id: f922ej

Budujemy TOR LUBLIN

Budujemy TOR LUBLIN

Inactive donations - the required operation of the Organiser of the fundraiser. If you are an Organiser - log in and take the required action.

Our users created 1 151 072 fundraisers and raised 1 196 288 061 zł

What will you fundraise for today?

Description

Udostępniajcie zrzutkę, niech pomogą nam nie tylko Lublinianie, niech pomogą nam nie tylko miłośnicy motoryzacji z Lublina, niech pomoże nam cała Polska!


Myślę, że wielu z was, (zresztą tak jak i ja) pamięta ten dzień kiedy dowiedzieliśmy się, że Tor Lublin jest już zamknięty na stałe. Mimo, że było to pięć lat temu to dziś stoją tam już bloki. Zamknięto tor, miejsce stworzone nie tylko w celu rozrywki. Ten tor pozwalał nam nie tylko wyszaleć się bez konsekwencji, ale także dostrzec swoje słabości za kierownicą, uczył nas nie tylko pokory, ale również tego, jak radzić sobie w kryzysowych sytuacjach na drodze. Jego użytkowników i sympatyków przeszyło rozczarowanie, że miejsce równie potrzebne co klimatyczne zniknęło z mapy Lublina na zawsze. Prośby, protesty, petycje – wszystkie te próby walki o nowy tor skończyły się fiaskiem. Temat nowego toru choć ucichł to w naszych sercach głęboko pozostał i w dalszym ciągu tli się iskierka stłumionej nadziei.

Po pięciu latach, które straciliśmy my, pasjonaci motoryzacji bez tak ważnego obiektu, pozwólmy sobie aby ta iskra przerodziła się w prawdziwy płomień, który pozwoli nam działać! Cytując wypowiedź (z 2015 roku bezpośrednio po zamknięciu toru) ówczesnej rzecznik prezydenta pani Beaty Krzyżanowskiej: „Jest taka wola aby to się zakończyło sukcesem czyli aby doprowadzić do budowy takiego toru, ale tak jak mówię jest jeden warunek: pojawi się ktoś, kto sfinansuje całość, ta inwestycja znajdzie tego sponsora, przedsiębiorcę czy organizację, która włączy się w finansowanie tego” nasi politycy jasno dają nam do zrozumienia, że nie zrobią tego za nas. Weźmy sprawy w swoje ręce! Skoro przez pięć lat nie znalazł się ktoś kto mógłby zbudować nam tor, zbudujmy go sami!Tor został sprzedany deweloperowi (oficjalnie) za kwotę 9 000 000zł. Z wstępnych kosztorysów wychodzi, że właśnie tyle potrzebujemy na zakup działki/dzierżawę od miasta, budowę nowego toru i stworzenie pełnej infrastruktury. Z pozoru kwota wydaje się astronomiczna i nie możliwa do zebrania. A jednak aby ją zebrać wystarczy 300 000 osób, które wpłacą po 30zł. Lub 30 osób które wpłacą po 300 000zł ;)


Wszelkie propozycje pomocy przy promocji, reklamie, budowie toru, zdjęcia, których możemy użyć do promocji proszę kierować na adres e-mail [email protected].Udostępniajcie zrzutkę, niech pomogą nam nie tylko Lublinianie, niech pomogą nam nie tylko miłośnicy motoryzacji z Lublina, niech pomoże nam cała Polska!

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Donations 19

 
Hidden data
100 zł
DF
Daniel
100 zł
 
Hidden data
100 zł
PK
Paweł Klos
50 zł
JK
Jakub Krajewski
50 zł
 
Hidden data
50 zł
EJ
Emil Jagieła
44 zł
Adam Łoboda
34 zł
 
Hidden data
30 zł
MB
Mateusz
20 zł
See more

Comments 3

 
2500 char
 • Q
  qulfonik

  łoby to wyszlo

  10 zł
 • Oliwia Madej

  Zawsze jak przejeżdżamy ze znajomymi obok dawnego toru robimy minutę ciszy. Mam bardzo dużo wspomnień z tym torem i jestem jak najbardziej nastawiona pozytywnie żeby wybudować nowy tor. Pozdrawiam serdecznie założyciela tej zrzutki. Oby się udało.

 • DF
  Daniel

  Powodzenia
  Na pewno odwiedzę
  Pozdrawia unofan :)

  100 zł