id: g2u3xg

Zabytkowy Żuk z przeznaczeniem na aukcję charytatywną

Zabytkowy Żuk z przeznaczeniem na aukcję charytatywną

Inactive donations - the required operation of the Organiser of the fundraiser. If you are an Organiser - log in and take the required action.

Our users created 1 168 841 fundraisers and raised 1 217 272 194 zł

What will you fundraise for today?

Description

Witam wszystkich, celem tej zrzutki jest zebranie funduszy na kompleksowe i profesjonalne odrestaurowanie zabytkowego samochodu dostawczego marki FSC Żuk którego jestem właścicielem. Samochód po odbudowie będzie przekazany na aukcję charytatywną.

Zapytacie, jaki sens ma taka zbiórka, czy nie lepiej od razu przekazać fundusze dla kogoś potrzebującego?

Otóż ma to sens, z dwóch powodów.

Po pierwsze, dajemy nowe życie staremu poczciwemu żukowi który w normalnych warunkach zostałby za kilka lat zezłomowany. Ratujemy przez to naszą polską motoryzację, a naprawdę jest co ratować bo nowych egzemplarzy nie przybywa a starych z roku na rok jest coraz mniej.

Po drugie, stare polskie samochody w tym przypadku Żuki nawet jeżeli są w idealnym stanie nie osiągają wysokich cen na rynku, przez co nie opłaca się inwestować w jego odbudowę. Najczęściej odnawiane auta są sprzedawane taniej niż wynosiły koszty ich naprawy. Inaczej sytuacja ma się w przypadku aukcji charytatywnych, tam takie samochody nierzadko uzyskują wielokrotnie większe kwoty niż wynosi ich rynkowa wartość. A co za tym idzie możemy uzyskać i ostatecznie przekazać potrzebującym większą kwotę niż pierwotnie udało nam się zebrać.

Jeszcze kilka słów o samym Żuku i i tym co chcemy zrobić za zebrane pieniądze. To samochód który jest w naszej rodzinie od nowości, ma już bez mała 30 lat i większość tego czasu stał w garażu. Ma bardzo mały przebieg i jest w pełni oryginalny, jednak stan blach i silnika pozostawia wiele do życzenia. Jest to idealny kandydat do odbudowy. Za zebrane pieniądze planujemy doprowadzić go do stanu fabrycznego pozwalającego na zarejestrowanie go jako zabytku.

Jest to pierwsza tego typu zbiórka. Jeżeli uda nam się zebrać wymagana kwotę i powiększyć ją ostatecznie na aukcji charytatywnej, może pokusimy się o przeprowadzenie takiej zbiorki na renowację innych polskich samochodów.

Zbieramy do czerwca, wtedy też chcemy zacząć renowację.


There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Donations

no donations yet, be first to donate!

Amount and user data was hidden by organiser