id: m6uckn

Na budowę prototypu separatora cząsteczek gazu lub cieczy.

Na budowę prototypu separatora cząsteczek gazu lub cieczy.

Our users created 1 186 887 fundraisers and raised 1 247 701 685 zł

What will you fundraise for today?

Description

Witam serdecznie.


Przedmiotem mojej zbiórki jest pozyskanie środków finansowych na budowę i przebadanie prototypu mojego autorskiego urządzenia, które może w ogromnym stopniu zniwelować możliwość katastrofy klimatycznej na Świecie. Tym urządzeniem jest “Spirala odśrodkowa do separacji cząsteczek gazu lub cieczy.” nr zgłoszenia patentowego P.444130 nr zgłoszenia międzynarodowego PCT/PL2024/000012.


Separator według mojego projektu, może sprawić, że wszelkie elektrownie i elektrociepłownie węglowe będą “zero emisyjne”, gdyż to urządzenie może z dużą skutecznością wyłapywać CO2 ze spalin przemysłowych, a koszt energetyczny separacji 1 tony CO2 ze spalin przemysłowych to zaledwie kilka dolarów USD. Pozyskany dwutlenek węgla można przerobić na nawozy sztuczne lub paliwa syntetyczne, sprzedając go w cenie 30 – 100 USD za tonę.


Ponadto urządzenie to jest bardzo wydajne przy uzdatnianiu wody pitnej oraz odsalaniu wody morskiej. Koszt energetyczny jednego cyklu oczyszczenia 1 m3 wody z wszelkich cząsteczek cięższych od wody, to 0,06 USD. Jeżeli w jednym cyklu uzyska się załóżmy 80% skuteczność oczyszczenia wody, to po 4 cyklach, których koszt wyniesie około 0,25 USD, uzyska się wodę ze zredukowaną ilością zanieczyszczeń o około 99%. W tym miejscu pragnę zaznaczyć, że urządzenie o długości 1,2 m i średnicy 30 cm, cechowało by się wydajnością jednego cyklu na poziomie 720 litrów/minutę.


Jeżeli udało by mi się zebrać kwotę wyższą od oczekiwanej, to nadwyżkę pozyskanych środków przeznaczę na komercjalizację projektu. 


Zastanów się, czy warto zainwestować, żeby sprawdzić tą technologię? Technologię, która być może uratuje Świat przed katastrofą klimatyczną.


Za wszystkie udostępnienia i wpłaty, ślicznie dziękuję. 

There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations 15

MK
Maciek Kościukiewicz
20 zł
TK
Tomasz Kudelski
160 zł
MW
Marta
30 zł
KK
Kalina Kowalczyk
100 zł
KR
Krystian
200 zł
MA
Mateusz
2,58 zł
AW
20 zł
MK
Maciej Krępa
30 zł
JP
Jolanta Pogorzelska
JS
Joanna Szokalska
50 zł
See more

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!