id: hd7g6t

Na rechabiltację i dostosowanie domu do potrzeb Pauliny

Na rechabiltację i dostosowanie domu do potrzeb Pauliny

Our users created 1 188 683 fundraisers and raised 1 251 914 746 zł

What will you fundraise for today?

Description

Paulina urodziła się w grudniu 1986 roku. Na świecie przywitali ją rodzice i starszy o 9 lat brat. Kiedy miała 9 lat jej 18 letni brat zmarł z powodu pęknięcia tętniaka mózgu. Rodzice Pauliny przebadali ją dokładnie, ale wykluczono u niej ryzyko tętniaka. 

Paulina świetnie się uczyła, ambitna i uśmiechnięta zawsze bardzo dokładna i staranna. Skończyła studia i dostała dobrą pracę oraz znalazła miłość swojego życia. Planowała razem ze swoim narzeczonym po świętach Wielkiej Nocy rozwieźć zaproszenia na ślub.

W Wielki Czwartek 29.03.2018 roku źle się poczuła i postanowiła wziąć prysznic i położyć się wcześniej spać. W pewnym momencie rodzice zauważyli, że z sufitu leje się woda. Rodzice znaleźli ją na podłodze w łazience obok przepełnioną wodą wanny. Wezwali pogotowie.

Okazało się że w głowie Pauliny pękł tętniak. Rozpoczęła się długa walka o życie. Przez miesiąc przebywała na OIOMie, nie obyło się bez komplikacji pooperacyjnych. Po pół roku wypisano ją do domu. Nie potrafiła sama utrzymać prosto głowy, nie potrafiła jeść, mówić, siedzieć i chodzić. Od dnia wypisania rodzina rozpoczęła walkę w domu.

Okazało się, że jest pilna potrzeba dostosowania starego domu oraz wózek inwalidzki i specjalne łóżko. Natychmiast rozpoczęła się kosztowna prywatna rehabilitacja 6 razy w tygodniu i regularne spotkania z różnymi lekarzami. Dzięki pomocy z zakładów pracy i oszczędnościom rodziców udało się wiele rzeczy sfinansować. Dzięki temu rehabilitacja mogła przebiegać sprawnie i dziś Paulina mówi, potrafi napisać smsa, sama potrafi zjeść jest uśmiechnięta i ma poczucie humoru, nadal jednak nie potrafi sama usiąść, nie chodzi i ma duże problemy z pamięcią krótkotrwałą. Kosztowna rehabilitacja przekracza budżet rodziny, ale warto ją kontynuować ponieważ efekty są spektakularne. 


Paulina bardzo chciałaby móc wyjechać wózkiem na taras sąsiadujący z jej sypialnią, ale okno jest zbyt wąskie i wózek nie przejedzie. Potrzebna będzie wymiana okna i usunięcie barier architektonicznych. 


Zapraszam wszystkich do udziału w zbiórce. Każda złotówka jest ważna.

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Donations 13

MO
Maria Obara-Piszewska
300 zł
KP
Krzysztof Paryska
200 zł
 
Hidden data
200 zł
PK
Paula Kniej
100 zł
JK
Jarek Kniej
100 zł
MO
Małgosia Oleryk
30 zł
MO
Małgorzata
20 zł
AK
Agnieszka Kisielewska kw Puzzle
15 zł
AK
Aga Kisielewska Puzzle ×2
10 zł
See more

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!