id: jake9u

BAZA KONTRA LOCKDOWN - WSPARCIE KLUBU W CIĘŻKICH CZASACH

BAZA KONTRA LOCKDOWN - WSPARCIE KLUBU W CIĘŻKICH CZASACH

Our users created 1 167 414 fundraisers and raised 1 214 948 940 zł

What will you fundraise for today?

Description

Wiemy, że mamy szczęście mieć najlepszych bywalców ze wszystkich krakowskich lokali. Nie raz mogliśmy już na nich liczyć w potrzebie i staraliśmy się ze swojej strony dać im to, co najlepsze. Niestety, w tych brutalnych czasach musimy prosić Was o wsparcie.


Baza na Floriańskiej otwarła się w czerwcu 2016 roku. Poza tym, że miała być miłą knajpą, miała też ambicję bycia muzycznym miejscem w Krakowie. Patrząc z nieciekawej dzisiejszej perspektywy, możemy być dumni z tego, co udało nam się przez te niepełne cztery lata osiągnąć.


Nie liczyliśmy dokładnie, ile udało nam się zrobić koncertów, ale było ich na pewno ponad dwieście. Malutka scenka gościła artystów reprezentujących wszystkie kontynenty. Grały u nas legendy: Jean-Hevré Peron z zespołu Faust, angielski bard Simon Finn, czy ekscentryczny Ian Svenonius ze swoim solowym projektem Escape-Ism. Zagrały setki uznanych awangardowych muzyków z całego świata. Swoje didżejskie sety zagrali w Bazie znani brytyjscy dziennikarze — John Doran z "Quietus" i Chris Bohn z "The Wire". Grali tutaj głośni polscy wykonawcy: duet Siksa, Łukasz Rychlicki z zespołu Lotto w duetach z Adamem Gołębiowskim i Pawłem Szpurą, Mapa czy Mazut. Nagrany na Floriańskiej koncert szwedzkiego saksofonisty Martina Küchena wyszedł na płycie noszącej tytuł "Baza", a Marcin Świetlicki z zespołem Zgniłość nagrali u nas audiobooka z tomikiem "Drobna Zmiana". I w końcu lokalni artyści, którzy upodobali sobie to miejsce zarówno pod względem muzycznym, jak i towarzyskim. Powstały tutaj bardzo ciekawe projekty jak Janerka na Basy i Głosy, czy zespół Stare Taśmy. Wszystko bez złotówki miejskiej czy rządowej dotacji, niezależnie jak tylko to możliwe. Dzięki pomocy naszych kochanych przyjaciół, którzy poczuli się w tym miejscu jak u siebie i pomogli nam w tych wszystkich szalonych przedsięwzięciach. Nieźle, prawda?


Druga Baza, na Mostowej, w założeniu miała być miejscem, w którym ta muzyczna działalność miała się rozwijać bez sąsiedzkich czy czasowych ograniczeń. Niestety, nasze plany pokrzyżował covid i kolejne restrykcje, a władze naszego mlekiem i miodem płynącego kraju uznały, że nie należą nam się żadne pieniądze z tarczy. Dalsza działalność stoi pod znakiem zapytania, ale my sami chcemy walczyć dalej.


Baza to nie tylko muzyka. Swoje prace wystawiali u nas wspaniali artyści - Agnieszka Grzegorczyk. Władysław Pluta, Witold Stelmachniewicz, Tomasz Berezowski, Dawid Ryski i Rafał Bartkowicz. Nasza duma, wspaniała miniaturka lokalu na Floriańskiej jest dziełem Agaty Kus. Miało tutaj miejsce wiele imprez literackich, na czele z Open Micem, tudzież promocje książek i spotkania autorskie. Kolejne zaplanowane działania musieliśmy zawiesić ze względu na sytuację epidemiologiczną i związane z nią obostrzenia.


Wiemy, że kochacie zarówno Floriańską, jak i Mostową i życzycie nam najlepiej. W związku z tym będziemy zmuszeni znowu nadużyć Waszej dobroci i zaproponować wsparcie Bazy w tym trudnym momencie przez wykup cegiełek w formie "bonów konsumpcyjnych", do wykorzystania po ponownym otwarciu lokalu, tudzież bazowych gadżetów zaprojektowanych przez naszych Kochanych Przyjaciół. Będziemy prezentować sukcesywnie od jutra.


Wiem, że i Wam nie jest łatwo w tych paskudnych czasach. Tym bardziej jest potrzebne utrzymanie miejsca, które będzie świadczyło potrzeby kulturalne w przyszłości. Będziemy wdzięczni!

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Donations 118

preloader

Comments 1

 
2500 characters