id: h2ypzb

Uratujmy jedyne w Polsce czasopismo o zdrowiu i cukrzycy

Uratujmy jedyne w Polsce czasopismo o zdrowiu i cukrzycy

Our users created 1 188 440 fundraisers and raised 1 251 337 060 zł

What will you fundraise for today?

Description

Robimy coś, co ma sens i misję, jest i przez wiele lat było wsparciem dla innych. Teraz sami go potrzebujemy. Na co dzień przekazujemy informacje i narzędzia pomocne w życiu z chorobą przewlekłą, która towarzyszy choremu dzień po dniu, i nigdy nie można wziąć od niej urlopu. Wydajemy jedyne w Polsce czasopismo o zdrowiu i cukrzycy DiABEtyK. 


Kłania się nisko zespół redakcji miesięcznika „Diabetyk” i portalu diabetyk.pl To media zajmujące się zdrowiem w ogóle i cukrzycą w szczególe. A że z nią związane są też choroby serca i naczyń, otyłość, insulinooporność i wiele innych schorzeń, musimy być wszędobylscy. I jesteśmy. Od 34 lat przekazujemy wiedzę o funkcjonowaniu organizmu, mechanizmach powstawania chorób i możliwościach ich leczenia, sposobach terapii, które pozwalają uniknąć poważnych problemów zdrowotnych lub zmniejszyć ich ryzyko (zawał serca, udar mózgu, dializy, amputacje, utrata wzroku) itd. Wszystkie te tematy opisują i wyjaśniają fachowcy: lekarze różnych specjalności, farmaceuci, dietetycy, pielęgniarki, psychologowie, edukatorzy zdrowotni. My zarządzamy tymi wszystkimi treściami, organizujemy je, dbamy o zrozumiałą formę przekazu. 

Wydawałoby się to mało ważne, gdyby nie fakt, że mając cukrzycę trzeba być swoim własnym lekarzem. Każdy codziennie samodzielnie podejmuje decyzje terapeutyczne, dotyczące dawek leków i insuliny, pomiarów poziomu glukozy we krwi, tego, co i ile zjeść, reakcji na różne sytuacje itp. Lekarz zapisuje leki, podaje zalecenia, ale nie jest przy pacjencie 24 h na dobę. A takiej opieki wymaga ta choroba. Dlatego w odniesieniu do cukrzycy mówi się o samoopiece, samoleczeniu, samokontroli.


sd29810fbd0c6faf.jpg


Naszą misją są merytoryczna informacja i edukacja, bo od nich zależy przebieg cukrzycy i jakość życia. To dlatego m.in. opisujemy procedury koniecznie do zachowania zdrowia uwarunkowanego chorobą. Rozpisujemy krok po kroku czynności niezbędne do prawidłowego robienia zastrzyków insuliny, pomiarów poziomu glukozy we krwi, komponowania posiłków w myśl zdrowego odżywiania oraz zasad diety przy różnych dolegliwościach towarzyszących cukrzycy. Piszemy o tym, jak i co robić, by codzienne, konieczne w jej samoleczeniu działania (i terapii innych rozlicznych chorób, które często są przez cukrzycę powodowane) nie zdominowały życia, nie wpływały negatywnie na stan fizyczny i psychiczny (wśród chorych przewlekle symptomy depresji występują 3 razy częściej niż w populacji ogólnej).


o67eec8004138008.jpg


Ponad 30 lat udawało się nam trwać, mimo różnych trudniejszych sytuacji i bez dotacji finansowych. Ostatnie trzy lata niestety są ciągiem chronicznej walki o przetrwanie, z którą nie dajemy sobie rady. Obecna sytuacja gospodarcza, wcześniej pandemia, brak wsparcia ze strony instytucji, brak powiązań z decydentami, spowodowały, że mamy problemy. Bez pomocy tytuł zniknie z rynku, a jest bardzo potrzebny. Z wiedzy praktycznej i teoretycznej, którą rozpowszechniamy korzysta co miesiąc kilkadziesiąt tysięcy osób. Ale wierzymy, że dzięki Wam uda się uratować miesięcznik. Planowaliśmy też rozwinięcie portalu diabetyk.pl poprzez wprowadzenie wielu użytecznych narzędzi i kalkulatorów, podcastów, filmów itp. Na razie to jednak tylko marzenie. Teraz priorytetem jest ocalenie miesięcznika.


Zgromadzone środki finansowe przeznaczymy na zaległe i przyszłe koszty produkcji miesięcznika, głównie na te składowe, których cena wzrosła niewyobrażalnie, czyli papier i druk (maszyny czerpią dużo energii...).


There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations 7

DK
Danuta Książek
20 zł
AK
Agnieszka Kotyła
100 zł
MG
Maciek
hidden
 
Hidden data
500 zł
MG
Marta
100 zł
GD
Grażyna Dziubińska
hidden
 
Hidden data
hidden

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!