id: pvt6cb

"HALO GORZÓW! - STANOWICE CZEKAJĄ" - na dziecięcy klub żużlowy dla przyszłych Mistrzów

"HALO GORZÓW! - STANOWICE CZEKAJĄ" - na dziecięcy klub żużlowy dla przyszłych Mistrzów

Our users created 1 168 082 fundraisers and raised 1 216 110 683 zł

What will you fundraise for today?

Description

Pomysłodawcą zbiórki na „zrzutka.pl” jest Bogusław Nowak, który planuje – na istniejącym minitorze w Stanowicach – zorganizować zaplecze szkoleniowe Stali Gorzów poprzez powołanie do działalności dziecięcego klubu sportowego. Obecnie na minitorze w Stanowicach odbywają się turnieje majowe i mikołajkowe. Udział w nich biorą młodzi żużlowcy z Polski i innych krajów europejskich. Bogusław Nowak zajmuje się wtedy sędziowaniem oraz uczy młodych adeptów żużla poprawnej jazdy. Turnieje są organizowane przeważnie nie częściej, niż dwa–trzy razy w roku, Przez pozostałą część roku minitor nie jest wykorzystywany, a mógłby służyć do systematycznego szkolenia dzieci i młodzieży na przyszłych mistrzów sportu żużlowego.


Szkolenie młodych żużlowców to marzenie Bogusława Nowaka, doświadczonego trenera, przekonanego, że wysokiej klasy zawodnikiem w tym sporcie można zostać wtedy, gdy jazdę na motocyklu i odpowiednie treningi zaczyna się już w wieku 4-7 lat.


Realizacja planów Bogusława Nowaka wymaga jednak dużych nakładów finansowych, bo konieczne są w szczególności: wyposażenie klubu w specjalne motocykle, przystosowane do wieku uczestników, zakup zestawów ochronnych (kombinezonów, kasków, rękawic i innych) a także przygotowanie odpowiedniej nawierzchni minitoru, wykonanie niezbędnych zabezpieczeń, itp. Szacuje się, że wszystkie koszty mogą wynieść ok. 70 tyś. złotych, a Fundacja Bogusława Nowaka, pod patronatem której ma działać dziecięcy klub sportowy, nie posiada takich funduszy. Jest to organizacja pożytku publicznego, utrzymująca się przede wszystkim z 1% podatku dochodowego i darowizn.

Dlatego Bogusław Nowak bardzo prosi kibiców, pasjonatów, sympatyków i całe środowisko sportu żużlowego o pomoc – ważna będzie każda złotówka wpłacona na „zrzutka.pl”. 


Organizatorem dziecięcego klubu sportowego oraz trenerem dzieci i młodzieży na minitorze żużlowym w Stanowicach będzie osobiście Bogusław Nowak, były zawodnik sportu żużlowego, posiadający wieloletnie doświadczenie, wiedzę i odpowiednie przygotowanie a także konkretne sukcesy w szkoleniu młodych żużlowców.


Przez ponad 19 lat był zawodnikiem oraz trenerem w Stali Gorzów i Unii Tarnów. Jeżdżąc w Stali Gorzów zdobył 10 tytułów Mistrza Polski: 7 razy drużynowo, 2 razy w parach z Jerzym Rembasem i w 1977 r. indywidualnie.


W 1981 r. ukończył z wyróżnieniem studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wlkp. i otrzymał złoty medal im. Bronisława Szwarca, przyznawany absolwentom AWF za wybitne osiągnięcia w nauce i sporcie.


Szkoleniem dzieci i młodzieży zaczął zajmować się już od 1980 r., prowadząc treningi na minitorze przy ul. Cichej w Gorzowie Wlkp. Z grupy pierwszych uczniów Bogusława Nowaka wywodzą się, m.in.: Ryszard Franczyszyn i Mirosław Daniszewski, którzy zostali młodzieżowymi mistrzami Polski w jeździe parami. Stal Gorzów pod jego kierownictwem zdobyła Drużynowe Mistrzostwa Polski.


W 1988 r. na torze w Rybniku Bogusław Nowak uległ poważnemu wypadkowi, w wyniku którego do dziś porusza się na wózku inwalidzkim. Mimo to nie przestał kochać czarnego sportu, nadal chciał mieć związek z żużlem i środowiskiem sportowym. Dzięki wielkiej determinacji wrócił do sportu żużlowego i już w 1990 r. wznowił szkolenie dzieci i młodzieży. Początkowo treningi odbywały się na terenie klubu Stal Gorzów, a od 1997 r. na - wybudowanym dzięki jego inicjatywie - bardzo nowoczesnym minitorze żużlowym w Wawrowie. Do dzisiaj jest to jeden z najładniejszych minitorów żużlowych w Europie.


Przez następnych 20 lat przez GUKS Speedway Wawrów przewinęło się ponad 150 adeptów, 67 zdobyło licencje Ż i był okres, że w Polsce nie było klubu, w którym nie jeździł zawodnik z Wawrowa. W tym czasie zorganizowano setki imprez sportowych łącznie z Mistrzostwami Świata w tej kategorii. Z Wawrowa wywodzą się, m.in.: Krzysztof Cegielski, Paweł Hlib, Michał Aszenbury, Tomek Kwiatkowski, Adrian Szewczykowski, Marcin, Michał i Przemek Rojkowscy, Kamil Brzozowski, Adam Czechowicz, Grzegorz Czechowski i wielu, wielu innych.


Zwieńczeniem całej 20 letniej pracy szkoleniowej Bogusława Nowaka w Wawrowie jest aktualny dwukrotny Mistrz Świata Bartosz Zmarzlik (ZOBACZ), który już od początku wykazywał nieprzeciętne zaangażowanie w tym co robił i przede wszystkim to jego pasja do jazdy na motocyklu oraz opieka całej rodziny dały tak fantastyczne efekty, że prześcignął swojego pierwszego trenera (ZOBACZ).


Przez wszystkie lata od wypadku Bogusław Nowak pokazał, że niepełnosprawność nie musi oznaczać wyeliminowania ze środowiska sportu żużlowego. Wiele odznaczeń otrzymał nie tylko za swoje osiągnięcia sportowe i trenerskie ale także za swoją życiową postawę. Do odznaczeń tych należą, m.in: „Człowiek Roku Wśród Osób Niepełnosprawnych”, „Zwycięzca za metą” oraz medal „KALOS KAGATHOS” (medal przyznawany wybitnym sportowcom, którzy osiągnęli sukcesy również poza sportem).  

 

Zużel dla Bogusława Nowaka jest jego całym życiem a marzeniem jest podjęcie kolejnej próby wyszkolenia zawodników na najwyższym poziomie dla klubu sportowego Stal Gorzów. Chce pomóc w spełnianiu marzeń dzieci ucząc je podstawowych zasad sportu żużlowego, ale do realizacji swoich planów sam potrzebuje pomocy.


Wierzy w moc kibiców, pasjonatów i sympatyków czarnego sportu oraz liczy na całe środowisko sportu żużlowego, z góry bardzo dziękując wszystkim darczyńcom za życzliwość i wsparcie.


Planowane działania Bogusława Nowaka są zgodne z zapisami Statutu „Fundacji Bogusława Nowaka”, organizacji pożytku publicznego, zarejestrowanej w Krajowym Rejestrze Sądowym Nr 0000335466 (NIP 5993098951; REGON 080361840).


t16d3c39465da573.jpeg

(Załączone zdjęcia pochodzą z: facebookowego profilu "Miniżużel w Stanowicach", archiwum Jerzego Michalaka, archiwum Bogusława Nowaka)

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations 11

 
Hidden data
100 zł
 
User unregistered
20 zł
RK
Renata Kumor
100 zł
HT
Helena T.
20 zł
 
Hidden data
20 zł
TK
TERESA KUMOR
hidden
BM
Alicja Sikora
hidden
MW
Mateusz Wilk
70 zł
MG
Milena Gr
25 zł
 
Hidden data
100 zł
See more

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!