id: mrsynp

Akcje i działania Strajku Kobiet

Akcje i działania Strajku Kobiet

Our users created 915 942 whip-rounds and collected 882 176 900 zł

What are you collecting for today?
whip-round under the patronage:

Updates1

 • 3 października zbliża się wielkimi krokami (większymi, niż byśmy chciały:)). Chcecie nam pomóc przy odpalaniu naszego biuroklubu Parasolki? Oto, czego jeszcze potrzebujemy: https://t.co/i6WUHpt7TD


  0Comments
   
  2500 chars

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Jesteśmy oddolnym, niezależnym ruchem społecznym wkurzonych kobiet i wspierających nas rozumnych mężczyzn. To my wszystkie wyszłyśmy na ulicę 3.10, aby zaprotestować przeciwko barbarzyńskiej ustawie antyaborcyjnej. Strajkowałyśmy w całej Polsce, protestowałyśmy w ponad 150 miastach w Polsce i ponad 60 za granicą.

90% protestów w Polsce odbyło się w miastach mniejszych niż 50 000 mieszkańców i to było największą siłą Strajku Kobiet.

Centrala Strajku była i jest we Wrocławiu, tam gdzie 25 września Marta Lempart wezwała do strajku.Wygrałyśmy tamtą bitwę, ale nie wygrałyśmy wojny. Mówimy NIE pogardzie i przemocy wobec kobiet, przeciw obecności Kościoła w polityce, przeciw polityce w edukacji.

mrsynp-49489f51.png

mrsynp-3d2e4d61.png

Założyłyśmy zrzutkę, bo potrzebne są nam środki na materiały do wykorzystania przy wszystkich protestach, tj. ulotki, flagi, banery, plakaty, kamizelki, nagłośnienie oraz na materiały szkoleniowo – edukacyjne do spotkań, debat i szkoleń, ewentualne koszty wynajęcia sal itp. To jest średnio ok 200 zł na komitet lokalny. Priorytet w zrzutce mają zapotrzebowania zgłoszone z mniejszych i średnich miejscowości. Pomóżcie!

mrsynp-f3c9607d.png

Zrzutka stworzona przez Strajk Kobiet

Marta Lempart

Facebook

polub!

napisz do nas!

E-mail

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Contributors 13596

preloader

Comments 850

 
2500 chars
 •  
  Anonymous user

  Chcę, żeby w przyszłości moje dzieci, niezależnie od płci czuły się w swoim kraju bezpiecznie. Jestem z wami Dziewczyny!

  20 zł
 •  
  Anonymous user

  Wspieram każdą kobietę walczącą o zwykłe ludzkie prawa. Przerażające, że w XXI wieku ta walka toczy się również w Polsce

  500 zł
 • Henry Hernschel

  Allen Frauen die besten Wünsche zum Internationalen Frauentag und die selben Rechte, welche in den anderen europaeischen laendern schon Normalitaet sind.

  70 zł
 • M-
  Marcin - Dzień Praw Kobiet!

  Dzień Praw Kobiet! Pozdrawiam serdecznie !

  20 zł
 • N
  NOWIŃSKA

  darowizna ze sprzedaży breloków - błyskawic

  1 529,50 zł