id: dgka2m

Zbieramy na sprzęt do nauki chodzenia, który pomoże stanąć Mai na nogach

Zbieramy na sprzęt do nauki chodzenia, który pomoże stanąć Mai na nogach

Our users created 1 176 606 fundraisers and raised 1 228 654 396 zł

What will you fundraise for today?

Description

Maja miała wypadek samochodowy. Po wielu miesiącach przebywania w szpitalach wróciła do domu. Długotrwała rehabilitacja daje efekty i poprawia stan Majeczki. W ostatnim czasie pojawiła się nowa potrzeba i szansa – sprzęt do nauki chodzenia, który pomoże stanąć dziewczynie na własnych nogach i samodzielnie się na nich poruszać. Bardzo proszę o pomoc dla mojej córki.


p9dd319b4d9f7ab9.jpg


Jak doszło do wypadku?

Samochód, którym jechała Maja jako pasażerka miał wypadek. 15-letnia wówczas dziewczyna doznała tak poważnych obrażeń, że do szpitala przetransportował ją helikopter. Lekarze w szpitalu rozpoznali u dziewczyny: uraz wielomiejscowy i bardzo poważne urazy głowy wraz ze stłuczeniem i obrzękiem mózgu.


c3c93348c371a9c2.jpg10 miesięcy poza domem

W czasie 2 miesięcy po wypadku przebywała na siedmiu różnych oddziałach szpitala. Miała 3 operacje – w tym plastyki opony twardej. Lekarze robili wszystko co w ich mocy, żeby uratować życie Majeczki i… udało się! Jednak zaraz po wypadku dziewczyna przez 10 miesięcy przebywała poza domem w różnych szpitalach, na kilku oddziałach (oiom, neurologia, neurochirurgia). Od razu po wyjściu ze szpitala razem z Mają pojechałyśmy na pierwszy turnus rehabilitacyjny.


e6b44a4dc88687a6.jpgJak jest teraz?

Aktualnie Maja przebywa w swoim domu z rodziną. Rehabilitację przechodzi 5-6 razy w tygodniu. Oprócz tego ćwiczy także funkcje poznawcze, mowę, pamięć. Od wypadku minęły 3 lata. Postępy następują bardzo powoli, ale są widoczne. Wszystkie środki, które mamy są przeznaczane na rehabilitację.


Maja może znowu chodzić!

W ostatnim czasie pojawiła się szansa na to, że Maja będzie znowu chodzić. Jednak potrzebny jest sprzęt do nauki chodzenia. Dzięki tym urządzeniom dziewczyna będzie zapięta w kamizelkę na szelkach, które są podpięte do sufitu i będzie mogła samodzielnie próbować chodzić. Sprzęt ułatwi też rehabilitantom i rodzinie utrzymanie jej w pionie dzięki linkom oraz zapięciom.


hb7376584e361d7d.jpg

Przykładowe proste systemy do ćwiczeń i rehabilitacji.

Cały sprzęt składa się z:

- podnośnika sufitowego, który jest szyną przywierconą do sufitu lub ściany, po której porusza się osoba przypięta,

- poręczy sensorycznych,

- szelki i kamizelki wyglądających trochę jak uprzęże dla wspinaczy, które pomagają utrzymać i umocować osobę.


Ile kosztuje sprzęt do nauki chodzenia?

Ceny kształtują się bardzo różnie - w zależności od zaawansowania technicznego urządzeń i marki. Zestaw prostego systemu do ćwiczeń i rehabilitacji kosztuje np. 9500 zł (patrz link na końcu zbiórki), z kolei zaawansowany technicznie sprzęt to kwota nawet 31 900 zł (patrz link na końcu zbiórki). W zależności od tego, jaką kwotę uda się zebrać na niniejszej zbiórce, taki kupimy sprzęt. Do tego dochodzi koszt montażu. Jeśli uda się zebrać większą kwotę, to albo zakupimy sprawniejsze urządzenia, albo przeznaczymy zebrane środki na rehabilitację.


Proszę o pomoc dla mojej córki

Proszę pomóż mojej córce stanąć znowu na nogach. Maja może znowu chodzić, a jeśli tak się stanie, to otworzą się przed nią nowe możliwości poprawienia stanu zdrowia, otworzy się przed nią po prostu… życie. Bardzo dziękuję za każdą złotówkę wpłaconą na sprzęt do nauki chodzenia.

Ola, mama Mai


1. Zdjęcia urządzeń do nauki chodzenia wykorzystane w opisie zrzutki pochodzą ze stron:

2. Uwaga: Zdjęcie z miejsca wypadku wykorzystane w opisie powyższej zrzutki pochodzi ze strony: https://dabrowa-gornicza.policja.gov.pl


Maja jest Podopiecznym

Fundacji Auxilia.

l75f007072ad40c3.jpg


There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Donations 271

preloader

Comments 2

 
2500 characters