy środków na wyposażenie nowego lokalu w biurka, fotele i kanapy, krzesła, szafy, szafeczki, rolety oraz odpowiednie oświetlenie. Chcemy urządzić klimatyczne gabinety, które będą sprzyjać atmosferze rozluźnienia i „otwarcia” się na trudną rozmowę z drugim człowiekiem. Pragniemy również urządzić przytulne pomieszczenie socjalne z częścią kuchenną, z niej również będą korzystać nasi beneficjenci tak, aby wszędzie panowała atmosfera wsparcia i spokoju.
A może... nawet kupić pianino?
Jak możesz pomóc?
Jeśli masz taką możliwość – wesprzyj naszą zrzutkę. Każda, nawet najmniejsza wpłata ma ogromne znaczenie i przybliża nas do stworzenia miejsca, w którym osoby po kryzysach psychicznych znajdą pomoc i akceptację.
Chętnie też posłuchamy, w jakich wnętrzach Wy czujecie się najlepiej – może macie zdjęcia, inspiracje, którymi chcecie się z nami podzielić?
Dlaczego to ważne?
Fundacja eFkropka od 14 lat wspiera osoby z doświadczeniem kryzysu psychicznego i ich bliskich. Jesteśmy miejscem, w którym Edukatorzy Fundacji eFkropka - Eksperci przez doświadczenie, czyli osoby z doświadczeniem kryzysu psychicznego, na równi z Ekspertami przez wiedzę niosą pomoc osobom w potrzebie.
Co robimy? działamy w 3 obszarach:
1) pomocowym:
Prowadzimy innowacyjną Poradnię u Asystentów Zdrowienia, w ramach której:
o asystenci zdrowienia* udzielają indywidualnych konsultacji wsparciowych
o odbywają się grupy wsparcia, psychoedukacyjne oraz integracyjne
o jako jedyni w kraju organizujemy warsztaty antystygmatyzacyjne "Razem wbrew stereotypom", podczas których Edukatorzy Fundacji eFkropka dzielą się swoimi historiami z okresu chorowania i ze swojej drogi do zdrowienia, pokazują, jak wygląda kryzys z ich perspektywy oraz jak można wspierać innych. Warsztaty te przeznaczone są dla rodzin i bliskich osób z doświadczeniem kryzysów psychicznych. Podobne warsztaty prowadzimy również dla przedstawicieli różnych grup zawodowych.
o organizujemy warsztaty antyautostygmatyzacyjne dla osób w/po kryzysie psychicznym, wzmacniając je i tworząc możliwość przywrócenia im poczucia sprawczości.
o aktywizujemy zawodowo – obecnie zatrudniamy na etatach 8 osób, 6 z nich to osoby z doświadczeniem kryzysów psychicznych. To one na co dzień organizują pracę fundacji oraz współprowadzą nasze warsztaty, grupy i udzielają konsultacji wsparciowych.
o aktywizujemy społecznie – od 9 lat regularnie spotykają się nasi edukatorzy, omawiając i planując kolejne warsztaty oraz opracowują nowe.
Naszą misją jest wspieranie ludzi w wyzdrowieniu oraz wzmacnianie ich. Staramy się dostosowywać wsparcie do indywidualnych potrzeb osoby doświadczającej kryzysu.
2) zmiany systemowe:
· od 2015 roku angażujemy się w działania na rzecz reformy systemów ochrony zdrowia psychicznego osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży, opartej na psychiatrii środowiskowej.
· współorganizujemy Kongres Zdrowia Psychicznego - wydarzenie społeczne, którego I edycja w 2017 roku przyczyniła się znaczniej do uruchomienia w ramach reformy Pilotażu NPOZP**, w ramach którego uruchomiono centra zdrowia psychicznego oparte na psychiatrii środowiskowej. Kongres to wydarzenie, które gromadzi przy każdej edycji ponad 1000 osób z całej Polski. Uczestnikami są zarówno specjaliści z obszaru zdrowia psychicznego, jak i same osoby z doświadczeniem kryzysów psychicznych, ich rodziny i przyjaciele. Uczestniczą w nim również pracownicy pomocy społecznej, samorządowcy, politycy oraz inne osoby zainteresowane tematyką zdrowia psychicznego.
· co roku organizujemy Marsz Żółtej Wstążki – marsz solidarności z osobami z doświadczeniem kryzysów psychicznych oraz ich rodzinami i bliskimi.
· nasi edukatorzy oraz asystenci zdrowienia są rzecznikami osób z doświadczeniem kryzysów psychicznych, są członkami Rady ds. Zdrowia Psychicznego przy Ministrze Zdrowia, członkami podkomisji sejmowych, są prelegentami podczas konferencji i kongresów.
3) edukacja:
· prowadzimy webinaria, warsztaty antystygmatyzacyjne z kontaktu z osobom w/po kryzysie psychicznym oraz warsztaty z pierwszej pomocy psychologicznej m.in.: dla pracodawców, menagerów, przedstawicieli różnych grup zawodowych, studentów, pracowników ochrony zdrowia, służb mundurowych, studentów oraz duchownych.
· prowadzimy działania medialne: udzielamy się w prasie i telewizji, tworzymy kampanie antystygmatyzacyjne
· prowadzimy staże studenckie
Zmieniamy świadomość społeczną, pokazując, że osoba z doświadczeniem kryzysu psychicznego, przy odpowiednim wsparciu i dbaniu o higienę psychiczną, może powrócić do pełnienia ról społecznych i zawodowych. Chcielibyśmy móc pomagać jak największej liczbie osób tak, żeby było to dla nich bezpłatne. Móc proponować różne grupy, warsztaty kierowane do osób starszych, samotnych, doświadczających przemocy, prowadzić terapię pracy z ciałem, grupę teatralną, terapię poprzez sztukę, warsztaty poprawy komunikacji, warsztaty na temat szukania pracy - bo #ZdrowiePsychiczneMaZnaczenie!
Dołącz do subskrybentów naszego kanału na YoTube.
*Asystent zdrowienia to osoba, która doświadczyła głębokiego kryzysu psychicznego, jest w remisji oraz pod opieką specjalistów, dba o higienę zdrowia psychicznego, ukończyła specjalistyczne szkolenie oraz odpowiednią ilość godzin stażu, a następnie otrzymała certyfikat Asystent Zdrowienia. Bazując na swoich doświadczenia z okresu chorowania i zdrowienia, pokazuje osobom w kryzysie psychicznym, że przy odpowiednim podejściu i zadbaniu o siebie można wyjść nawet z najgorszej otchłani. W swojej wspiera i pomaga innym w procesie zdrowienia. Funkcja ta ma na celu wsparcie osób, które doświadczają lub doświadczyły kryzysu psychicznego w odzyskiwaniu kontroli nad swoim życiem i powrocie do aktywności społecznej. AZ to swojego rodzaju „pomost” pomiędzy pacjentem, a lekarzem.
Asystenci zdrowienia wspierają również rodziny.
**Narodowy Program Ochrony Zdrowia Psychicznego – program reform polskiego systemu wsparcia i leczenia osób z zaburzeniami psychicznymi zaplanowany do realizacji w latach 2011-2015. Obejmuje zadania medyczne, naukowe, społeczne, promocyjne i organizacyjne. Po wielu perturbacjach w 2017 roku rozpoczęto proces wdrażania NPOZP „ w czyn”. Proce ten trwa do tej pory, ale wciąż jest zagrożony.
Dziękujemy! Będziemy wdzięczni za WASZĄ pomoc!
Zespół Fundacji eFkropka

There is no description yet.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser. Find out more.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser. Find out more.