id: r8u8c6

Mali Odkrywcy - kolonie dla dzieci z niepełnosprawnościami

Mali Odkrywcy - kolonie dla dzieci z niepełnosprawnościami

Our users created 978 918 whip-rounds and collected 998 996 257 zł

What are you collecting for today?

Description

Drogi Przyjacielu,

czy wiesz, że większość dzieci z niepełnosprawnościami nie czeka na wakacje?

 

Bo w wakacje każdy ich dzień wygląda tak samo… siedzą przed telewizorem albo komputerem, gdy ich koleżanki i koledzy wyjeżdżają na kolonie. W Polsce nie ma oferty kolonii dla dzieci z niepełnosprawnościami. A te dzieci, tak samo jak dzieci zdrowe chciałyby wyjechać bez mamy i taty, mieć super przygody, poznać nowych przyjaciół, siedzieć przy ognisku i kąpać się w jeziorze!

 

Nie mogą wyjechać na kolonie ze zdrowymi dziećmi, bo wymagają dostępnych przestrzeni, biorą leki i w niektórych czynnościach potrzebują pomocy. Dlatego w Fundacji PODAJ DALEJ spełniamy marzenia dzieci z niepełnosprawnościami i od 2015 roku organizujemy dla nich kolonie Małych Odkrywców. Wiemy, jak bardzo dzieci na nie czekają, bo dzwonią już w styczniu, żeby zapytać, czy latem będą mogły do nas przyjechać! Część dzieci przyjeżdża po raz kolejny, niektóre nawet od samego początku. Z dumą obserwujemy jak z Małych Odkrywców stają się dojrzałymi i wartościowymi ludźmi. Wiemy, że życie stoi przed nimi otworem i to czego nauczyli się podczas kolonii pomaga im w odważniejszych i pewniejszych krokach.

Nasze kolonie to nie turnus rehabilitacyjny, to prawdziwy obóz pełen wrażeń, aktywności, wspólnej zabawy. Program dnia wypełniony jest od rana do wieczora. Nie może zabraknąć dyskoteki, kajaków, tańca na wózkach czy oczywiście koszykówki. Udział w koloniach jest bezpłatny, ponieważ nie chcemy, aby pieniądze stanowiły barierę dla rodziców.

 

Kolonie odbywają się dzięki wsparciu dobrych ludzi. Dokładamy ogromnych starań, aby tegoroczne kolonie udały się, byśmy mogli wspólnie uszczęśliwić ponad 60-cioro dzieci z całej Polski, dlatego stajemy na głowie, aby zebrać potrzebne pieniądze na zorganizowanie dwóch kolonii. 

 

Pierwsze odbędą się w lipcu dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, to kolonie artystyczne gdzie wykorzystujemy różne techniki terapii przez sztukę. Drugie w sierpniu to duży obóz dla 40 dzieci z niepełnosprawnością ruchową, głównie poruszających się na wózkach i tu stawiamy na aktywność fizyczną; sport, taniec, aktywność na świeżym powietrzu.


Location

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Rewards/offers 5 New

Buy and support whip-rounds.

Active created by organizer:
Donation & Thanks
E-podziękowanie
Wyślemy od Ciebie radosne i pełne dobrej energii e-podziękowanie!
19 zł

Purchased 8

Donation & Thanks
Video podziękowanie
Wyślemy do Ciebie video podziękowanie od Małych Odkrywców, a przy okazji zobaczysz ile szczęścia sprawiła Twoja pomoc!
39 zł

Purchased 9

Arts & Crafts • Hand made
Prawdziwa pocztówka
Wyślemy do Ciebie podziękowanie od Małych Odkrywców w formie prawdziwej pocztówki z ręcznie rysowanym przez dzieci znaczkiem. Jeśli wybierzecie Państw...
69 zł

Purchased 6

Donation & Thanks
Spersonalizowane stanie na głowie :)
Nasza Pani Prezes stanie na głowie specjalnie dla Ciebie! Wszystko zostanie pieczołowicie udokumentowane w formie zdjęcia lub nagrania i będzie jedyne...
99 zł

Purchased 11

Unique meetings
Spotkanie Przyjaciół Małych Odkrywców
Zaproszenie do udziału w dniu Przyjaciół Małych Odkrywców, który odbędzie się w drugiej połowie sierpnia w Mikorzynie, koło Konina. Zaproszenie wyślem...
1000 zł

Contributors 50

AW
Anna Wadas
39 zł
 
Hidden data
hidden
AK
Anka Kulej
hidden
JU
Julka
hidden
 
Hidden data
hidden
MK
Marzena Kasprzak
100 zł
EG
Ewa Gadomska
hidden
 
Hidden data
hidden
TA
Tomek i Rafus
200 zł
ZJ
Mirek Piesak
500 zł
See more

Comments 3

 
2500 chars
 •  
  Anonymous user

  Trzymam kciuki! Jesteście Wielcy!

  hidden
 • BI
  Anna Grzelak

  "Niespodzianki PODAJ DALEJ"

  60 zł
 • AT
  Anna Beneturska

  Niespodzianki PODAJ DALEJ (LEW ;-)))

  500 zł