id: favh22

Pomoc bezdomnej kobiecie

Pomoc bezdomnej kobiecie

Inactive donations - the required operation of the Organiser of the fundraiser. If you are an Organiser - log in and take the required action.

Our users created 1 152 014 fundraisers and raised 1 196 947 424 zł

What will you fundraise for today?

Description

Kobieta, wiek 50+, bezdomna, śpi po klatkach schodowych, altankach. Nie ma problemów alkoholowych, Pani w wieku 50+, której niestety życie nie oszczędziło. Potrzebujemy pieniędzy na początek, aby móc- wynająć pokój/kawalerkę i opłacić ją za pierwszy miesiąc, zakupić bilet miesięczny na dojazdy na staż i trochę jedzenia. Obecnie znaleźliśmy rozwiązanie tymczasowe-zapewniliśmy jej lokum w naszym biurze w Jeleniej Górze, gdzie ma dostęp tylko do toalety z umywalką. Śpi na materacu między biurkami. Jest to tylko rozwiązanie tymczasowe dopóki nie znajdziemy dla niej jakiegoś lokum.

O pomoc nie prosiła, o jej bezdomności i tragicznej sytuacji dowiedzieliśmy się przez przypadek. Kiedy dzwoniąc do niej, celem umówienia ją na wizytę do lekarza medycyny pracy, płacząc, zaczęła nam za wszystko dziękować i żegnać się z nami i z całym światem.

Psychologiem nie jestem, ale jedyne co mi się udało zrobić, to przekonać ją, że tak naprawdę jest na dobrej drodze do usamodzielnienia się i wyjścia z tragicznej sytuacji. Od grudnia zacznie być "prawie" niezależna finansowo (pieniądze nie duże bo 1440,25 zł netto miesięcznie otrzyma za staż), potem pomożemy znaleźć jej pracę, ale pomoc na "start jest teraz bardzo potrzebna.

Pani E. Zgłosiła się do nas do projektu, celem którego jest aktywizacja osób po 50 roku życia. Od dzisiaj tj. 2 listopada Pani jest na 3-miesięcznym stażu. Niestety pierwsze pieniążki otrzyma dopiero w połowie grudnia. Do tego czasu nie ma za co żyć, za co kupić bilety na komunikacje, nie na co jeść.

Prosimy o jakąkolwiek wpłatę, ziarnko do ziarnka a pomożemy kobiecie odzyskać sens do życia i wiarę w ludzi.

-

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Donations 20

 
Hidden data
200 zł
DL
Danuta Leheńka Das
50 zł
MP
Gosia
50 zł
MC
Mirosława Chmielowska
50 zł
KW
Katarzyna Wierzbicka
50 zł
MK
Magdalena Kempa
50 zł
MT
Małgorzata Tokarczyk
45 zł
SP
Sabina Plichta
35 zł
 
Hidden data
27 zł
EP
Ewa Przedmojska
27 zł
See more

Comments

 
2500 char
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!