id: m7atrm

PILNIE POTRZEBNA POMOC ŻYWNOŚCIOWA DLA DZIECI Z PENDŻABU!

PILNIE POTRZEBNA POMOC ŻYWNOŚCIOWA DLA DZIECI Z PENDŻABU!

Our users created 1 231 523 fundraisers and raised 1 364 213 551 zł

What will you fundraise for today?

Updates23

  • SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA NASZYCH DARCZYŃCÓW ZA POMOC ŻYWNOŚCIOWĄ DLA UBOGICH DZIECI Z DUSZPASTERSTWA DOBREGO PASTERZA W PENDŻABIE.

    💗💗

    Ośrodek też prowadzi mały sierociniec, w którym na chwilę obecną zamieszkuje na stałe pięcioro dzieci. Poza stałymi mieszkańcami w tym momencie z Ośrodka korzysta aż 53. chrześcijańskich dzieci z wioski, którzy przychodzą tam na posiłki, słuchanie Ewangelii, oglądanie chrześcijańskich filmów, a także różne gry i zabawy, zajęcia plastyczne, zajęcia z zakresu higieny czy zajęcia wspierające podstawowe umiejętności nabywane w szkole publicznej, takie jak nauka czytania, pisania czy liczenia.

    😥Niestety, bez stałej pomocy Darczyńców opiekunowie nie są w stanie nakarmić całej grupy dzieci oraz zapewnić im wszystkiego, co potrzeba do ich normalnego funkcjonowania. W obliczu pogłębiającego się kryzysu humanitarnego w Pakistanie oraz w świetle ostatnich wydarzeń w Jaranwala, na skutek których tysiące chrześcijan zostało zwolnionych z pracy, sytuacja chrześcijańskich dzieci w Pakistanie jest wręcz tragiczna.

    Również większość rodziców dzieci uczęszczających do Ośrodka została pozbawiona pracy na skutek tych wydarzeń.😥

    Koordynatorzy Duszpasterstwa Dobrego Pasterza mają również pod stałą opieką Chrześcijańską Kolonię, w której w tej chwili zamieszkuje 20 rodzin, z czego przynajmniej połowa w tej chwili nie ma żadnych środków do życia. To właśnie tam mieści się funkcjonująca od kwietnia tego roku chrześcijańska Szkoła Podstawowa naszej Fundacji „Fileo”, w której dzieci mają możliwość pobierania bezpłatnej nauki sześć razy w tygodniu, a także mają stały dostęp do darmowych materiałów szkolnych oraz zajęcia Szkółki Niedzielnej.

    Sajida i Ashbeel prowadzą swoją duszpasterską pracę również wśród chrześcijan zmuszanych do pracy w fabryce cegieł. Często muszą przekupywać strażników, by umożliwili im wstęp na teren fabryki, wiele razy zdarzyło się, że musieli ratować się ucieczką. Rodziny z fabryki cegieł są wycieńczone, niedożywione, schorowane, pozbawione nadziei na odmianę losu. Służba wśród nich jest wyjątkowo ciężka i niewdzięczna, ale też bardzo potrzebna, gdyż wnosi choć odrobinę światła w życie tych ludzi.

    😥Chrześcijanie są w Pakistanie obywatelami najniższej kategorii. Szanse na zdobycie dobrze płatnej pracy są bardzo małe, a bez środków nie ma możliwości kształcenia dzieci. Bez edukacji z kolei nie ma mowy o przyzwoitej pracy.

    Nawet jednak jeśli chrześcijanin ma wykształcenie, szanse na przebicie się do przynajmniej klasy średniej są znikome. Ashbeel, choć jest człowiekiem wykształconym, znającym język angielski, pracuje fizycznie, w złych warunkach, za niską płacę.

    Sytuacja chorych, starych i niepełnosprawnych jest jeszcze gorsza, bo nie mają możliwości najmowania się nawet do tych najgorzej płatnych zajęć, które mogłyby zapewnić im choćby najskromniejsze utrzymanie. Często żyją oni w katastrofalnych warunkach, dodatkowo w bardzo złym stanie psychicznym, czując się zupełnie bezużytecznymi i wyzutymi z człowieczeństwa.


    KqPWM5S0eBd4lkrZ.jpg

    0Comments
     
    2500 characters

    No comments yet, be first to comment!

    Read more
Add updates and keep supporters informed about the progress of the campaign.

Add updates and keep supporters informed about the progress of the campaign.
This will increase the credibility of your fundraiser and donor engagement.

Description

wf8f4e84a6ba6145.jpegPo ślubie w 2018 roku Sajida i Ashbeel postanowili wspólnie kontynuować swoją pracę zarówno dobroczynną, jak i ewangelizacyjną, wśród lokalnej ludności. Zdołali zakupić Biblię, a potem – telefon komórkowy. Dzięki mediom społecznościowym poznali kogoś, kto zobowiązał się wspierać ich działalność edukacyjną wśród dzieci, lecz po kilku miesiącach zrezygnował.

Skontaktowała się również z nimi amerykańska rodzina, która zebrała pieniądze na zakup budynku i zachęciła ich do założenia Duszpasterstwa Dobrego Pasterza. Następnie rodzina ta popadła w tarapaty finansowe i wycofała się z aktywnego wspierania Duszpasterstwa, jednak Sajida i Ashbeel kontynuują służbę. Własny budynek (na dodatek z własną studnią!) jest wielką pomocą. Znajdują w nim schronienie osierocone dzieci, jak i dzieci pracowników fabryki cegieł, które udało się Sajidzie i Ashbeelowi wziąć pod swoją opiekę. Budynek jest jasny, przestronny i – przede wszystkim – ich własny.


Pakistan jest jednym z tych miejsc, gdzie przywódcy lokalnych wspólnot chrześcijańskich, w większości, działają bez żadnego formalnego przygotowania i bez żadnego wsparcia, gdzie ich praca to niekończąca się, trudna służba na rzecz sierot, wdów, starców i innych wykluczonych, gdzie ich jedyną bronią przeciw wrogiemu chrześcijanom systemowi jest ICH MIŁOŚĆ DO BOGA I LUDZI, oraz zakupiona za z trudem zaoszczędzone pieniądze Biblia i … Internet.


JAK WYGLĄDA PRACA DUSZPASTERSTWA DOBREGO PASTERZA?


Praca z dziećmi to cztery podstawowe sfery działalności:

  • sierociniec;
  • dożywianie;
  • duszpasterstwo;
  • edukacja.

Obecnie na terenie nieformalnego sierocińca mieszka na stałe siedmioro dzieci. Trzynaścioro korzysta z nauki oferowanej przez Sajidę. Pragniemy przypomnieć, iż edukacja w Pakistanie jest płatna. Poza tym jeszcze czterdzieścioro dzieci przychodzi do ośrodka na dożywianie i słuchanie Ewangelii. Niestety, bez stałej pomocy opiekunowie nie są w stanie nakarmić całej grupy dzieci. W obliczu pogłębiającego się kryzysu humanitarnego w Pakistanie, dzieci te coraz częściej zmuszone są chodzić po wsi i prosić o pomoc jej mieszkańców, którzy rzadko kiedy są przyjaźnie nastawieni do chrześcijańskich sierot. 


PRACA WŚRÓD WYKLUCZONYCH I PRZEŚLADOWANYCH


Chrześcijanie są w Pakistanie obywatelami najniższej kategorii. Szanse na zdobycie dobrze płatnej pracy są bardzo małe a bez środków nie ma możliwości kształcenia dzieci. Bez edukacji z kolei nie ma mowy o przyzwoitej pracy. Nawet jednak jeśli chrześcijanin ma wykształcenie, szanse na przebicie się do przynajmniej klasy średniej są znikome. Ashbeel, choć jest człowiekiem wykształconym, znającym język angielski, pracuje fizycznie, w złych warunkach, za niską płacę. Sytuacja chorych, starych i wdów jest jeszcze gorsza, bo nie mają możliwości najmowania się nawet do tych najgorszych zajęć, które mogłyby zapewnić im skromne utrzymanie.


FUNDACJA „FILEO” KRS 0000705635  

POMOC

DLA DUSZPASTERSTWA DOBREGO PASTERZA

Pilnie potrzeba żywności dla dzieci. Błagam – nie zostawiajmy ich samych!


Poruszeni historią, losem, pracą dla Królestwa Bożego i wytrwałością jaką cechuje się ta dwójka wspaniałych Bożych ludzi, chcemy im pomóc. Ważne jest umocnienie tych ludzi i umożliwienie im udzielania dalszej pomocy społeczności w której tak dzielnie pracują. Pomoc krótkoterminowa jest świetna, ale celem naszej Fundacji „FILEO” jest długoterminowa stabilność dla nich. Nasze projekty są opracowywane z nadzieją długoterminowego wzrostu dla wielu społeczności w Pakistanie.

Na początek i w pierwszej kolejności, zależy nam na zapewnieniu odpowiedniej żywności (obiadów) dla dzieci które tam mieszkają, oraz dla dzieci które tam przychodzą pobierać naukę i słuchać Ewangelii o Królestwie Bożym.

Prosimy w imieniu naszych Braci i Sióstr z Pakistanu wszystkie osoby o otwartych sercach o wpłacanie nawet najbardziej skromnych datków na pomoc dla dzieci sierot z Pendżabu.

„A Bóg mój zaspokoi wszelką potrzebę waszą według bogactwa swego w chwale, w Chrystusie Jezusie”

(List do Filipian 4,19)


Poniżej podajemy dla Państwa informacji ceny produktów spożywczych we wiosce gdzie mieszkają i działają dla Bożego Królestwa Sajida i Ashbeel:


Ceny podajemy w Rupii pakistańskiej oraz PLN – kurs z dnia 24 lipca 2022 r.

  • 20 kg mąki – 1400 pkr (28,60 zł)
  • 5 kg ryżu – 1000 pkr (20,43 zł)
  • 3 litry oleju – 670 pkr (13,69 zł)
  • 2 kg cukru – 200 pkr ( 4,09 zł)
  • soczewica – 200 pkr (4,09 zł)
  • 1kg soli – 10 pkr (0,20 zł)
  • Chili – 130 pkr (2,66 zł)
  • Makaron – 200 pkr (4,09 zł)
  • Mydło – 70 pkr (1,43 zł)

Reasumując, koszt przygotowania i zakupu jednej paczki żywnościowej z podstawowymi artykułami spożywczymi dla jednej rodziny chrześcijańskiej w tamtym rejonie Pakistanu to 3880 PKR czyli około 80 PLN


Bieżące wydatki miesięczne celem objęcia pomocą wszystkich dzieci którymi Sajida i Ashbeel się zajmują prowadząc swoją pracę , nie liczymy tutaj dorosłych, wdów i rodzin z fabryki cegieł – SAME DZIECI:

  • miesięczne wyżywienie – 44 000 pkr (898,74 zł)
  • lekarstwa i artykuły medyczne, opatrunkowe itp. na miesiąc – 20 000 pkr (408,52 zł)
  • artykuły szkolne dla dzieci – 20 000 pkr (408,52 zł)

Założenie farmy, czyli zakup żywego inwentarza to koszt :

  • 1 krowa – 120 000 pkr (2451,11 zł)
  • 1 byk – 180 000 pkr (3676,67 zł)
  • 1 kura – 20 000 pkr (408,52 zł) 
  • 1 koza – 50 000 pkr (1021,30 zł) 
  • Pole, nasiona warzyw itp. – 300 000 pkr (6127,79 zł)


DZIAŁAJĄC WSPÓLNIE MOŻEMY WIĘCEJ!


NUMER KONTA

FUNDACJA “FILEO” KRS 0000705635

Tytuł przelewu: „Pomoc dla dzieci z Pendżabu”

BIC (SWIFT): BPKOPLPW

Rachunek w złotówkach (PLN):

PL 30 1020 2791 0000 7902 0269 1947

Rachunek w walucie zagranicznej

PL 46 1020 2791 0000 7502 0309 5569

………………………..

My jako Fundacja „FILEO” poznaliśmy Sajidę i Ashbeela dzięki Pani Annie Milerskiej, która jest nauczycielką w jednej ze szkół w Katowicach. Pani Ania jest również jedną z „koordynatorek programu edukacyjnego dla polskich szkół, które nawiązują kontakt z rówieśnikami z krajów Globalnego Południa i organizują dla nich między innymi zajęcia edukacyjne online”. Organizacja Face to Face współpracuje z Pakistanem od ponad 8 lat. Prowadzi lekcje online, przyjaźnie międzykontynentalne dzieci ze szkół polskich z dziećmi z Pakistanu. Wspólnie ze szkołami organizuje pomoc dla najuboższych. Głównie prowadzi jednak program edukacyjny. 


Więcej informacji dotyczących projektów Fundacji „FILEO” można uzyskać:

Prezes Fundacji „FILEO” KRS 0000705635

mgr Estera Skworcz-Bednarska

Phone + 48 538 826 764

E-mail: [email protected] 

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom Fundacji ”FILEO” za dotychczasową pomoc modlitewną oraz okazane wsparcie finansowe dla dzieci-sierot ludzi niewidomych, chorych i niepełnosprawnych jak również rodzin niewolników w fabrykach cegieł z Pakistanu.




There is no description yet.

There is no description yet.

Download apps
Download the Zrzutka.pl mobile app and fundraise for your goal wherever you are!
Download the Zrzutka.pl mobile app and fundraise for your goal wherever you are!

Moneyboxes

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!