Zakup sprzętu akustycznego zniszczonego przez powódź
Zakup sprzętu akustycznego zniszczonego przez powódź
Our users created 1 226 239 fundraisers and raised 1 348 243 163 zł
What will you fundraise for today?
Description
Jako chór przez lata dostarczaliśmy Wam niezapomnianych wrażeń i wzruszeń swoją muzyką. Niestety, ostatnia powódź przyniosła ogromne straty. Woda zniszczyła sprzęt akustyczny, instrumenty i część sukni cieszyńskich. Bez nich dalsze funkcjonowanie chóru jest niemożliwe.
Zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe, które pozwoli na zakup nowego sprzętu nagłośnieniowego i akustycznego. Zebrane środki przeznaczymy na:
- zakup mikrofonów i wzmacniaczy
- głośniki oraz mikser dźwięku
- instrument do akompaniamentu
- inne niezbędne elementy techniczne potrzebne do organizacji koncertów i prób.
Każda nawet najmniejsza kwota, przyczyni się do tego, że Czantoria znów będzie mogła dzielić się swoją muzyką z publicznością.
Dla tych, którzy nie znają nas zbyt dobrze:
Estrada Ludowa „Czantoria” powstała w 1988 roku z inicjatywy Danuty Koenig, ówczesnej dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej oraz nieżyjących już Bogusława Binka, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustroniu oraz Mariana Żyły, będącego we wspomnianej szkole nauczycielem muzyki. To właśnie on został pierwszym dyrygentem Czantorii i to pod jego kierownictwem po raz pierwszy zespół wystąpił w 1994 roku na scenie TKB w Wiśle.. Jest to wielopokoleniowa formacja, skupiająca kilkudziesięciu pasjonatów muzyki ludowej. Dyrygentką i kierowniczką artystyczną Czantorii od 2011 roku jest Danuta Zoń-Ciuk. Grupa cieszy się mianem Reprezentacyjnego Zespołu Miasta Ustroń. Wykonuje głównie pieśni wywodzące się z folkloru Śląska Cieszyńskiego i Beskidu Śląskiego, takie jak „Hej, tam w dolinie”, „Ondraszek”, „Sarna”, „Idóm gorole”, „Hej gróniczki”. Wzbogaca swoje występy poezją i prozą regionalną, sięgając po utwory znanych poetek śląsko-cieszyńskich, m.in. Wandy Mider czy Emilii Michalskiej. Prezentuje na scenie tradycyjny strój cieszyński. Melodie ludowe, które wykonuje z akompaniamentem sześcioosobowej kapeli, są opracowane przez znanych twórców: Władysława Wilczaka, Stanisława Hadynę, Wojciecha Kilara, Piotra Gruchla, Tadeusza Mayznera czy Józefa Firlę z Zaolzia. Czantoria ma na swoim koncie kilka płyt, takich jak „Beskidzkie kolędowanie”, „Z Beskidów śpiewanie”, „Wiwat, wiwat zaśpiewajmy” oraz „Wziąłem te pieśni od ludu...”, nagranych z udziałem zespołów goleszowskich. Od początku swojej działalności zespół Czantoria dał ponad 1000 koncertów.
There is no description yet.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser.