Charytatywny spektakl "Pokoje" Teatru Uniwersytetu SWPS Projekcja
Charytatywny spektakl "Pokoje" Teatru Uniwersytetu SWPS Projekcja
Our users created 1 226 097 fundraisers and raised 1 347 952 476 zł
What will you fundraise for today?
Description
Zapraszamy na charytatywny spektakl teatralny pt. "Pokoje". Jest to adaptacja tekstu M. Walczaka: "Podróż do wnętrza pokoju" widziana oczami studentów psychologii.
Spektakl opowiada historię Skóry, trzydziestoletniego mężczyzny, który planuje się usamodzielnić i zmienić swoje życie. Marzy o znalezieniu swojej własnej kawalerki w centrum miasta, która pozwoli mu się rozwijać, która da mu wewnętrzny spokój i pewność, że będzie mógł decydować o swoim dorosłym życiu. Chce tym samym zaimponować Elce, swojej dziewczynie, której nie podoba się już pomieszkiwanie w akademiku. Skóra pragnie wieść życie typowego dorosłego faceta, nie chce odbiegać o normy, dlatego też, jak na mężczyznę przystało posiada kobietę, pracę i mieszkanie. Nie chce już być utrzymankiem rodziców, pragnie się uniezależnić. Czy uda mu się to osiągnąć? Czy znajdzie wewnętrzny spokój mieszkając w nowej kawalerce?
Na te i być może więcej pytań odpowiemy podczas premiery spektaklu.
Kiedy?
9 czerwca o godz. 20.00
Gdzie?
w Domu Tramwajarza, przy ul. Słowackiego 19/21 w Poznaniu
Kim jesteśmy?
Teatrem studenckim działającym przy Uniwersytecie SWPS w Poznaniu, który rokrocznie już od 5 lat działa wedle idei: "psychologia w sztuce teatralnej jako forma komunikacji i sztuka zaangażowana". Podejmujemy tematy aktualne, opieramy się na prawdziwych historiach ludzi, badamy rzeczywistość jednostek, obserwujemy różne tendencje społeczne, ponieważ jako przyszli psychologowie pragniemy mieć wgląd w społeczne i kulturowe problemy, a te z kolei ubieramy w garnitur teatru psychologicznego wyciągając ze zdarzeń ludzkich esencję, tak aby mogły zaistnieć w skróconej formie na deskach teatru.
W tym roku wspierać będziemy Ośrodek Kuratorski - Fundację OK z Poznania, ponieważ tematyka, którą podejmujemy w sztuce (Nie)pokoje jest zbieżna z problemami tożsamości u młodych ludzi, a ich zagubienie w świecie społecznym wynika bardzo często z wzorców z dzieciństwa i czasu adolescencji, co będzie widoczne w zdarzeniach głównego bohatera. Pragniemy pokazać, że każda jednostka; zagubiona młodzież, osoby w kryzysie, osoby prowadzące destrukcyjny tryb życia, osoby bezdomne, osoby uchodźcze są ważne i nie należy ignorować ich potrzeb, ponieważ ich życie najczęściej zapośredniczone jest traumatycznymi przeżyciami, niespodziewanymi okolicznościami zdarzeń, czy innymi przykrymi doświadczeniami. Każda postać ze spektaklu mimo swojego odmiennego charakteru posiada wspólny element, którym jest brak satysfakcji. Podczas premiery będziecie mięli okazję przyjrzeć się postaciom, które za wszelką cenę dążą do satysfakcji, spełnienia, nawet jeśli jest to podszyte walką, dominacją i manipulacją innymi, to jednak jest tam wspólny cel: bycie szczęśliwym. Czy w naszym życiu nie jest tak właśnie, że czasem nieświadomie krzywdzimy siebie i innych dążąc do jakiegoś celu? Czy każdy z nas dąży do szczęścia tylko po prostej, moralnej i niezachwianej ścieżce? Czy zastanawialiście się kiedyś na tym, czy w dążeniu do szczęścia nie zostawiamy czasem po sobie przysłowiowych trupów?
Zapraszamy was na roller coaster emocji, wyobrażeń, urojeń i niemoralnych zachowań! Dlaczego? Bo dzięki takim środkom wyrazu być może choć w małym stopniu zahaczymy o jednostkowe ludzkie lęki, ukryte pod osłoną kultury tabuizowane popędy i pragnienia, być może uchwycimy choć w maleńkim stopniu niewyrażoną chęć wyzwolenia się z powinności i norm społecznych.
Dlaczego chcemy o tym mówić? Ponieważ uważamy za Kurtyną, czyli postacią ze spektaklu, że:
"(...)Uważam, że za mało istnień w ogóle się wypowiada. Znam, proszę państwa krzesła i kulisy, które całe życie pędząc cierpią, milcząco, nie wyrażając swego bólu i rozpaczy... A tymczasem – mamy wolność, proszę państwa. Wolność! Każdy ma prawo do swojego krzyku. Każdy ma prawo prowadzić swoją własną, prywatną kampanię wyborczą."
Jeśli nie boisz się mocnej emocjonalnej jazdy bez trzymanki w wąskim wagoniku kolejki wysokogórskiej, jeśli lubisz wyzwania i chętnie przezwyciężysz lęk wysokości wspinając się na szczyty absurdu, jeśli masz ochotę na odrobinę adrenaliny, która towarzyszy wędrówce po ruchomym moście i (nie)pokój dodaje ci motywacji, to przyjdź do nas koniecznie! Gwarantujemy wiele niezapomnianych, mocnych wrażeń!
Reż. Patrycja Kozyra
Muzyka: Patryk Przybylak
scenariusz: Teatr Projekcja, adaptacja dramatu M. Walczaka
Obsada:
Marek Regdosz
Martyna Mandziak
Aleksandra Pogorzelska
Dominika Czechowicz
Nadia Dolata
Jan Małecki
Natalia Czechowska
Olga Bosacka
Paulina Dwornicka
Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na wsparcie fundacji, która pomaga osobom z ośrodka kuratorskiego w Poznaniu.
Przyjdź i doświadcz niezwykłej podróży przez emocje, marzenia i tajemnice głęboko skrywane w (nie)pokojach bohatera.
Poczuj magię teatru i jednocześnie wspomóż dzieci i młodzież z Fundacji OK!
There is no description yet.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser.
Offers/auctions 1
Buy, Support.
Buy, Support. Read more
Created by Organiser:
30 zł
Sold: 54 out of 100
Sold out!