"Kwiat paproci" - film fabularny
"Kwiat paproci" - film fabularny
Our users created 1 226 961 fundraisers and raised 1 350 351 106 zł
What will you fundraise for today?
Description
“Kwiat paproci” to pełnometrażowy film fabularny to opowieść o pierwszych krokach i wyborach, o pożądaniu i miłości.
Jesteśmy grupą osób, które połączyła miłość do sztuki i filmu. Od dziesięciu lat działamy razem realizując projekty filmowe. Na ogół krótkometrażowe filmy eksperymentalne.
W ciągu 10 lat zrobiliśmy 7 filmów. Niektóre zdobyły nagrody i wyróżnienia. Pierwsze filmy powstały dzięki zaangażowaniu naszych przyjaciół i znajomych, którzy pomagali, wspierali i wierzyli w nas, dzięki nim wiemy, że trudności są po to aby się rozwijać.
Dzięki temu wierzymy, że jesteśmy w stanie dokonać niemożliwego.
Na przykład na potrzeby realizacji pierwszego odcinka serii baśni pod wspólnym tytułem „Klechdy Domowe” zbudowaliśmy w ogromnej przemysłowej hali w Bydgoszczy całkowicie nowy, magiczny świat.
Film z budowy jeziora:
Dlatego byliśmy w stanie w pełni kontrolować obraz i realizować zdjęcia niezależnie od pogody panującej na zewnątrz, a poza tym - kto widział cały świat zamknięty w wielkiej hali?
W październiku 2020 roku zakończyliśmy zdjęcia do pierwszego odcinka serii pt.: „Kwiat Paproci”
ILE WARTE JEST BOGACTWO, KTÓRYM NIE MOŻNA SIĘ PODZIELIĆ?
Realizacja tego odcinka uświadomiła nam, że baśń ta jest ponadczasowa, ponadnarodowa. Treści w niej zawarte są cały czas aktualne niezależnie od narodowości, koloru skóry czy miejsca zamieszkania.
Dlatego postanowiliśmy zrealizować na bazie tej baśni – pełnometrażowy film fabularny
Czym jest nasza opowieść filmowa?
Wybraliśmy starą polską baśń nie bez powodu. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii, pokażemy ten utwór w całkowicie nowej odsłonie na dużym ekranie. Sama opowieść nawiązuje do tajemniczej, owianej legendami Nocy Świętojańskiej, opowiada o przygodach, dojrzewaniu oraz pierwszych wyborach. “Kwiat paproci” to też nasz sentyment do dziecięcych lat i problemów, do których w dorosłym życiu tak często tęsknimy.
“Kwiat paproci” to produkcja, która przypomni Wam o tym wszystkim co kochacie - skrywa w sobie fantazję, młodość, tajemnicę oraz odrobinę humoru i grozy. Klimat naszej baśni idealnie wpasowuje się w opowieści Edgara Allana Poe czy filmy Tima Burtona, który zawsze zachwyca i zaskakuje swoją widownię.
Występują: Sonia Roszczuk, Janusz Chabior, Eva Rodart, Jakub Golla i w roli głównej Staś Kotwicki.
Bohaterowie to nie tylko aktorzy. Zobaczycie również wspaniałe lalki wykonane przez polskich mistrzów animacji.
Niepowtarzalne połączenie metod analogowych z nowoczesną technologią. Do produkcji
wykorzystano największe w Polsce greenscreeny. Na potrzeby filmu powstał magiczny las,
ponad 100 ręcznie robionych drzew, kilkadziesiąt makiet, malowane tła, rekwizyty, jeziora,
groty, urwiska. Wszystko zaprojektowane i wykonane przez polskich artystów.
Gatunek - baśń fantasy
Reżyseria - Justyna Celeda/ Marta Filipiak
Scenariusz - prof. Zbigniew Mikołejko
Zdjęcia – Łukasz Owczarzak
Muzyka – Olo Walicki/ wykonanie pieśni Laboratorium Pieśni
Występują – Staś Kotwicki (główna rola), Janusz Chabior, Sonia Roszczuk, Jakub Golla, Eva Rodart, i in.
Kierownik Produkcji – Piotr Noszczyk
Kierownik Produkcji – Beata Opic
Producent:
Fundacja Czarny Karzeł
Koprodukcja:
Moderator Inwestycje Sp. z o .o.
Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych
Inwestor:
Omega Trading Sp. z o. o.
Mecenasi:
Polski Instytut Sztuki Filmowej
Województwo Kujawsko-Pomorskie
Miasto Bydgoszcz
Partnerzy projektu:
Bohema Boutique Hotel & SPA
RK Rental
Muzeum Pierwszych Piastów-Skansen w Dziekanowicach
Gminny Ośrodek Kultury w Żytnie
--
Na co zbieramy?
Zbieramy na produkcję pełnometrażowego filmu fabularnego.
W 2020 roku zrealizowaliśmy wersję krótkometrażową „Kwiatu paproci” (30 min.). Po naradzie z grupą twórców postanowiliśmy rozwinąć scenariusz i stworzyć pełnometrażowy film. Aby wykonać nasz plan potrzebujemy dodatkowych 30 dni zdjęciowych. Musimy również rozbudować scenografię i stworzyć nowe rekwizyty, lalki itp.
To duże wyzwanie logistyczne, sprzętowe i finansowe. Ale wierzymy, że dzięki Waszej pomocy zrealizujemy to co zamierzamy i wkrótce zobaczymy się w kinach!!!
Premiera filmu przewidziana na wiosnę 2022 r
Staś Kotwicki - główny bohater
Ewa Rodart - grająca Matka
Justyna Celeda - reżyserka
Dokładając swoją cegiełkę możecie mieć swój wkład w to unikatowe przedsięwzięcie.
Aktorzy:
Sonia Roszczuk – aktorka teatralna i filmowa, współpracowała z Moniką Strzepką, Wiktorem Rubinem, Weroniką Szczawińską, Anną Smolar. Filmy: "Fotografie" Waldemara Krzystka, "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" w reżyserii Marii Sadowskiej, "Ziarno prawdy" Borysa Lankosza. Ma na koncie także epizody w filmach Wojciecha Smarzowskiego – "Drogówka"i "Wołyń".
Janusz Chabior - wziął udział w cyklu Outsider Jana Jakuba Kolskiego, w dramacie Mike’a van Diema Charakter. Zagrał w Małej Moskwie Waldemara Krystka, w Helu Kingi Dębskiej, komedii sensacyjnej Ostatnia akcja Michała Rogalskiego, Świnkach Roberta Glińskiego, Kołysance Juliusza Machulskiego, Różyczce Jana Kidawy-Błońskiego, Ostatnim piętrze Tadeusza Króla, Hardkor Disko Krzysztofa Skoniecznego, Służbach specjalnych Patryka Vegi i Wołyniu Wojciecha Smarzowskiego. Za Made in Poland odebrał Złote Lwy w Gdyni. Grał w serialach TVP - Lokatorzy, Na dobre i na złe, Egzamin z życi, Pitbull oraz Polsatu - Adam i Ewa, Świat według Kiepskich, w telenoweli TVN Na Wspólnej, w TVP1 - Komisarz Alex i jako Antoni w serialu Ucho Prezesa.
Jakub Golla - współpracował z Teatrem Współczesnym w Szczecinie. Dotychczas mogliśmy oglądać go także w filmach fabularnych (m.in. w „Monumencie” w reż. Jagody Szelc) i serialach (Ojciec Mateusz, O mnie się nie martw). Obecnie gra w produkcji Netfixa „W głębi lasu”.
Ewa Rodart - aktorka, scenarzystka i artystka wizualna z dziewięcioletnim doświadczeniem w pracy w teatrze i filmie w Europie i Stanach Zjednoczonych. Absolwentka dwuletnich studiów aktorskich w William Esper Studio w Nowym Jorku, jednym z najbardziej szanowanych studiów aktorskich w Ameryce. Zagrała w kilkunastu filmach w USA. Występowała m. in. w teatrze Kampnagel w Hamburgu oraz the Drama League i Under St. Marks Theater w Nowym Jorku. W Polsce zagrała między innymi w operze "Zagubiona Autostrada" w reżyserii Natalii Korczakowskiej oraz współpracowała z Dawidem Żakowskim przy kilku projektach teatru fizycznego. Od powrotu do kraju w lipcu zagrała w filmie "Mój Dług" Denisa Delica oraz pojawiła się w serialu “Na Wpólnej
Staś Kotwicki - pierwszy raz na planie filmowym, ambitny uczeń szkoły podstawowej, wschodząca gwiazda
Więcej informacji o nas i naszych projektach:
Dziękujemy za Wasze wsparcie. W ramach podziękowań przygotowaliśmy Nagrody.
There is no description yet.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser.
Offers/auctions 6
Buy, Support.
Buy, Support. Read more