id: fs83tf

Stazy taktyczne i siatki maskujące dla Ukrainy

Stazy taktyczne i siatki maskujące dla Ukrainy

Our users created 1 145 530 fundraisers and raised 1 192 427 364 zł

What will you fundraise for today?

Description

Stazy taktyczne i siatki - proste rzeczy, a ratują życie. Stazy taktyczne tamują krytyczne krwotoki na polu bitwy, siatki maskujące chronią przed ostrzałem wroga. Chcemy zakupić ich jak najwięcej i wysłać naszym przyjaciołom z Żytomierza, którzy zaopatrują jednostkę medyczną stacjonującą pod Iziumem oraz walczący tam oddział.


Małe zbiórki mają sens! Duże transporty są dystrybuowane powoli, wiele oddziałów, jednostek i szpitali ze wschodu kraju nie zobaczyło jeszcze żadnej dostawy z dużych dostaw humanitarnych. Tutaj mamy bezpośredni kontakt i bezpośredni odbiór rzeczy, które z Warszawy trafiają wprost do Żytomierza, a dalej do Iziumu i innych walczących miast na wschodzie. Cała zebrana kwota idzie na zakup staz i siatek, transport jest darmowy, bo wolontariacki.


Siatki kupujemy "gołe", a na miejscu w Żytomierzu wolontariusze plotą z nich maskujące cuda. Jest to mrówcza robota, ale o wiele tańsza niż kupowanie gotowych maskujących siatek i lepsza jakościowo - dziewczyny z grup wolontariackich mają już ogromne doświadczenie i wiedzą, jak pleść tak, żeby było najlepiej.


---


Nasi przyjaciele z Ukrainy działają w sztabie wolontariackim w Żytomierzu wspierającym lokalną jednostkę obrony terytorialnej. Kompletują apteczki, zarządzają zaopatrzeniem, organizują zbiórki, transport i logistykę.


Niestety, wiele z niezbędnych rzeczy jest już praktycznie nie do dostania w Ukrainie.

Niewiele dociera też do nich z dużych konwojów pomocy humanitarnej, które trafiają głównie do Lwowa i są potem dystrybuowane po punktach w całym kraju - jednak jednostek potrzebujących wsparcia jest dużo, kolejki po każdy transport są ogromne, więc nie wszędzie pomoc jest w stanie dotrzeć szybko i sprawnie. Z praktyki wiemy już, że najlepiej sprawdza się wsparcie bezpośrednie, skierowane do konkretnych ludzi, a nie czekanie aż duże organizacje rozdzielą swoją pomoc. Dlatego chcemy zakupić niezbędnych rzeczy w Polsce i dostarczyć je bezpośrednio do znajomych z Ukrainy.


Obecnie najpotrzebniejsze są stazy typu CAT. Stazy ratują życie zanim możliwa będzie profesjonalna pomoc medyczna, są niezbędne nie tylko na polu walki, ale też dla ratowania cywilów. Środki ze zbiórki posłużą do zakupu staz w Polsce i zorganizowaniu ich transportu.

There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations 22

MA
Magda
100 zł
JS
Jagoda
30 zł
Marcin Żytomirski
100 zł
 
Hidden data
hidden
MW
Maciej Wolski
100 zł
 
Hidden data
150 zł
AS
Anna Sykulska
50 zł
MW
Mery
hidden
 
Hidden data
100 zł
TP
Tomek
100 zł
See more

Comments

 
2500 char
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!