id: jncmhf

Uratować życie Kotka Rudzika, który jest po wypadku - znaleziony na środku drogi !

Uratować życie Kotka Rudzika, który jest po wypadku - znaleziony na środku drogi !

Our users created 1 178 289 fundraisers and raised 1 231 849 765 zł

What will you fundraise for today?

Description

Kotek Rudzik został znaleziony wczoraj dnia 28 listopada o 13 h we wsi Barycz Kolonia. ( gmina Zwoleń) na środku drogi. Widać było, że kot ma uniesioną głowę, wyglądał na kota, który rozleniwiony leży na środku drogi i odpoczywa, ale jak wysiadłyśmy z samochodu to ujrzałyśmy tragedię tego Kocika. Próbował wstać, ale tylne łapy odmawiały posłuszeństwa, próbował się czołgać, ale nie miał na to siły. Wzięłyśmy go na ręce i zabrałyśmy do auta. Kot miał niesamowite szczęście, że trafił na nas, akurat w tym czasie, w tej minucie przejeżdżałyśmy - za nami jechał człowiek z taką prędkością, że zapewne po kocie by nic nie pozostało, gdyby ten samochód był przed nami :( Tak właśnie jeżdżą ludzie na wiejskich drogach, rozpędzają się nie zważając na to, że może jakieś zwierze wyjść z gospodarstwa na ulicę.

Rudzika zabrałyśmy do auta i fruuu… do weterynarza. Kot był w bardzo słabym stanie, krwawił z dołu, miał przyspieszony oddech, był słabiutki i widać było, że gaśnie, że odchodzi. Był także dzielny, nie piszczał, nie płakał - czuł, że otrzymał pomoc i możliwe, że go to uspokoiło. Wspaniała Pani Weterynarz w Zwoleniu, Pani Kinga od razu zajęła się Kotkiem Rudzikiem: zmierzyła mu temperaturę, podała kroplówkę, dała zastrzyk przeciwbólowy, aby kot nie cierpiał. Kot był wyziębnięty, miał niską temperaturę ciała, rana pod nogą była otwarta, to z tamtąd krew leciała. Łapki tylne są na ten czas nieaktywne. Kotek został przykryty kocem, położono mu ciepły termofor,aby mógł się ogrzać i proszek przeciwbólowy zaczął działać bo kotek się uspokoił, jego oddech się unormował, widać było, że mniej cierpi.

Pani weterynarz postanowiła go zostawić w klinice, powiedziała, że zrobi mu USG i RTG, aby sprawdzić co Kocikowi jest.

Zadzwoniła do nas po 5 godzinach pobytu Kotka w klinice i powiedziała:

  • Kotek przeżył ten czas, jest w stanie stabilnym
  • zrobiono mu operacje - zaszycie rany otwartej koło nogi pod narkozą. Jak zaczął się wybudzać z narkozy widać było, ze ma wolę życia, próbował wstawać, ale nogi tylne są nieaktywne.
  • na prześwietleniu widać, że kot ma złamaną miednicę w bardzo nietypowy sposób / dwa płaty w pionie się rozeszły na pół :( jednak można go uratować i dzięki operacji i 3 miesięcznej rekonwalescencji będzie chodził !!!
  • jesli mu teraz nie pomożemy, jeśli operacji nie zrobimy po tygodniu (musza zagoić się rany, opuchnięcia, obrzęki wewnętrzne) to kot po prostu pójdzie na straty - trzeba będzie go uśpić :( bez tej operacji nigdy nie będzie mógł chodzić
  • Kot jest młodym samcem, który ma wolę życia i długie lata przed nim
  • stwórzcie zbiórkę pieniędzy, są szanse, że uzbieramy pieniążki na operacje Kotka, stąd ta zrzutka.

Kotek pozostanie u Pani weterynarz przez tydzień, będzie pod stałą opieką, po tygodniu należy mu zrobić operacje i poskładać złamaną na pół miednicę, aby mógł wyjść z tego.

Okazalo się, że musi być cewnikowaniu, gdyż nie oddaje moczu, ma czerwone krwinki w pęcherzu. Na szczęście nerki i pęcherz nie są uszkodzone.


Bardzo Was proszę - jeśli każdy wpłaci po 5 złoty, to okaże się, że potrzebujemy jedynie 600 osób, które wpłacą na tego Kocika życie!


Uratujmy Kocikowi życie ! 5 złotych nas nie zbawi, a uratuje życie temu ślicznemu, młodemu kotkowi. Oczywiście większe sumy dadzą nam możliwości szybszej zbiórki 🙏🏼💓

1500 zł to koszt operacji miednicy

1500 zl to inne koszta związane z usg, rtg, kroplówki, miesięczny pobyt w klinice, lekarstwa w trakcie leczenia, cewnikowanie, operacja która się odbyła pod narkozą wczoraj.


Proszę Was z całego serca o pomoc !

Karolina z mamą oraz Kotek Rudzik! :)

There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations 3

CK
40 zł
IM
Iga Milewska
20 zł
 
Hidden data
20 zł

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!