id: m7wm6w

zasilenie zbiorów Muzeum Ludowej Rzeźby Diabła Polskiego

zasilenie zbiorów Muzeum Ludowej Rzeźby Diabła Polskiego

Our users created 956 650 whip-rounds and collected 962 752 542 zł

What are you collecting for today?

Description

Nazywam się BORUTA. Bartłomiej BORUTA.


To akurat niezwykle kluczowe i istotne w projekcie, do którego chcę Was bardzo serdecznie zaprosić!


Smutnym faktem jest, że dzisiaj potrzebne są inne zbiórki, ale czas biegnie nieubłaganie i tak za mojego życia po raz 50-ty w kalendarzu pojawiła się data 12 marca. Jedni mówią, że wszystko zaczyna się po pięćdziesiątce na nowo - człowiek z zebranym doświadczeniem napotyka kolejne możliwości. Inni twierdzą, że to pora podsumowań, ale do starości jeszcze przecież daleko. A ziemska wędrówka na jakimkolwiek etapie nie musi być przygnębiająca, ważne by była energia, motywacja i odpowiedni power do działania! Dlatego postanowiłem ruszyć z nowym, fajowym projektem… 


Pojęcia polskiej sztuki ludowej nie sposób zamknąć w wąskiej formie, natomiast  w muzeum Przedpiekle Boruty gościć będziemy diabły. Tak diabły, ale nie te straszne tylko nasze polskie psotniki. Jestem pewien, że nie wiecie zbyt dużo o samym diable Borucie, więc czas to zmienić! Zły? Nic bardziej mylnego! Kusi? Oj tak, ale wyłącznie do zabawy i psikusów! 

if656480d20335cf.jpeg

Przedpiekle Boruty będzie miejscem, w którym dzięki wspólnemu zaangażowaniu zbierzemy jeden z najcenniejszych skarbów narodowych, bo właśnie na takie miano bez wątpienia zasługuje polska sztuka ludowa. Za każdym eksponatem w naszej kolekcji kryje się jakaś legenda, przypowiastka, czy anegdota folklorystyczna, które w głębszej analizie ujawniają dawne przekonania naszych przodków. W czasach zachłyśnięcia się kulturą masową trudniej jest przebić się urokowi regionalnych prac, a wykonane przez wprawne ręce polskich artystów bezwzględnie zasługują na szeroką prezentację, promocję, czy najwyższej klasy pielęgnację i ochronę. 


Mam lokum, w którym te piekielnie wyjątkowe prace znajdą swoje miejsce. Obecnie trwa tam remont i już wkrótce będzie trzeba zapełnić Przedpiekle Boruty!

a2847f1e71c1c65f.jpeg

Do tej pory zgromadziłem ponad 100 obiektów, ale docelowym zamierzeniem jest stworzenie największej kolekcji na świecie – tak na świecie! Konkuruję z Muzeum Žmuidzinavičiusa (Litwa, Kowno), które znane jest również jako Muzeum Diabła. 


Jednak bez Waszego wsparcia urzeczywistnienie tego zamysłu nie będzie możliwe ❤️  


Dajcie mi trochę czasu, a nie zawiodę Was na 100%!!! W końcu niejako podpisałem pakt z diabłem… 


Sprawdźcie, że nie taki straszny diabeł, jak go malują 👇 

Link fanpage na FB https://www.facebook.com/przedpiekleboruty/?ref=page_internal

Link do strony http://przedpiekleboruty.art/

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Contributors 7

 
Hidden data
50 zł
PS
Paweł Soszka
hidden
MC
Maciej Czernik
100 zł
RW
Roman W
50 zł
MK
M.K.
100 zł
 
Hidden data
100 zł
 
Hidden data
hidden

Comments

 
2500 chars
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!