Marek Andrzejewski - płyta "Wariactwo"
Marek Andrzejewski - płyta "Wariactwo"
Our users created 1 233 863 fundraisers and raised 1 371 796 707 zł
What will you fundraise for today?
Description
Celem tej zrzutki jest zebranie środków na dokończenie i wydanie nowej płyty pt. "Wariactwo".
Jest to właściwie preorder mojego szóstego autorskiego albumu. Wszystkie utwory są nowe, po raz pierwszy też jestem jedynym autorem i kompozytorem całości. Młodość formy i wigor aranżu są zasługą mojego syna Michała – muzycznego producenta płyty. Michał wniósł do piosenek świeże spojrzenie, nagrał instrumenty klawiszowe, gitary elektryczne, gitary akustyczne, bas, programowanie midi i wiele innych cudownych dźwięków. Dzięki niemu ta płyta jest bardziej odważna niż poprzednie. Starałem się dotrzymać mu kroku pisząc ważne, odważne teksty. Właściwie teksty te podyktował niespokojny 2020 rok.
W nagraniach wzięli też udział: Jarosław Spałek - trąbka, flugelhorn. Aleksandra Dąbrowska, Aleksandra Rudzińska, Jagoda Naja, Katarzyna Wasilewska – chórki. Marek Andrzejewski - gitara akustyczna, śpiew. Całość zmiksował Andrzej Karp.
Jesienią powstał domowy klip do piosenki „Pył i ołów”
Wesprzyjcie płytę! I do zobaczenie na koncertach, oby jak najszybciej!
Marek Andrzejewski
Autor tekstów, kompozytor i wokalista.
W latach 90–tych współpracował z folkowym zespołem „Orkiestra św. Mikołaja”, z teatrem „Gardzienice” i z Teatrem Grupa Chwilowa. Jako autor i wykonawca piosenek zadebiutował w 1993 roku. W 1994 roku otrzymał Pierwszą nagrodę na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz nagrodę im. Wojtka Bellona przyznawaną śpiewającym autorom. Dwukrotnie zdobył Grand Prix i Nagrodę Publiczności Ogólnopolskiego Festiwalu Recitali w Siedlcach (w 1994 i 1997 roku).
W 1995 roku razem ze znakomitymi muzykami z Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach utworzył siedmioosobową „Grupę Niesfornych”. Nagrał z nimi płytę pt. „Trolejbusowy Batyskaf” (Dalmafon 1997), a w gorącej dziesiątce „Muzycznej Jedynki” znalazły się dwa teledyski: tytułowy „Trolejbusowy batyskaf” oraz „Jak listy”. Wielokrotnie reprezentował środowisko Lubelskie na koncertach galowych Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
W latach 1995-1998 organizował w Kawiarni artystycznej Hades w Lublinie cykliczne koncerty najznakomitszych wykonawców z kręgu piosenki literackiej. W cyklu pod nazwą „Piwniczne spotkania z piosenką” występowali m. in. Mirosław Czyżykiewicz, Janusz Radek, Czerwony Tulipan, Robert Kasprzycki, Konrad Imiela oraz Marek Andrzejewski jako gospodarz.
W 1999 roku wraz z przyjaciółmi (z Marcinem Różyckim, Jolą Sip, Janem Kondrakiem, Piotrem Selimem, Igorem Jaszczukiem) utworzył „Lubelską Federację Bardów” - rodzaj piwnicy artystycznej z wielością piszących, komponujących i śpiewających. Marek wprowadził zespół do Kawiarni Artystycznej Hades w miejsce swoich wcześniejszych „Piwnicznych spotkań z piosenką”.
Z Lubelską Federacją Bardów Marek nagrał czternaście płyt i zrealizował ponad 30 osobnych projektów muzycznych. Zagrał z grupą ogromną ilość koncertów, na przykład: podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, II Festiwalu Piosenki Prawdziwej (Sopot – Opera Leśna), Olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”, a także za granicą: w Wiedniu, Paryżu, Nowym Jorku, Lwowie i wielokrotnie w Londynie.
W 2003 ukazała się druga autorska płyta Marka „Dziesięć pięter" (Dalmafon). Oprócz muzyków z Grupy Niesfornych płytę współtworzyli: Vidas Švagždys, Tomasz Szymuś i przyjaciele Marka z Grupy MoCarta. Piosenki z tej płyty można było usłyszeć w radiowej Trójce, a jedną z nich – „Tylko misie” śpiewał później Artur Andrus i Andrzej Poniedzielski. Kompozycje Andrzejewskiego do wierszy Karola Wojtyły były wykonywane przez Marka Grechutę, Mieczysława Szcześniaka i Andrzeja Piasecznego. Dokumentuje to płyta „Słowa” z 2005 roku.
Następna płyta - „Elektryczny sweter” (Dalmafon 2012) pokazuje rockową duszę autora. Oczywiście nie brakuje na niej typowych dla Marka piosenek o charakterze przebojowym, jak „Kiedykolwiek” (znalazła się na Liście Przebojów Trójki), czy nastrojowych ballad, jak „Idzie grudzień”.
W 2013 roku Marek otrzymuje od Prezydenta Miasta Lublin nagrodę z okazji 20-lecia debiutu scenicznego, w uznaniu zasług dla miasta Lublin.
W 2015 roku ukazała się nowa płyta Marka z projektem AKUSTYCZNIE, gdzie towarzyszą mu Kasia Wasilewska - skrzypce, śpiew oraz Jakub Niedoborek - oud, bandżo, mandolina, gitara klasyczna i inne instrumenty strunowe. W 2016 roku Marek Andrzejewski jako Stypendysta Prezydenta Miasta Lublin w dziedzinie kultury, tworzy nowy projekt z piosenkami o Lublinie p.t. LUBLIMANIA.
W kwietniu 2018 ukazała się piąta, autorska płyta Marka p.t. „HASZTAGI” (Dalmafon) nagrana znów razem z Grupą Niesfornych. W koncertach towarzyszy ostatnio Markowi jego syn Michał - bardzo uzdolniony pianista i producent muzyczny.
"Drobinka":
"Jak najdalej iść":
Projekt okładki Piotr Wysocki:Więcej informacji o mnie: www.facebook.com/Andrzejewski.Marek
http://www.youtube.com/c/trolejbusowybatyskaf
There is no description yet.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser.
Niech Wariactwo się kręci na zdrowie ;)
Pięknie Ci dziękuję Agnieszko. Pozdrawiam serdecznie!
"Drobinka" jest genialna! Czekamy, Marku, na całość! :) Pozdrawiamy serdecznie i życzymy powodzenia! Monika P. z Michałem :)
Dziękuję! Pozdrawiam Was serdecznie!
👍👍👍👍👍
Powodzenia! 😊
Dziękuję! Kłaniam się!
Pozdrowienia z Gołdapi!!! Trzymamy kciuki.
Pozdrawiamy! Dziękujemy!