id: f962c3

WSPARCIE DLA DOMU SAMOTNEJ MATKI W WIERNEJ RZECE

WSPARCIE DLA DOMU SAMOTNEJ MATKI W WIERNEJ RZECE

Our users created 1 269 563 fundraisers and raised 1 469 600 309 zł

What will you fundraise for today?

Create fundraiser

Description

WSPARCIE DLA DOMU SAMOTNEJ MATKI W WIERNEJ RZECE


„Wieczorem słychać było dzwonek do drzwi. Otworzyła siostra Helena. Przed nią stała młoda kobieta z dzieciakiem pod pachą. Wystraszona, z obłędem w oczach. Na pytania siostry nie odpowiadała. Miałam wyrzucić, ale ludzie tu kazali... - to były jedyne jej słowa. Nieznajomą matkę z dzieckiem siostry wykąpały i nakarmiły. Byli bardzo głodni. W Wiernej oboje zostali jeszcze przez tydzień.”


Takich historii można poznać wiele, gdy uświadomimy sobie fakt, że Dom Samotnej Matki w Wiernej Rzece powstał ponad 30 lat temu. Był jedną z pierwszych tego typu placówek w Polsce, na owe czasy bardzo nowatorską. Przez wszystkie lata jego funkcjonowania schronienie otrzymało tam około 400 matek i tyle samo dzieci. Głównym zadaniem, które spełnia dom, jest niesienie pomocy samotnym matkom z dziećmi oraz kobietom w ciąży. Na pomoc mogą liczyć także samotni ojcowie oraz małoletnie dzieci.


Ksiądz biskup Jan Piotrowski odprawiając Mszę Świętą w Domu Samotnej Matki w Wiernej Rzece na zakończenie 2020 roku powiedział w wygłoszonej homilii: „To miejsce jest świadectwem miłości Boga do człowieka, która zawsze prowadzi poprzez ludzi. (…) W tym domu mamy widzą swoje dzieci przychodzące na świat i takie, które przybywają tu już z nimi. Na ich twarzach dostrzega się uśmiech, ale i łzy, pojawia się radość, kiedy dzieci wypowiadają pierwsze słowa.”


W ostatnich latach za sprawą różnych wydarzeń wiele dyskutuje się o obronie życia poczętego. Temat ten jest bliski również Towarzystwu Pomocy im. św. Brata Alberta oraz Caritas Diecezji Kieleckiej, które przeprowadzają szereg inicjatyw wspierających nowonarodzone dzieci i rodziny.


Dlatego my nie tylko mówimy, promujemy, manifestujemy - ale również aktywnie pomagamy! Będziemy zbierać środki finansowe na wsparcie Domu Samotnej Matki w Wiernej Rzece. Zbiórka pieniężna prowadzona kanałem internetowym oraz zbiórka do puszek poprzez wolontariuszy Caritas podczas Marszu dla Życia i Rodziny w Kielcach w niedzielę 12 czerwca – niech to będzie nasz wspólny wysiłek i akt dobrej woli pomocy ludziom potrzebującym tej pomocy. 


Zapraszamy każdego z Was do włączenia się w ten szczytny cel.  


ks. Artur Płaziński

Moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie Diecezji Kieleckiej.



There is no description yet.

There is no description yet.

Download apps
Download the Zrzutka.pl mobile app and fundraise for your goal wherever you are!
Download the Zrzutka.pl mobile app and fundraise for your goal wherever you are!

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!