id: fbk2kc

Pyszne wakacje w Domu Kultury INSPIRO 2019

Pyszne wakacje w Domu Kultury INSPIRO 2019

Inactive donations - the required operation of the Organiser of the fundraiser. If you are an Organiser - log in and take the required action.

Our users created 1 145 782 fundraisers and raised 1 192 943 659 zł

What will you fundraise for today?

Updates2

 • Do przyjaciół Grażynki dołączył Pan Burmistrz Roman Ptak Yoooupi Miasto i Gmina Niepołomice dofinansuje w części PYSZNE WAKACJE Zrobi gigantyczne zakupy na całe pyszne jedzenie i wszystkie pyszne materiały potrzebne do zajęć. Zmniejszyliśmy kwotę zrzutki. Pięknie dziękujemy za wsparcie Grażynka ze szczęścia tańczy lambadę
  0Comments
   
  2500 char

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Zrzutka na Pyszne wakacje w Domu Kultury INSPIRO 2019

Mam na imię Grażynka i jestem aligatorką. Bardzo często jestem mylona z krokodylką Basią, ale u nas na Florydzie (skąd pochodzę) wszyscy wiedzą, że aligatorki nie szczerzą zębów bez powodu.

Mam 30 lat, interesuję się podróżami, ludźmi czytającymi dobre książki i lokalnymi rzekami.

Do Polski trafiłam 2 lata temu, kiedy zaczęłam pisać pracę magisterską - “Urok zakoli - małopolskie łachy i mielizny, w ujęciu odśrodkowym - analiza krytyczna, ale bardzo sympatyczna.” 4 czerwca 2019 roku, po ulewnych deszczach, które nawiedziły wschodnie okolice Krakowa, trafiłam do uroczej, niewielkiej rzeczki - Podłężanki.

Okazało się, że jest to rzeka idealna - “Tutaj przeprowadzę resztę moich badań!” - pomyślałam.

Jakie było moje zdziwienie kiedy na miejscu odkryłam, że właśnie skończył się rok szkolny. Cała Podłężanka natychmiast zapełniła się młodymi aligatorkami głodnymi wakacyjnych przygód i wrażeń. W Podłężu od 1912 roku działa niewielka missisipijska szkoła dla aligotorków im. Indiany Jonesa.

Nie byłam przygotowana na taką sytuację, pomimo, że rok temu przydarzyła mi się prawie dokładnie identycznie taka sama - zbierałam materiały do mojej pracy, kiedy skończył się rok szkolny i 240 małych aligatorków potrzebowało wakacji.

W tym roku, maluchów jest 180 (prawie 100 na liście rezerwowej!) i są spragnione wrażeń - które choćbym miała stanąć na ogonie - zapewnię.

Stąd powyższa zbiórka! Potrzebuję Państwa pomocy! Bez pieniędzy nie uda się zorganizować “Pysznych wakacji”!

Już wszystko wyliczyłam i aby przeprowadzić to przedsięwzięcie potrzebuję 48 000 ludzkich złotych polskich. Za te pieniądze zapłacę zatrudnionym instruktorom, którzy będą bawić się i uczyć z aligatorkami samych fajnych rzeczy. Zakupię wszystkie potrzebne materiały i najpyszniejsze jedzenie. Kupię także aparat fotograficzny, ponieważ poprzedni, po zrobieniu chyba miliona zdjęć, odmówił posłuszeństwa. Ponieważ wiem, że będą to niezapomniane chwile, chcę je uwiecznić na fotografiach, nie tylko dla małych aligatorków ale także dla ich rodziców i dziadków (i babć). Oczywiście jeżeli uda się uzbierać choć złotówkę więcej, albo coś zaoszczędzić - spłacę choć trochę długów moich przyjaciół z INSPIRO, którzy organizują takie wakacje od kilku lat. Wydaję mi się, że potrzebują małego oddechu. (na bezrybiu i rak ryba, a na bezdechu to nawet dycha nie dycha).

Moja babcia (Konsuela) zawsze powtarzała - “Ludzie są pyszni, ale wakacje z ludźmi są jeszcze pyszniejsze”, a dziadek (Konsuel) dodawał wtedy, zupełnie nie na temat - “Ale komu by się chciało, Konsuelo? I za ile? A wszystko to i tak polityka! Ocieplenie, ociepleniem, ale idzie ochłodzenie! Lubię krokodyle, ale tylko z dżemem!” itp..

Dzwoniłam wczoraj do babci Konsueli, która jak zwykle dodała mi otuchy. Powiedziała - “Grażynko, na pewno sobie poradzisz, ludzie są kochani i szczodrzy, a poza tym pamiętaj, baw się często z aligatorkami w chowanego, bo - “Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie”!

Zwracam się więc do Was ludzie, kochający przyrodę, pyszne jedzenie, wspaniałą zabawę i uśmiechy aigatorków - pomóżcie mi zorganizować “Pyszne wakacje!”

Z aligatorskimi wyrazami uszanowania (rosół, Missisipi, bakłażan)

Wasza Grażynka

PS Jeżeli chcecie zobaczyć jak wyglądały poprzednie Pyszne wakacje zapraszam do oglądania :)

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Donations 71

AI
Agnieszka Iwan
1 000 zł
SS
Sonia Szczepańska-Brand
500 zł
BP
Beata Poltorak
500 zł
AW
Anna Wańtuch, Filip Wańtuch
500 zł
ID
Iwona Dąbrowska
440 zł
MT
M&R Tyrała
400 zł
HB
Hubert Bednarczyk
400 zł
MT
Marta Trybuła
OI
Ola i Szymon
300 zł
RW
Radek Wyszynski
300 zł
See more

Comments 9

 
2500 char