id: hg8rpd

Pomóż nam pomagać - walczymy o życie maluszków.

Pomóż nam pomagać - walczymy o życie maluszków.

Our users created 1 189 776 fundraisers and raised 1 253 820 203 zł

What will you fundraise for today?

Description

Maluszki są już z nami.


Kochani, przyjęliśmy dziś pod swoje skrzydła dwa kociaki, znalezione gdzieś na wsi w okolicy Nowego Dworu Gdańskiego. Kocięta były zmarznięte, odwodnione, potwornie zapchlone i zarobaczone… Jedno z kociąt było w stanie tragicznym. Osoba, która znalazła koteczki rozpaczliwie szukała dla nich pomocy. Pomimo braku miejsca oraz wciąż rosnących problemów finansowych nie mogliśmy uczynić inaczej…

 jcadd70f4f6f42da.jpg

Dwóch chłopców Karmelek i Tofik natychmiast zostali skierowani przez nas do SOSKEN – Specjalistycznego Centrum Weterynaryjnego.

Karmelek (jaśniejszy) jest bardzo słabiutki, osowiały i cichy. Podejrzenie padło na zachłystowe zapalenie płuc, wykonane zostało RTG, w obrazie nie stwierdzono jednoznacznie zmian na płucach, kocięta mają nadżerki w pyszczkach, które najprawdopodobniej są początkiem kaliciwirozy. Test na panleukopenie na całe szczęście wyszedł ujemny.

k736d0ea588d8de5.jpg 

Dzieci rozpoczęły antybiotykoterapię.

 

Karmelek w chwili przyjęcia miał niezmierzalną temperaturę ciała, lał się przez ręce… serce nam pękało na sam widok.

Udało nam się dogrzać dzieciaczka, kiedy temperatura troszeczkę się podniosła udało nam się nakarmić kocięta. Karmelek niestety był za słaby, aby jeść samodzielnie - jego porcję podaliśmy mu przez strzykawkę. Tofik był strasznie głodny, zaczął skubać miseczkę, jak tylko wsadził pyszczek w pokarm, zjadał z ogromnym smakiem. Widać, że maluszki bardzo dawno nic nie jadły.

jc8b16dba0f131c9.jpg

ea150211f9179083.jpgOczywiście kocięta muszą być karmione bardzo ostrożnie, ich brzuszki są wrażliwe- nadal powinny przecież być przy mamusi.  Podaliśmy im karmę Hills a/d, convalescent. Kocięta nadal potrzebują całodobowej opieki i masowania brzuszków.


Będziemy potrzebować Waszego wsparcia. Wszystkie badania, leczenie i opieka nad maluszkami będą generować koszty. Trudno nam powiedzieć na chwilę obecną jak duże będą to koszty…


Rokowania są bardzo ostrożne, u tak małych kotów każdy dzień może przynieść kolejne zmartwienia. Będziemy walczyć o ich życie!

 

Musimy kupić specjalną karmę, matę grzewczą, podkłady i opłacić wszystkie koszty weterynaryjne.

Ślicznie prosimy o wsparcie. 

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Donations 20

MB
Monika
20 zł
KC
Katarzyna Chomentowska
50 zł
KD
Kamila Dawidowska
50 zł
 
Hidden data
50 zł
 
Hidden data
20 zł
K
Katarzyna Budna
100 zł
ME
Elżbieta Migdalska
100 zł
MM
magda m
20 zł
ML
Martyna Lisowska
100 zł
 
Hidden data
10 zł
See more

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!