id: kfbb3p

Marzę, więc jestem

Marzę, więc jestem

Description

Marzę, więc jestem!


Po co?

Żeby spełniać marzenia młodych ludzi!


Co?

Wspólny numer rapowy z Mikserem stworzony od początku do końca razem z młodzieżą, do tego teledysk! Pełna profeska!


Jak?

5 warsztatów, wyjazd do STUDIO, teledysk!


Czyli…

tworzenie wizji, pisanie tekstów, wybór podkładu, próby muzyczne pod okiem profesjonalisty, współpraca z muzykami, nagrywki w STUDIO, tworzenie wizji teledysku i wprowadzenie jej w życie. A to wszystko z udziałem młodzieży z tucholskich szkół, która zdobyła się na odwagę, by spróbować i pokazać co potrafi! A potrafi dużo! Bo to piękne pokolenie!!!


Możesz być tego częścią!


Dołącz do nas i wpłać kasę!


Masz wpływ na życie innych!



Szczegóły projektu:


Prowadzący:

Mikołaj Mądrzyk – Mikser. To znany polski raper, który od ponad 10 lat prowadzi prelekcje i warsztaty dla młodzieży na terenie całego kraju. Prowadzi także zajęcia dla osób, które wywodzą się z trudnych środowisk i przez to przechodzą przez problemy emocjonalno-społeczne. Celem jego pracy jest to, by inni odkryli w sobie wartość i pasję. Jest on m.in. współtwórcą programu #niebądźbezwartościowy, ambasadorem "Cała Polska czyta dzieciom", oraz Osobowością Roku 2021 województwa śląskiego. W tym projekcie będzie on osobą dzielącą się swoim doświadczeniem, pomagającą przełamać lęki i obawy uczestników, dostrzec ich naturalne umiejętności, tak aby podnieść ich samoocenę, a przez to aktywność i kreatywność, by móc wypracować własny, unikalny styl każdego z nich.


Działania:

05.2024

Spotkanie 1 (2-3h)

NEUROBIK – Rozgrzewka twórcza

Ćwiczenie z zakresu treningu kreatywności będzie polegało na

hipotetycznym zawieszeniu prawa fizyki np. prawa grawitacji i wyobrażeniu sobie jego skutków. Ćwiczenie ma na celu pokonanie wstydu przed grupą, zdjęcie presji psychicznej, rozluźnienie i wprowadzenie atmosfery zabawy, przyjemności, a także pobudzenie do twórczego, kreatywnego myślenia. Tak aby młodzi ludzie zobaczyli, że potrafią być twórczy i pomysłowi, a przy okazji rozgrzali mózg do dalszej pracy.


06.2024

Spotkanie 2 (2-3h)

Razem po tytuł

To działanie będzie polegało na wywołaniu burzy mózgów. W jej efekcie powstanie wstępny

zarys merytoryczny utworu oraz tytuł, który będzie ściśle związany z jego tematyką. Określenie tytułu nada kierunek całemu utworowi i sprawi, że łatwiej będzie osiągnąć spójność utworu. Rozmowy z młodzieżą na etapie rekrutacji pokazały, że nie chcą oni tworzyć czegoś co będzie po prostu fajne i popularne, ale chcą stworzyć coś wartościowego niosącego pozytywną i motywacyjną treść.


07.2024

Spotkanie 3 (2-3h)

Kompania braci... i sióstr

W tym działaniu przeanalizowane zostaną teksty napisane "w domu" przez młodzież.

Na tej podstawie zostanie wspólnie stworzony zarys tekstu i jego podział na zwrotki i refren tak, aby każdy z uczestników był zaangażowany, przedstawił swoją część, miał poczucie współtwórstwa, bycia w teamie, kompani. Mamy także nadzieję na stworzenie się naturalnych połączeń relacyjnych między młodymi ludźmi i ich podtrzymywanie przez młodzież pomiędzy spotkaniami.


08.2024

Spotkanie 4 (2-3h)

Słowo rapem się stało

Ten etap to pierwsze próby rapowania/śpiewania tekstów. Początkowo przed

prowadzącym warsztaty, a następnie przed całą grupą. W tym zadaniu młodzież będzie zachęcana i wspierana przez prowadzącego do wystąpienia przed innymi i pokonania swoich lęków. Będzie to etap, który pozwoli na wyłonienie się stylów rapowania/śpiewu, które będą częścią wizji artystycznej młodych ludzi, tak aby zobaczyli swoje umiejętności i doszli do miejsca, w którym ich twórczość im się spodoba.


09.2024

Spotkanie 5 (2-3h)

Słowo rapem się stało

W przypadku pojawienia się takiej potrzeby ze strony młodych ludzi możliwe będzie zorganizowanie częstszych spotkań,

jednak już bez udziału prowadzącego warsztaty.


10.2024

Spotkanie 6 – wyjazd do Studio

Wszędzie dobrze, ale w studio najlepiej

Działanie będzie polegało na przeniesieniu pracy z sali warsztatowej do profesjonalnego studio nagraniowego (wspólny wyjazd do studio i nagranie wokali do skomponowanego wcześniej

utworu). Będzie to dla większości uczestników, jeśli nie dla wszystkich, nowe doświadczenie, które wiąże się z wyzwaniem, którego do tej pory nie podejmowali, a które poszerzy ich horyzonty. W działaniu tym, poszukamy także wspólnie sponsora, który sfinansuje nasz wyjazd.


Spotkanie 7

Świętowanie

Na zakończenie projektu zrealizowany zostanie wspólny utwór muzyczny. Po jego ostatecznym przygotowaniu przez studio nagraniowe zorganizowane zostanie spotkanie końcowe, którego charakter i formę ustalimy wspólnie z młodzieżą, tak, aby zrealizować ich pragnienia, a nie naszą wizję. Chcielibyśmy żeby jedna część świętowania zakończenia projektu skupiona była tylko i wyłącznie na uczestnikach projektu (bez osób "z zewnątrz"), tak aby wzbudzić w grupie poczucie jedności i przynależności. Druga część świętowania mogłaby odbyć się także z udziałem rodziny,

przyjaciół i gości zaproszonych przez uczestników projektu. Zakładamy, że może to mieć różne formy - wspólne wyjście na pizzę, kręgle, do kina, odśpiewanie utworu, przygotowanie poczęstunku itd. Zakładamy także, że uczestnicy projektu mogą mieć zupełnie inną wizję na to w jaki sposób uczcić 6 miesięczny okres rozwoju swojej osobowości. Jesteśmy więc otwarci na propozycje młodych ludzi, a w związku z tym szczegóły zakończenia projektu i forma świętowania ustalone zostaną wspólnie z młodzieżą w trakcie spotkań.


Zbieramy kasę na:

Wynagrodzenie prowadzącego warsztaty

Stworzenie/zakup podkładu muzycznego

Przejazd do Studio – bilety dla uczestników/wynajem busa

Wynajem Studio

Mastering utworu

Produkcję teledysku

Świętowanie



There is no description yet.

There is no description yet.

Location

Download apps
Download the Zrzutka.pl mobile app and fundraise for your goal wherever you are!
Download the Zrzutka.pl mobile app and fundraise for your goal wherever you are!

Moneyboxes

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!