id: hr237c

Turnus terapeutyczny - Pomóżmy Mai powiedzieć mamie „Kocham Cię”!

Turnus terapeutyczny - Pomóżmy Mai powiedzieć mamie „Kocham Cię”!

Our users created 1 179 932 fundraisers and raised 1 234 014 166 zł

What will you fundraise for today?

Description

 

Miała nie raczkować, miała nie chodzić, miała nie jeść samodzielnie, miała nie komunikować potrzeb fizjologicznych!


Kim jest Maja? – cudowna 8 letnia wojowniczka, która co rusz udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych. Wada genetyczna (skrócone długie ramię 18 chromosomu) spowodowała wiele dysfunkcji, z którymi Maja mierzy się codziennie – opóźniony rozwój psychoruchowy, obustronny niedosłuch przewodzeniowy, brak rozwoju mowy, zaburzenia integracji sensorycznej i wiele innych.

Maja przebyła już dość trudną drogę: usunięcie malformacji naczyniowej okolic podbrzusza, diagnostyka wady serca, operacja zszycia rozszczepu podniebienia, zabieg obustronnej tympanometrii, diagnoza celiakii, ciągłe stany zapalne jelit i co najtrudniejsze… ciągła walka o zrozumienie!


Majeczka nie mówi – a jej marzeniem jest to zmienić. Komunikacja werbalna, która dla większości jest naturalną i niedocenioną umiejętnością, dla Mai jest wyzwaniem, o które walczy każdego dnia.Eliza – bo tak nazywa się kobieta orkiestra - MAMA Mai, szukając pomocy dla królewny znalazła ostatnio turnus rehabilitacyjny organizowany przez Integrum Med we Wrocławiu. Pierwszy cykl - dwunastodniowa terapia składająca się miedzy innymi z miklopolaryzacji przezczaszkowej, terapii BAK, P-dtr, elektrostumulacji i tlenoterapii przyniosła nieoczekiwany rezultat i kontynuowana w trzy miesięcznych odstępach daje olbrzymią nadzieję na rozwój mowy u Mai.

Koszty dwunastodniowego pobytu we Wrocławiu przyprawiają o ból głowy, połączone z opłatą za terapię są nieosiągalne dla drużyny Mai. Cztery cykle terapii to koszt 30.880 zł – tyle dzieli Majeczkę od spełnienia marzeń i poczucia odrobiny „normalności”.

Rodzice księżniczki robią co mogą, żeby stała się jak najbardziej samodzielna – można było by tu pisać o systemie, polityce, lekarzach i pseudo specjalistach. Można byłoby wylać morze wulgaryzmów i krytyki – tylko po co?! Maja wraz z rodziną pomimo tego całego bałaganu walczy i idzie z podniesiona głową – NIE możemy pozostać obojętni! Pomóżmy!!!

 

 

There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Donations 171

preloader

Comments 3

 
2500 characters