id: mk52s4

Ferie zimowe dla dzieci z ośrodka dla uchodźców

Ferie zimowe dla dzieci z ośrodka dla uchodźców

Inactive donations - the required operation of the Organiser of the fundraiser. If you are an Organiser - log in and take the required action.

Our users created 1 168 639 fundraisers and raised 1 217 028 210 zł

What will you fundraise for today?

Description

Pomóż nam zorganizować półkolonie dla dzieci z ośrodka dla uchodźców i pokonać nudę!

Dębak jest jednym z 11 działających na terenie Polski ośrodków dla uchodźców. To tu często w pierwszej kolejności trafiają osoby ubiegające się o azyl. Ośrodek zapewnia wyżywienie i bezpieczeństwo jednak procedury, które powinny trwać 6 miesięcy potrafią ciągnąć się latami, a mieszkańcy i mieszkanki ośrodka trwają w zawieszeniu niepewni swojej przyszłości.

Dębak po raz pierwszy odwiedziliśmy w kwietniu zeszłego roku. Byliśmy wtedy pierwszą grupą, która odwiedziła ośrodek od kilku miesięcy. Od tego czasu regularnie spotykamy się z mieszkańcami i mieszkankami ośrodka. Wspólnie odrabiamy lekcje, oglądamy filmy, gotujemy, malujemy i gramy w piłkę. W sierpniu zorganizowaliśmy półkolonię. Odwiedziliśmy Warszawę i udekorowaliśmy teren wokół ośrodka.

Zbliżają się ferie zimowe, niestety dla dzieci z Dębaka to czas nudy. Ośrodek znajduje się w głębi lasu z dala od transportu publicznego. Dlatego w dniach 7 -10.02 chcielibyśmy ponownie zorganizować półkolonię dla najmłodszych mieszkańców i mieszkanek. Chcemy zorganizować zajęcia sportowe, plastyczne, taneczne, kulinarne oraz pokazy filmów i zabawy na świeżym powietrzu.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą wolontariuszy i wolontariuszek skupioną wokół inicjatywy Witajcie w Krakowie działającej na rzecz uchodźców i uchodźczyń w Polsce. Na co potrzebne nam fundusze? Jesteśmy grupą wolontariacką i nie posiadamy budżetu. Pieniądze będą przeznaczone na dojazd z Krakowa do Dębaka oraz przede wszystkim na materiały potrzebne do prowadzenia zajęć (artykuły papiernicze, piłki, smakołyki). Wszystkie niewykorzystane środki przeznaczymy na organizację kolejnych odwiedzin w Dębaku

Jak można pomóc?

Będzie nam bardzo miło jeżeli wesprzesz nasz inicjatywę przez wpłatę na zrzutkę. Zapraszamy również do pomocy organizacyjnie lub materialnie. Prosimy o kontakt https://www.facebook.com/WelcomeKrakow

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations 24

AZ
Adam Zyzak
300 zł
 
Hidden data
100 zł
 
Hidden data
70 zł
HJ
Hanna
50 zł
 
Hidden data
50 zł
 
Hidden data
50 zł
 
Hidden data
50 zł
 
Hidden data
50 zł
ES
Ewelina Startek
50 zł
 
Hidden data
25 zł
See more

Comments 1

 
2500 characters