id: hnbks4

Simracing - Komentator E-Sportowy

Simracing - Komentator E-Sportowy

Inactive donations - the required operation of the Organiser of the fundraiser. If you are an Organiser - log in and take the required action.

Our users created 1 179 893 fundraisers and raised 1 233 951 698 zł

What will you fundraise for today?

Description

Cel zbiórki został zamieszczony na samym dole.


Witajcie

Mam na imię Łukasz i chciałbym opowiedzieć pewną historię.


Dwadzieścia lat temu, gdy technologia którą obecnie uznajemy za element życia codziennego dopiero raczkowała, firma pod nazwą Codemaster wydała na świat grę pt. Colin McRae Rally 2.0. Fani sportów motorowych i nie tylko ogrywali ją godzinami na swoich antycznych jak na obecne czasy komputerach. Sterowało się strzałkami, spacja służyła jako hamulec ręczny a jednak dawało radość za każdym razem gdy bezbłędnie udało się pokonać serię odcinków specjalnych kończąc na podium. Wiele młodych osób dzięki właśnie tej grze marzyło aby zasiąść za kierownicą prawdziwego samochodu i pomknąć przed siebie nie zważając na niebezpieczeństwa tych zawrotnych prędkości. Tak zakochałem się w simracingu.


Cytując klasyka "Świat poszedł do przodu, pojawiły się (lepsze) komputery" a wraz z nim coraz lepiej odzwierciedlające realizm takich sportów gry komputerowe. Pojawiły się symulatory wyścigów rajdowych oraz torowych które umożliwiały poznanie wielu aspektów towarzyszących realnemu ściganiu. Gracze zdali sobie sprawę, że dzięki specjalnym kontrolerom mogą dosłownie zasymulować swoją obecność w samochodzie wyścigowym. Większa dokładność tych urządzeń przełożyła się na wyeliminowanie elementu przypadku i coraz bardziej liczyły się indywidualne umiejętności.


W między czasie w świecie komputerów osobistych pojawia się e-sport. Coraz powszechniejszy dostęp do Internetu sprawił że zamiast jeździć po torze za tak zwanym "duchem" samego siebie, można zacząć rywalizacje z innymi osobami z całego świata nie ruszając się z domu. Powstają kolejne, coraz bardziej odzwierciedlające realizm symulatory a wraz z nimi rośnie coraz większe zainteresowanie młodych osób aby podjąć wyzwanie i spróbować swoich sił w krajowych bądź zagranicznych ligach.


W dniu dzisiejszym, na całym świecie ścigają się setki tysięcy kierowców. Powstały firmy tworzące kontrolery z mechanizmami które przekładają odczucie z samochodu w stopniu 1:1, specjalne kokpity wyścigowe wymuszające pozycję realnego kierowcy a nawet kierownice które pasują do prawdziwego samochodu jak i również do bazy kierownicy przypinanej do komputera. Symulatory stały się miejscem gdzie duże koncerny motoryzacyjne posiadające swoje drużyny wyścigowe, organizują globalne eventy by znaleźć swoich nowych kierowców do wyszkolenia w prawdziwym samochodzie. Niekiedy okazuje się że są lepsi niż Ci którzy pół swojego życia spędzili na torze ale to historia na inną opowieść.


Gdzie w tym wszystkim ja i dlaczego organizuje zbiórkę?

W 2017 roku założyłem firmę. Dzięki narzeczonej, doradztwie przyjaciół z branży, ciężkiej pracy i masie wyrzeczeń udało się osiągnąć stan finansowy w którym wreszcie po raz pierwszy w moim życiu mogłem wydać pieniądze na rozwój swojej pasji. w 2019 roku zakupiłem swoją pierwszą kierownicę z pedałami, konsolę i po trzech miesiącach jazdy w Gran Turismo Sport należałem już do swojego pierwszego zespołu - Power Canvas Racing. Świeżo utworzony team aspirował w następnym roku (2020) do powalczenia o tytuł Mistrza Polski w zawodach GTTC (Gran Turismo Team Challange). Po 8 rundach, 32 wyścigach, w składzie 12 kierowców udało nam się w ostatnim wyścigu wyrwać tytuł z rąk innego zespołu i tak po roku od rozpoczęcia swojej przygody na poważnie, miałem już swój pierwszy tytuł. 


W marcu tego samego roku świat obiegła pandemia, w dwa miesiące sparaliżował wiele krajów na całym świecie, ludzie bali się wychodzić z domów, przedsiębiorcy tracili swoje firmy i jedną z tych osób stałem się ja. Prowadziłem firmę cateringową która świadczyła usługę śniadaniową do Krakowskich apartamentów. Po 9 miesiącach odnalezienia się w nowej rzeczywistości byłem zmuszony zamknąć firmę a wraz z nią zaprzestać kontynuowania swojej pasji.


Ponownie przestałem się ścigać, simracing to taki sport w którym kierowca podczas wyścigu odbywa podróż do wnętrza siebie. Niestety cała sytuacja odbiła się mocno na mojej psychice i nie potrafiłem znaleźć w sobie spokoju. Brak koncentracji przynosił same porażki a ich już więcej nie potrafiłem znieść.


Aby dalej pozostać w kręgu swoich zainteresowań, po rozmowie z kapitanem zespołu uzyskałem zgodę na utworzenie nowej sekcji drużynowej i wraz z przyjaciółmi którzy chcieli bardziej rozwijać swoje umiejętności wyścigowe skupiliśmy się na bardziej wymagającym symulatorze - Assetto Corsa Competizione oraz próbowałem swoich sił jako komentator wyścigowy. Kunos Simulazioni, czyli wydawca gry właśnie poinformował swoich graczy że ten tytuł pojawi się na konsolach. Niestety po paru miesiącach okazało się że mimo ogromnych możliwości tego tytułu, z powodu ograniczonej mocy obliczeniowej konsol, gra bardzo mocno różniłą się od jej wersji na PC-ty.


Wiosną 2021 roku podjąłem decyzję odejścia z drużyny która istniała tylko na konsoli i wykorzystując mój stary komputer założyłem nową drużynę wyścigową - SimuNation E-Sport. Paru kierowców z poprzedniego teamu poszło wraz ze mną i już po paru miesiącach posiadali własne komputery stacjonarne umożliwiające im jazdę na symulatorze. Niestety, ja sam włożyłem wszystkie swoje oszczędności w ratowanie firmy z nadzieją że pandemia odpuści prędzej niż mówiła logika jednocześnie zostając z niczym.


CEL ZBIÓRKI:


Upgrade komputera - Dzięki nawiązaniu współpracy z simrace.pl zostałem jednym z głównych komentatorów tej organizacji, niestety mój sprzęt nie pozwala na prowadzenie samodzielnej transmisji w wysokiej jakości. Elementem zakupu jest głównie karta graficzna oraz procesor. Łączny koszt w okolicach 4000zł.


Kurs Lektorski - będąc w kontakcie z zawodowym lektorem współpracującym z Eurosportem, Eską Rock czy Netflixem mam możliwość zakupu kursu poprawiającego moją dykcję oraz jakość moich wypowiedzi. Koszt kursu to 3000zł

Link do kursu online - https://knopekpelnageba.pl/


Całość zbiórki ma na celu poprawę moich zdolności werbalnych i zakup sprzętu umożliwiający prowadzenie samodzielnych realizacji wideo z wyścigów na symulatorach oraz dostarczania społeczności niezapomnianych wrażeń a także pamiątki na długie lata.


Nie mam innych marzeń na chwilę obecną jak pozostanie w branży motorsportu. Mam nadzieje że powyższa zbiórka pozwoli mi kontynuowanie swoich pasji i da możliwość ponownego zdobycia podium :)

There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Offers/auctions 2

Buy, Support.

Buy, Support. Read more

Inactive
Others
Koszulki
W podziękowaniu za jednorazową wpłatę w wysokości 500zł deklaruję swoją chęć do wykonania projektu graficznego o tematyce simracingowej oraz realizacj...
500 zł
Ended
Others
Film promocyjny
W podziękowaniu za jednorazową wpłatę w wysokości 1000zł deklaruję swoją chęć do stworzenia filmu promocyjnego z Assetto Corsa lub Assetto Corsa Compe...
1000 zł
Ended

Donations 5

 
Hidden data
200 zł
 
Hidden data
200 zł
MP
Michał Prażuch
50 zł
 
User unregistered
1 zł
 
Hidden data
hidden