id: m284u2

Zrzutka na prawnika dla mieszkańców Osiedla Sadyba

Zrzutka na prawnika dla mieszkańców Osiedla Sadyba

Our users created 1 168 507 fundraisers and raised 1 216 821 083 zł

What will you fundraise for today?

Description

Jesteśmy mieszkankami i mieszkańcami warszawskiego Osiedla Sadyba zrzeszonymi w stowarzyszeniu "Wspólna Sadyba". Sadyba to dla nas, zgodnie z jej dawnym znaczeniem, przede wszystkim miejsce do życia. Chcemy wspólnie decydować o tym, co się tutaj dzieje. Wierzymy, że wystarczy do tego partnerski dialog.


Obecnie jednak władze Spółdzielni próbują narzucić nam wielomilionowe inwestycje na terenach pawilonów handlowo-usługowych. Spółdzielnia nie odpowiada na obawy i wątpliwości mieszkańców dotyczące pogorszenia warunków życia w wyniku nowych inwestycji (m.in. odcięcie sąsiednich budynków od światła, zwiększenie ruchu ulicznego w pobliżu budynków). Przemilcza, że proponowane obecnie rozwiązania nie uwzględniają dotychczasowych decyzji zebrań osiedlowych dot. ograniczenia wysokości planowanych budynków. Kiedy próbujemy poznać szczegóły planowanych działań i nie godzimy się na ogólnikowe propozycje uchwał ze strony władz Spółdzielni, jesteśmy nazywani "grupką sabotażystów". Nie tak powinien wyglądać dialog ze spółdzielcami, dlatego chcemy zatrudnić prawnika, który pomoże nam zadbać o interesy mieszkańców.


Bieżąca zrzutka powstała w celu zgromadzenia środków na koszty obsługi prawnej. Zależy nam na tym, aby na Osiedlu Sadyba istniały dialog i współdecydowanie, a nie manipulacje i zastraszanie, do których zdarza się uciekać władzom Spółdzielni. Wierzymy, że sprawę uda się wyjaśnić w dialogu wszystkich stron. Oczekujemy od władz spółdzielni transparentności, traktowania wszystkich mieszkańców z szacunkiem i stawiania dobra mieszkańców ponad zysk finansowy.


Dzięki Twojemu wsparciu będzie nas stać na profesjonalną obsługę prawną. Pozwoli to nam skutecznie prowadzić rozmowy z administracją i zarządem spółdzielni.


Dziękujemy za Twoją pomoc i działanie na rzecz wszystkich mieszkańców Sadyby - Stowarzyszenie Wspólna Sadyba.


Uwaga: Zrzutka została zorganizowana przez Marka Rakowskiego, który jest członkiem Stowarzyszenia Wspólna Sadyba. Jak tylko stowarzyszenie otrzyma numer NIP, to ta zrzutka zostanie zamknięta, wszystkie środki zostaną wpłacone na konto Stowarzyszenia i utworzona zostanie nowa zrzutka już nie przez Marka Rakowskiego ale przez samo Stowarzyszenie.

There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Moneyboxes

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations 15

 
Hidden data
10 zł
 
Hidden data
50 zł
PF
Paweł Filip
100 zł
KG
Kamil Grossman
70 zł
MJ
Magdalena
MB
Michał Borowski
hidden
WR
Waldemar Różycki
100 zł
 
Hidden data
hidden
MR
Marek Rakowski
250 zł
EJ
Elżbieta Jachczyk
hidden
See more

Comments 1

 
2500 characters
  • Marek Rakowski

    Zrzutka została zakończona i przeniesiona na oficjalny profil Stowarzyszenia Wspólna Sadyba. Zebrana kwota została wpłacona na konto Stowarzyszenia i zostanie wykorzystana zgodnie z celem zrzutki. Bardzo dziękujemy za wsparcie!