id: jxc5z2

POMÓŻ MAJI STANAĆ NA NOGI - zbiórka na rehabilitacje

POMÓŻ MAJI STANAĆ NA NOGI - zbiórka na rehabilitacje

Our users created 1 225 044 fundraisers and raised 1 345 340 505 zł

What will you fundraise for today?

Description

Hej wszystkim! W lutym nasza przyjaciółka Maja uległa poważnemu wypadkowi na nartach, złamała kość udową oraz piszczelową, całkowicie zerwała więzadło ACL, a uszkodzeniu uległy również liczne ścięgna, mięśnie oraz łąkotka. Oprócz tego w trakcie operacji naderwano nerw, co spowodowało bardzo bolesną przeczulicę i ból neuropatyczny. W konsekwencji Majce przepisano leki psychotropowe, które wcale jej nie pomagały. Życie Maji wywróciło się „do góry nogami”. 


Przez okres tych ponad 6 miesięcy Maja chodziła prywatnie na rehabilitacje oraz fizykoterpie kilka razy w tygodniu,korzystała z usług wielu fizjoterapeutów i lekarzy, co rodzi ogromne koszty. Obecnie Maja na sam

proces leczenia i rehabilitacji wydała ponad 50 tys!!


Dzisiaj są urodziny Maji i najlepszym prezentem jaki można jej ofiarować to wsparcie jej długotrwałej walki o powrót do zdrowia. 

Każdy kto zna Maję wie, że to aktywna, pracująca w sporcie i pomagająca innym osoba, która bez intensywnej pomocy lekarzy i rehabilitantów nie jest w stanie zawalczyć o sprawność. Nie może pracować a nawet być samodzielną w codziennym funkcjonowaniu. Nieustający ból, pierwsza operacja z powikłaniami, druga operacja i widmo konieczności trzeciej, codzienna rehabilitacja na granicy wytrzymałości to rzeczywistość jej ostatnich 6 miesięcy. Maja jest „twardym zawodnikiem” ale trzeba przyznać, że toczy trudną walkę ze swoją fizycznością, psychiką jak i problemami finansowymi, które są wynikiem tej sytuacji.

Dlatego prosimy dołącz do zrzutki! Pomóżmy Majce wygrać tę walkę - oby była wygrana w możliwie jak najkrótszym czasie - tak aby znów mogła przekazywać swoją pasję i radość ze sportu innym!


r25b62b46c9848c3.jpeg


Szczegółowy opis działań medycznych :


Pierwsza diagnoza - 


Kompresyjne złamanie przyśrodkowej krawędzi kości udowej z awulsją linijnych blaszek kostnych na obwodzie złamania, całkowie zerwanie wiezadla krzyżowego ACL, pękniecie łąkotki bocznej, wiezadlo poboczne piszczelowe z uszkodzeniem awulsyjnym przyczepu bliższego,,złamanie podchrzęstne kości piszczelowej -liczne obrzęki, uszkodzenia chrząstki, uszkodzenie ścięgna mięśnia półbłoniastego w przyczepie piszczelowym, niewielkie uszkodzenie więzadła pobocznego strzałkowego, częściowo uszkodzone ścięgno mięśnia podkolanowego. Zalecenia : zakaz obciążania przez 6 tygodni , rehabilitacja 3 razy w tygodniu, po zrośnięciu się kości operacja przeszczepu i rekonstrukcji więzadeł.

Trudny przypadek dla rehabilitantów - protokół postępowania przy złamaniach kości oraz przy zerwaniu więzadeł jest zupełnie inny. Przy złamaniach nie powinno się ruszać nogą, jednak brak ruchu przy tak licznych uszkodzeniach innych tkanek powoduje zrosty i zesztywnienie stawu. Stąd trzeba było szukać czegoś po środku. Zaleceniem przed operacja rekonstrukcji jest pełen zakres ruchomości stawu u zdrowego człowieka jest to 0-16st. U Maji udalo sie wypracowac 0-90st i noga stanęła, zablokowana na beton. Jest wiele przesłanek za tym, że robiąc operacje przy braku pełnego zakresu ruchu, powrót do całkowitej sprawności może być bardzo ciezki, jednak lekarz i fizjoterapeuci zgodnie stwierdzili, że nie ma innej możliwości, ponieważ w przypadku Maji lepiej nie będzie.



21/04/22 - operacja.


Rekonstrukcja uszkodzeń wielotkankowych kończyny dolnej prawej. Rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego kolana prawego ze ścięgna mięśnia półbłoniastego i smukłego. Wszczepienie implantów - kotwic i śrub interferencyjnych w kość udową i piszczelową. Szycie łąkotki przyśrodkowej przy pomocy implantu Fastfix, meniscektomia, rekonstrukcja ALL sposobem Arnolda.

Operacja, która miała przybliżyć Maję w powrocie do sprawności, przyniosła całkowicie odwrotny efekt. Było pewne, że nie będzie łatwo, ale nikt nie spodziewał się aż takich komplikacji. Ból występujący po operacji był ciągły i nieustępliwy. Nie działały na niego żadne, nawet najmocniejsze leki. Okazało się, że podczas operacji doszło do uszkodzenia nerwu przyśrodkowego podudzia co objawiało się u Maji bardzo bolesną przeczulicą i bólem neuropatycznym. 13/05/22 Lekarz neurolog stwierdził Kauzalgie podejrzenie zespołu Sudecka. Przepisano bardzo silne leki psychotropowe w dużych dawkach, po których Maja wcale nie czuła się lepiej. Przez kolejne dwa miesiące trwała bolesna, intensywna i nie przynosząca żadnych efektów rehabilitacja. Zakres zgięcia zmniejszył się do 50 st. a noga całkowicie zesztywniała. Chodzenie bez kul było praktycznie niemożliwe.


Nikt nie potrafił podać jednoznacznej przyczyny, dlaczego tak się dzieje. W końcu stwierdzono, że jedynym co może pomóc jest kolejna operacja.


14/07/22 - Artroskopia kolana prawego i Artroliza.


Podczas operacji okazało się, że staw jest całkowicie zarośnięty nienaturalnie nadbudowaną tkanką. Pobrano materiał do histopatologii (wyników jeszcze brak). Zalecono terapię sterydową i ponownie intensywną rehabilitację. Na ten moment zakres zgięcia poprawił się i po ćwiczeniach dochodzi do 100st. Jest to dobra prognoza jednak wciąż to bardzo daleko do bycia w pełni zdrowym człowiekiem. Lekarze zalecają umiarkowany optymizm i nie wykluczają, że kolejna operacja może być konieczna.


Pomóżmy Maji!!


d00f97e45d057d15.jpeg

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Donations 258

preloader

Comments 9

 
2500 characters