id: nd99s4

Julia i Olek dwoje przyjaciół w jednej niepełnosprawności / Julia Kołakowska 8371; Aleksander Puchta 428 - na poprawę życia i zdrowia.

Julia i Olek dwoje przyjaciół w jednej niepełnosprawności / Julia Kołakowska 8371; Aleksander Puchta 428 - na poprawę życia i zdrowia.

Our users created 1 177 976 fundraisers and raised 1 231 249 495 zł

What will you fundraise for today?
fundraiser under the patronage:

Description

46zZzcQFrzQb8QqS.jpg

Mam na imię Julia mam 22 lata i choruje na Zespół Retta, dziewczynki z tą chorobą nazywane są Milczącymi Aniołami. Zespół Retta należy do zaburzeń neurorozwojowych, których zasadniczymi elementami jest opóźnienie w rozwoju psychoruchowego, fizycznego, zaburzenia rytmu oddechowego i ruchy mimowolne rąk. Mam niepełnosprawność sprzężoną tj. niepełnosprawność intelektualną w stopniu znacznym i towarzyszącą tej chorobie padaczkę lekooporną. Na co dzień uczęszczam do Szkoły Specjalnej w której mam dużo kolegów i koleżanek. Mam również zainteresowania, fascynuje mnie świat zwierząt, muzyka, która towarzyszy mi w codziennym życiu, mam również swoje ulubione książki, które lubię jak czyta mi mama. Choroba zabrała mi mowę, zabrała mi samodzielność, ale nie zabrała mi radości i uśmiechu którym zarażam innych.


Jestem Olek mam 25 lat ,od urodzenia zmagam się z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, autyzmem, obustronną spastyką, oraz epilepsją lekooporną. Nie mówię ale gestami, obrazkami potrafię wyrazić niektóre swoje potrzeby. Jestem po 5 operacjach na nogi: uwalnianie ścięgien trójpoziomowo, ustawianie stóp na tkance miękkiej i twardej - w efekcie prawidłowo ustawiam stopy, ze wsparciem potrafię się pionizować blokując kolana, stabilnie utrzymuję pozycję siedzącą. Niepokojąca jest pogłębiająca się kifoskolioza piersiowa, co sprawia mi też ogromny ból. Mam głęboką niepełnosprawność intelektualną oraz trudności w porozumiewaniu się, jednak mam ogromną potrzebę być i funkcjonować w społeczeństwie. Doświadczać i poznawać świat, z radością reaguję na ludzi obdarzając ich szerokim uśmiechem, lubię też patrzeć w niebo, podziwiam szybujące samoloty oraz emanujące wolnością ptaki 😊.

 

Jesteśmy dwójka przyjaciół w jednej niepełnosprawności, nie tylko wspieramy się w trudach dnia codziennego i naszych bolączkach, ale również uwielbiamy ze sobą spędzać czas aktywnie i atrakcyjnie: wycieczki oraz długie spacery w ciekawe miejsca, zabawy, dyskoteki dedykowane m.in. dla niepełnosprawnych. By móc poprawić komfort życia, lepiej i sprawniej funkcjonować, potrzebujemy rehabilitacji, specjalnego leczenia oraz sprzęt ortopedyczny.

Dlatego nieśmiało zwracamy się do Was, o Wsze wsparcie i pomoc, za co będziemy bezgranicznie wdzięczni.


Dziękujęmy 

Julia i Olek


There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations 36

EG
Ewa Gąsior
100 zł
IK
Izabela J.
20 zł
KS
Katarzyna
100 zł
AS
50 zł
AK
Agnieszka Kurpiel
50 zł
HK
Helena Kałuska
100 zł
EW
Eliza Wrzesińska
50 zł
AW
Anna Walczuk
25 zł
JW
Jan Walczuk
25 zł
See more

Comments 1

 
2500 characters
  • AS
    Agnieszka Stankiewicz

    Zrzutka dla Julki i Olka 💪😍

    100 zł