id: mgzsf9

7letnia Eryka vs. Złośliwy guz mózgu

7letnia Eryka vs. Złośliwy guz mózgu

The organizer verified the description with proper documents.
52 577 zł (≈ 11 307 €)
of 100 000 zł (≈ 21 505 €)
52%
ended 17.04.2022
322 
supporters
Donate
Zrzutka.pl does not charge any commission

Updates2

  • 11.02.2022 zakończyliśmy naświetlania 🥰 udało się , bez większych powikłań💪 i52e0285f1fd5899.jpegEryka czuje się dobrze 🥰 coraz częściej widać uśmiech na jej buźce i to cieszy nas najbardziej❤️Widać tez efekty ćwiczeń z Panem Pawłem 😊🤗 za co z całego serca dziękujemy🥰 czasem brakło siły , ale Pan Paweł zawsze potrafił ja zmotywować do ćwiczeń 💪💪ub48ad6b96abef38.jpegTeraz czekamy 6 tyg na rezonans od którego zależy dalsze leczenie 🙏mamy nadzieje, ze guz się zmniejszył🙏🙏 i ze teraz będzie już z górki . Bez żadnych niespodzianek .

    ___________________________________________

    Dziękujemy wszystkim , za okazana pomoc , wsparcie , ze jesteśmy z nami w tym trudnym monecie , za każda przekazana złotówek na Erykę. Jesteście kochanie 🙏🙏 prosimy o dalsza pomoc i o modlitwę 🙏🥰🙏🥰❤️Wierzymy ze wygramy ta walkę 💪💪innej opcji nie ma ❤️

    Read more
  • Dziś mija 3 dzień naświetleń, zostało jeszcze 27 eefbf08dd9a33469.jpeg💪 czyli skończymy 14 lutego jak wszystko będzie dobrze 🥰🥰 Eryka czuje się dobrze , chociaż izolacja już pomału daje znać o sobie … brak ruchu bo na sali miejsca mało . Staramy się jakoś zagospodarować ten czas na jakieś zabawy ( w miarę możliwości )uda20943219f3e62.jpeg , ale łatwo nie jest … trzymajcie kciuki za nas 👍💪🙏🙏🙏u1dc44ec735533cb.jpeg

    Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Pomóżcie Eryce w leczeniu i rehabilitacji , żeby mogła wrócić do zdrowia i wygrać tę walkę 🙏🙏w56ed182498a965b.jpegEryka nie mogła się doczekać, aż zacznie się nowy rok szkolny i po raz pierwszy przekroczy próg szkoły. Niestety, życie miało dla nas inny plan. Gdy jej rówieśnicy byli pasowani na pierwszoklasistów, ona była już po pierwszej chemii. Walczyła z wymiotami i silnym bólem głowy.

Ale zacznijmy od początku...

Eryka ma 7 lat i głowę pełną marzeń jak wszystkie dzieci w jej wieku. Zawsze było jej wszędzie pełno. Zawsze uśmiechnięta, tym uśmiechem zarażała innych. Jednak od połowy wakacji uśmiech coraz rzadziej gości na jej twarzy. To wtedy zaczął się nasz koszmar.

Eryka zaczęła wymiotować, bóle głowy nasilały się u niej z dnia na dzień. Krążyliśmy od lekarza do lekarza i nic. „Wszystkie wyniki w normie, to jest zdrowe dziecko, niech pani odpuści i nie szuka problemu tam, gdzie go nie ma”- mówili mi lekarze. Nawet gdy Eryce opadła powieka usłyszeliśmy, że to uczulenie na krople. Jednak matczyna intuicja mnie nie zawiodła. Umówiłam się na prywatną wizytę okulistyczną i od tego się zaczęło.Okulista skierował nas do neurologa, diagnozując, że opadnięta powieka nie ma nic wspólnego z uczuleniem, ale ma podłoże nerwowe. Neurolog w szpitalu we Wrocławiu zalecił tomografię komputerową i rezonans. To było 23 sierpnia. Dzień później byliśmy już w szpitalu w Warszawie w CZD z diagnozą. Okazało się, że Nasza córeczka ma guza mózgu .

Zadawałam sobie setki pytań, które pozostawały bez odpowiedzi. Dlaczego akurat ona?! Jak to się mogło stać? Widziałam strach w oczach Eryki. Prosiła, żeby przestało ją boleć, a ja nie mogłam nic zrobić...Pierwsza diagnoza dała nam trochę nadziei: zadecydowano, że guz jest operacyjny. Całą noc tłumaczyłam córeczce, że czeka ją operacja, po której przestanie ją boleć. Jednak rano czekał nas kolejny cios. Decyzja, która zabrała Eryce dzieciństwo. „Przykro nam, nowotwór jest złośliwy. Nie będzie operacji nie możemy nic zrobić” - usłyszałam.

Nazajutrz Trafiliśmy na oddział onkologii . To takie miejsce, gdzie strach towarzyszy człowiekowi do samego końca. Tam życie jest zupełnie inne. Dla mnie najtrudniejsze było jednak wytłumaczenie Eryce, dziewczynce o pięknych włosach, że idziemy na oddział, gdzie po lekach wypadają włoski. Przez chwilę płakała i złościła się, ale potem zapytała „Czy one odrosną?”. Pytała, czy na 8 urodziny będzie mogła założyć ulubione spinki. Odpowiedziałam, że tak, jednak nie miałam pojęcia, co przyniesie przyszłość i czy będę mogła spełnić tę obietnicę.

Diagnoza na onkologii: 4 cykle chemii, 6 tygodni naświetlania, 10 lat wizyt kontrolnych. Operacja wciąż stoi pod znakiem zapytania.

Pierwsza chemia była trudna. Eryka wymiotowała, a ja czułam tylko bezradność. Prosiła mnie, by już przestało boleć, mówiła, że już nie ma siły... Stałam obok ze łzami w oczach. Nic więcej nie mogłam zrobić...Kolejne chemie Eryka znosiła już lepiej, dostawała leki przeciwwymiotne. Pojawił się jednak inny problem. Przez sterydy zaczęła niemal rosnąć w oczach.

17 listopada mieliśmy rezonans po 4 cyklach chemii. Guz się zmniejszył, ale znajduje się w takim miejscu, że operacja wciąż jest ryzykowna . Wciąż boimy się, co dalej...

4 stycznia zaczynamy 6 tygodniowe naświetlania. Zobaczymy, co nam przyniosą. Nie wiem, czy guz znów się zmniejszy, nie wiem jakie będą skutki uboczne dla Eryki. Tego boimy się najbardziej, bo wszystko może się wydarzyć: naświetlania niszczą komórki rakowe, ale też zdrowe...

Eryka czuje się dobrze mimo wszystkich trudności. Ma jednak wysoki cholesterol, problemy z tarczycą, potrzebuje specjalistycznej diety, która kosztuje. Do tego rehabilitacja, koszt ok. 200 zł za wizytę, leki, prywatne lekcje, żeby nie miała zaległości w szkole, częste wyjazdy do Warszawy, ubrania, które musi mieć kupowane niemal co miesiąc, bo przez sterydy jej waga wciąż rośnie... Koszty są kolosalne . Nigdy nie myślałam, że będziemy prosić o pomoc, żeby walczyć o zdrowie naszej córeczki, ale bez Waszej pomocy nie damy rady. Prosimy Was, pomóżcie Eryce pokonać tego nierównego przeciwnika i wrócić do zdrowia. Wrócić do szkoły, do beztroskiego dzieciństwa, które straciła z dnia na dzień... Żebyśmy znów mogły być z rodziną, żeby domem dla Eryki był jej własny dom, a nie szpital!

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Contributors 322

 
User unregistered
90 zł
Alicja Kasprzak
50 zł
 
User unregistered
300 zł
Alina Winiarska
120 zł
AG
Natalia Snela catering
75 zł
PP
Patrycja Plewka
200 zł
 
Hidden data
100 zł
DS
Damian Sierpowski
200 zł
KD
Kamil Galant
120 zł
MB
Maria Burak
20 zł
See more

Comments 24

 
2500 chars

Our users created

851 980 whip-rounds

and collected

736 973 956 zł

What are you collecting for today?