Magnetofon DCC
Magnetofon DCC
Our users created 1 265 494 fundraisers and raised 1 458 605 488 zł
What will you fundraise for today?
Description
DCC-ratujmy stare magnetofony, bądźmy eco! Bardzo prosimy o waszą pomoc, żeby ocalić od zapomnienia oraz dać nowe życie sprzętom, które kiedyś były pożądane przez większość.
Z racji, że wstęp do muzeum jest zupełnie za darmo i możecie przyjść kiedy chcecie, prosimy o wsparcie nas nawet najdrobniejszymi kwotami, bo wiemy ze "grosz do grosza..."
Warsztaty, które przeprowadzamy z dziećmi są robione za darmo lub za opłatą która pokrywa tylko koszty materiałów, nie pobieramy opłat za całą resztę działalności muzeum.
Skrót od słów Digital Compact Cassette. Standard kasety magnetofonowej z zapisem cyfrowym. Wprowadzony na rynek w 1992 roku, opracowany i promowany przez firmę Philips jako następca kasety magnetofonowej (CC - Compact Cassette). Po kilku latach zaprzestano produkcji tego typu urządzeń.
Jest to kolejny etap rozwoju techniki zapisu kasetowego i oferuje lepszą jakość niż odtwarzacze płyt CD, co czyni je tak unikatowymi.
Głównym wyróżnikiem systemu DCC jest jednostronna kompatybilność z typowymi kasetami magnetofonowymi Compact Cassette. Magnetofony DCC mają bowiem możliwość odtwarzania nie tylko kaset nagranych cyfrowo, ale także zwykłych, analogowo nagranych kaset CC. Natomiast nagrywanie w magnetofonach DCC odbywa się wyłącznie w postaci cyfrowej. Kasety DCC oczywiście nie są odtwarzane przez zwykłe magnetofony kasetowe.
Podstawowe paramtery mechaniczne DCC są takie same jak Compact Cassette. Prędkość przesuwu taśmy wynosi 4,76 cm/s. Czas nagrania był w konsekwencji także taki sam jak dla CC - podstawowe wrtości to 2x30 oraz 2x45 minut. Kaseta DCC ma takie same główne wymiary jak kaseta CC, różni się tylko kilkoma szczegółami. Nośnik magnetyczny w taśmach DCC jest tego samego rodzaju co w taśmach magnetowidowych.
Już w latach 90-tych próbowano umożliwić użytkownikowi utrwalanie informacji w sposób cyfrowy, co zaowocowało pojawieniem się tzw. cyfrowych kaset magnetofonowych. Należy w tym kontekście napisać o dwóch ważnych patentach, tj. wynalezionym przez Philipsa standardzie DCC Digital Compact Cassette oraz opracowanym przez Sony standardzie DAT Digita Audio Tape. Magnetofony standardu DCC potrafiły odtwarzać również kasety analogowe. Niedługo potem Sony wprowadziło standard MiniDisc. Była to tzw. dyskietka magnetooptyczna, gdzie dźwięk był zapisywany częściowo w sposób analogowy, a częściowo w cyfrowy. Standard DCC w ogóle się w Polsce nie przyjął,

There is no description yet.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser. Find out more.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser. Find out more.