id: g3zx9p

Marek Andrzejewski - płyta "Wariactwo"

Marek Andrzejewski - płyta "Wariactwo"

Our users created 1 233 863 fundraisers and raised 1 371 796 707 zł

What will you fundraise for today?

Description

Celem tej zrzutki jest zebranie środków na dokończenie i wydanie nowej płyty pt. "Wariactwo".

Jest to właściwie preorder mojego szóstego autorskiego albumu. Wszystkie utwory są nowe, po raz pierwszy też jestem jedynym autorem i kompozytorem całości. Młodość formy i wigor aranżu są zasługą mojego syna Michała – muzycznego producenta płyty. Michał wniósł do piosenek świeże spojrzenie, nagrał instrumenty klawiszowe, gitary elektryczne, gitary akustyczne, bas, programowanie midi i wiele innych cudownych dźwięków. Dzięki niemu ta płyta jest bardziej odważna niż poprzednie. Starałem się dotrzymać mu kroku pisząc ważne, odważne teksty. Właściwie teksty te podyktował niespokojny 2020 rok.

W nagraniach wzięli też udział: Jarosław Spałek - trąbka, flugelhorn. Aleksandra Dąbrowska, Aleksandra Rudzińska, Jagoda Naja, Katarzyna Wasilewska – chórki. Marek Andrzejewski - gitara akustyczna, śpiew. Całość zmiksował Andrzej Karp.


Jesienią powstał domowy klip do piosenki „Pył i ołów”


Wesprzyjcie płytę! I do zobaczenie na koncertach, oby jak najszybciej!


Marek Andrzejewski

Autor tekstów, kompozytor i wokalista.

W latach 90–tych współpracował z folkowym zespołem „Orkiestra św. Mikołaja”, z teatrem „Gardzienice” i z Teatrem Grupa Chwilowa. Jako autor i wykonawca piosenek zadebiutował w 1993 roku. W 1994 roku otrzymał Pierwszą nagrodę na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz nagrodę im. Wojtka Bellona przyznawaną śpiewającym autorom. Dwukrotnie zdobył Grand Prix i Nagrodę Publiczności Ogólnopolskiego Festiwalu Recitali w Siedlcach (w 1994 i 1997 roku).

W 1995 roku razem ze znakomitymi muzykami z Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach utworzył siedmioosobową „Grupę Niesfornych”. Nagrał z nimi płytę pt. „Trolejbusowy Batyskaf” (Dalmafon 1997), a w gorącej dziesiątce „Muzycznej Jedynki” znalazły się dwa teledyski: tytułowy „Trolejbusowy batyskaf” oraz „Jak listy”. Wielokrotnie reprezentował środowisko Lubelskie na koncertach galowych Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

W latach 1995-1998 organizował w Kawiarni artystycznej Hades w Lublinie cykliczne koncerty najznakomitszych wykonawców z kręgu piosenki literackiej. W cyklu pod nazwą „Piwniczne spotkania z piosenką” występowali m. in. Mirosław Czyżykiewicz, Janusz Radek, Czerwony Tulipan, Robert Kasprzycki, Konrad Imiela oraz Marek Andrzejewski jako gospodarz.

W 1999 roku wraz z przyjaciółmi (z Marcinem Różyckim, Jolą Sip, Janem Kondrakiem, Piotrem Selimem, Igorem Jaszczukiem) utworzył „Lubelską Federację Bardów” - rodzaj piwnicy artystycznej z wielością piszących, komponujących i śpiewających. Marek wprowadził zespół do Kawiarni Artystycznej Hades w miejsce swoich wcześniejszych „Piwnicznych spotkań z piosenką”.

Z Lubelską Federacją Bardów Marek nagrał czternaście płyt i zrealizował ponad 30 osobnych projektów muzycznych. Zagrał z grupą ogromną ilość koncertów, na przykład: podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, II Festiwalu Piosenki Prawdziwej (Sopot – Opera Leśna), Olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”, a także za granicą: w Wiedniu, Paryżu, Nowym Jorku, Lwowie i wielokrotnie w Londynie.

W 2003 ukazała się druga autorska płyta Marka „Dziesięć pięter" (Dalmafon). Oprócz muzyków z Grupy Niesfornych płytę współtworzyli: Vidas Švagždys, Tomasz Szymuś i przyjaciele Marka z Grupy MoCarta. Piosenki z tej płyty można było usłyszeć w radiowej Trójce, a jedną z nich – „Tylko misie” śpiewał później Artur Andrus i Andrzej Poniedzielski. Kompozycje Andrzejewskiego do wierszy Karola Wojtyły były wykonywane przez Marka Grechutę, Mieczysława Szcześniaka i Andrzeja Piasecznego. Dokumentuje to płyta „Słowa” z 2005 roku.

Następna płyta - „Elektryczny sweter” (Dalmafon 2012) pokazuje rockową duszę autora. Oczywiście nie brakuje na niej typowych dla Marka piosenek o charakterze przebojowym, jak „Kiedykolwiek” (znalazła się na Liście Przebojów Trójki), czy nastrojowych ballad, jak „Idzie grudzień”.

W 2013 roku Marek otrzymuje od Prezydenta Miasta Lublin nagrodę z okazji 20-lecia debiutu scenicznego, w uznaniu zasług dla miasta Lublin.

W 2015 roku ukazała się nowa płyta Marka z projektem AKUSTYCZNIE, gdzie towarzyszą mu Kasia Wasilewska - skrzypce, śpiew oraz Jakub Niedoborek - oud, bandżo, mandolina, gitara klasyczna i inne instrumenty strunowe. W 2016 roku Marek Andrzejewski jako Stypendysta Prezydenta Miasta Lublin w dziedzinie kultury, tworzy nowy projekt z piosenkami o Lublinie p.t. LUBLIMANIA.

W kwietniu 2018 ukazała się piąta, autorska płyta Marka p.t. „HASZTAGI” (Dalmafon) nagrana znów razem z Grupą Niesfornych. W koncertach towarzyszy ostatnio Markowi jego syn Michał - bardzo uzdolniony pianista i producent muzyczny.

"Drobinka":


"Jak najdalej iść":


Projekt okładki Piotr Wysocki:hab7a33501cc7c93.jpegWięcej informacji o mnie: www.facebook.com/Andrzejewski.Marek

http://www.youtube.com/c/trolejbusowybatyskaf

There is no description yet.

There is no description yet.

Download apps
Download the Zrzutka.pl mobile app and fundraise for your goal wherever you are!
Download the Zrzutka.pl mobile app and fundraise for your goal wherever you are!

Comments 9

 
2500 characters