id: fwgem7

2021 MASECZEK umożliwiających SPOŻYWANIE POSIŁKÓW MIEJSCU PUBLICZNYM - dla RATOWANIA GASTRONOMII

2021 MASECZEK umożliwiających SPOŻYWANIE POSIŁKÓW MIEJSCU PUBLICZNYM - dla RATOWANIA GASTRONOMII

Inactive donations - the required operation of the Organiser of the fundraiser. If you are an Organiser - log in and take the required action.
This fundraiser has no moneybox
Add a moneybox to the fundraiser

Our users created 1 145 791 fundraisers and raised 1 192 947 839 zł

What will you fundraise for today?

Description

Cześć Przyjaciele 😘👍✌️💪! Zbiórka Uszyjmy 2021 MASECZEK umożliwiających SPOŻYWANIE POSIŁKÓW MIEJSCU PUBLICZNYM - dla RATOWANIA GASTRONOMIARZY :) wita Was z otwartymi rękami i czeka na Wasze wsparcie :-) ...


FAZA PIERWSZA! Uzbierajmy kwotę 5 tysięcy trzysta pięćdziesiąt złotych na pierwsze 101 maseczek i rozdajmy maseczki do spożywania posiłków w miejscach publicznych ludziom, którzy zrobią z nich pożytek!


p7d271f35ec66e02.jpegW A Ż N E ! Wpłacając jednorazowo kwotę 53,50 zł lub jej wielokrotność, stajesz się właścicielem jednej lub adekwatnie do wpłaconej kwoty, kilku maseczek i wtedy Ty decydujesz, kto te maseczki otrzyma. Możesz to być Ty sama/sam, a możesz też przekazać je dowolnej osobie, czy ulubionej przez Ciebie restauracji. Jeżeli decydujesz się na tą opcję, koniecznie przy wpłacie podaj swoje dane do kontaktu z Tobą.


IDEA ZBIÓRKI, czyli o co chodzi...


Po pierwsze...


  • Po pierwsze jestem Wam winien wyjaśnienie słowa Gastronomiarz. Gastronomiarz według mnie, to taki fajny człowiek, który często coś spożywa poza swoim domem, czyli dożywia się w restauracjach itp. I tym samym daje żyć takim fajnym knajpkom, gdziekolwiek by one nie były zlokalizowane.


COVID nam coś popsuł....


  • Od wiosny 2020 roku z małymi przerwami z powodu pandemii wirusa SARS COV2, w miejscach publicznych w naszych ulubionych placówkach gastronomicznych, między innymi w restauracjach, kawiarniach, galeriach handlowych, nie możemy spożywać posiłków. Możemy je kupić, ale jedynie na tak zwany wynos.


Inspiracyjna izolacja, czyli co mi do głowy przyszło...


  • Maseczki od tysiąclecia... Według szkoły nanbalickiej prawa muzułmańskiego, kobiety powinny zakrywać twarze nikabem lub burką. W niektórych państwach islamskich (np. Arabii Saudyjskiej) zasłanianie twarzy przez kobiety jest nakazane przez prawo. Nawet w restauracjach kobiety szanujące panujące zasady spożywają posiłki z ustami i nosem zasłoniętymi nikabem i jakoś świetnie sobie z tym dają radę. Więc....


Wychodząc na przeciw zakazom....


  • Żeby zamanifestować naszą niezależność i kreatywność, ale też dać bodziec do działania restauratorom, osobom rządzącym naszym pięknym krajem i wszystkim kontrolującym stan przestrzegania covidowych zasad, postanowiłem urzeczywistnić mój pomysł maseczki czerpiącej garściami z kultury muzułmańskiej i doświadczenia tamtejszych kobiet i stworzyć maseczkę, w której możesz jeść prawie wszystko w miejscu publicznym, nie odsłaniając ust ani nosa...


Moja maseczka a` la niqab (nikab, nihab)...


  • Maseczka inspirowana niqabem w postaci zwiniętej jest prawie "zwyczajną" maseczką. Dwuwarstwowa, wykonana z najwyższej jakości lnianej tkaniny warstwa zewnętrzna. Lniana tkanina jest wykorzystana specjalnie, po pierwsze jest eko, a po drugie nawiązuje do nasze krośnieńskiej tradycji krosno lnu. Część wewnętrzna, przylegająca do nosa wykonana z wysokogatunkowej bawełny. Bawełniane sznurki i sprężynowe zaciski/ściągacze, żeby manipulować w wykorzystaniu jej jako maska lub niqab. Długi sznurek pozwala zawiesić maseczkę na szyi w taki sposób, żeby wewnętrzną częścią nie dotykała naszej odzieży i swobodnie wisiała na szyi.


Zbierzmy razem trochę pieniędzy...


  • Koszt uszycia jednej maseczki to 53,50 zł. W to wliczone są opłaty związane ze zorganizowaniem zbiórki. Jeśli mi zaufacie i poświęcicie troszkę Waszego czasu i oszczędności, to plan jest taki.... Dzielimy zbiórkę na 20 części po 101 sztuk maseczek. Poz zebraniu odpowiedniej kwoty, czyli mniej więcej 5`403,50 złotych szyjemy 100 maseczek i rozdajemy Waszym ulubionym restauratorom, żeby przekazali je swoim własnym Gastronomiarzom :-)


FAZA PIERWSZA! Uzbierajmy kwotę 5 tysięcy trzysta pięćdziesiąt złotych na pierwsze 101 maseczek i rozdajmy maseczki do spożywania posiłków w miejscach publicznych ludziom, którzy zrobią z nich pożytek!


STAGE 1 - 101 maseczek do wolności rusza... 101 maseczek w Waszym zasięgu :-) Wielkie serce dla Was ❤️❤️❤️There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Offers/auctions 1

Buy, Support.

Buy, Support. Read more

Inactive
Others
Maseczka za stóweczka :) Świąteczno-karnawałowa
Dla każdego kochanego darczyńcy, który wpłaci 107 złotych mamy w prezencie maseczkę w kolorach bożonarodzeniowych. Dlaczego 107? Dlatego, że w tej kwo...
107 zł
Ended

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations 2

FS
Filip Skowron
20 zł
KG
Konrad Gwóźdź
10 zł

Comments

 
2500 char
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!