id: hgrc48

Razem z Fundacją POCIECHA podaruj uśmiech polskim i ukraińskim dzieciom

Razem z Fundacją POCIECHA podaruj uśmiech polskim i ukraińskim dzieciom

Our users created 1 188 448 fundraisers and raised 1 251 378 808 zł

What will you fundraise for today?

Description

Po pandemii myśleliśmy, że nic gorszego się nie wydarzy. A jednak! Dramat wojny w Ukrainie dotknął nas wszystkich! Od 3 miesięcy żyjemy w tle okrutnej historii, która ma miejsce u naszych wschodnich sąsiadów.

Ale jako Fundacja POCIECHA nie poddajemy się złu!

Tak, jak w poprzednich latach i w tym roku chcemy naszym podopiecznym ze świetlic środowiskowych podarować chwile beztroski, niezapomniane przygody i nowe przyjaźnie. W tym roku do naszych polskich dzieci dołączyły również dzieci z Ukrainy. Chcemy podarować im wszystkim choć odrobinę normalności.

Wiemy od naszych stałych podopiecznych, że jak nie pojadą na kolonie z Fundacją POCIECHA, to nigdzie nie pojadą na wakacje. Zostaną w swoich kamienicach bez szans na pogranie w piłkę czy pobieganie po lesie. Najprawdopodobniej przesiedzą większość dnia w samotności grając na telefonie. Najczęściej ich rodzice też ich nie zauważą…

Ale my ich widzimy i Państwo również! To właśnie dzięki Wam mogą doświadczyć beztroskiej radości!

Na naszych Pociechowych wyjazdach dzieci mają okazję pierwszy raz od wielu miesięcy/lat spędzić tydzień bez telefonu. A na koniec kolonii zauważają, że wcale nie był im tak potrzebny, bo tyle się działo!

q1090e44e9aef603.png

Z relacji wychowawcy z zeszłego roku:

„Pobudkę i gimnastykę ustaliliśmy na 7:00 rano na plaży. O 5.30 wychowawcy usłyszeli hałasy na korytarzu, dzieci już były gotowe i pytały kiedy wychodzimy. Ostatnie kilkadziesiąt metrów od plaży szyk dwójkowy nagle się rozpadł i nie było silnego, który powstrzymałby dzieci od biegu ku morzu. Nie miała znaczenia pogoda, temperatura, dzieci chciały koniecznie wejść do wody.

– Czy możemy?

– Ale tylko do kolan!

Od razu było wiadomo, że na „do kolan” się nie skończy. Ze wzruszeniem obserwowaliśmy tę beztroską zabawę, piski, krzyki, chlapanie, bieganie, w tym momencie reszta świata ze swoimi zasadami, troskami, problemami i obowiązkami nie istniała. Wracaliśmy w przemoczonych ubraniach, ale szczęśliwi”.

m19df8d11ca78e2a.png

Dzieci stawiały czoła różnym wyzwaniom, a jak je pokonywały z radością krzyczały, że dały radę! Tę porcję wiary w siebie potem zabierają ze sobą na kolejne miesiące roku szkolnego.

Dzięki wpłatom ze Zrzutki chcemy zapewnić 15 dzieci tygodniowy wyjazd na kolonie.

Koszt uczestnictwa to 1 600 zł na jedno dziecko. W tej kwocie są zapewnione: noclegi, pełne wyżywienie, ubezpieczenie, dojazd na miejsce i z powrotem, przejazdy podczas wycieczek, bilety wstępu do różnych atrakcji, materiały kreatywne do wspólnej zabawy, opieka kierownika i wychowawców.

Pomóż nam podarować uśmiech na twarzach naszych kochanych dzieciaków 😊

Za wszelkie okazane dobro bardzo Wam dziękujemy!

Zespół Fundacji POCIECHA: Karina, Asia, Olga i Ania 

Chcesz więcej wiedzieć o tym co robimy? Zapraszamy na poniższe linki:

https://www.fundacjapociecha.pl/kolonie/

https://www.fundacjapociecha.pl/2021/08/06/relacja-z-kolonii-w-mikoszewie/

https://www.fundacjapociecha.pl/2021/07/27/18893/


There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations 124

preloader

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!