id: fu8w7k

Pomoc dla mieszkańca Olsztynka po zalaniu mieszkania

Pomoc dla mieszkańca Olsztynka po zalaniu mieszkania

Our users created 1 145 789 fundraisers and raised 1 192 946 546 zł

What will you fundraise for today?

Description

Zwracam się z prośbą do ludzi o wielkich sercach, a wiem, że tacy istnieją o pomoc dla naszego wieloletniego sąsiada Pana Zbigniewa i jego partnerki Pani Eli.


Pan Zbigniew ma 62 lata i praktycznie od urodzenia jest mieszkańcem Olsztynka.


W nocy z 13/14 stycznia dotknęło ich nieszczęśliwe zdarzenie losowe, w którym stracili praktycznie cały dobytek życia...mieszkanie w którym mieszkają zostało całkowicie zalane przez pęknięcie rur w lokalu sąsiadującym z ich mieszkaniem...nieszczęsne rury znajdowały się w ścianie łączącej dwa budynki. W skutek owego pęknięcia poddasze mieszkania było zalewane kilka godzin, aż do przyjazdu właściciela sąsiadującego lokalu, który po przybyciu na miejsce zakręcił główny dopływ wody. Wielogodzinne zalewanie poddasza powodowało to, że cała woda przedostawała się przez strop do mieszkania....woda była wszędzie!!!...kapała że stropu, płynęła po ścianach, zalewała podłogę...zniszczeniu uległo praktycznie wszystko co znajdowało się w mieszkaniu. Mieszkanie niestety nie było ubezpieczone.


Pan Zbigniew przez całe swoje dotychczasowe życie uczciwie pracował...jesienią ubiegłego roku niestety stracił pracę ...na chwilę obecną jedynym ich źródłem utrzymania jest zasiłek dla bezrobotnych otrzymywany przez Pana Zbigniewa i renta chorobowa Pani Eli. Od kwietnia bieżącego roku Pan Zbigniew ma zapewnioną pracę zarobkową ale z remontem nie mogą czekać do wiosny gdyż warunki w których obecnie przebywają zagrażają ich zdrowiu...w mieszkaniu unosi się nieprzyjemny zapach spowodowany prawdopodobnie schnięciem przemoczonych tynków.


W pierwszej kolejności potrzebne jest wysuszenie ścian, następnie remontu wymaga cały strop, częściowo ściany, podłoga...meble będące w mieszkaniu również nie nadają się do użytku, gdyż płyty zaczęły się rozwarstwiać, część sprzętów elektrycznych uległa zniszczeniu ze względu na to, że doszło do awarii instalacji elektrycznej.


Podobny scenariusz może spotkać każdego z nas, więc nie bądźmy obojętni i wesprzyjmy Pana Zbigniewa i Panią Elę drobną cegiełką, za którą oboje będą bardzo wdzięczni a która pozwoli wrócić im do normalnego codziennego życia !!!

There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations 9

AI
Agnieszka i Piotr
200 zł
MW
100 zł
EK
Ewa Kolińska
100 zł
BT
Barbara Tomczak
20 zł
KG
Ula
50 zł
RC
Robert Cieśla
200 zł
KG
200 zł
KG
100 zł
KD
Ola
10 zł

Comments

 
2500 char
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!