id: r7wwxj

Na zakup podnośnika dla niepełnosprawnych dla Alicji Piotrowskiej

Na zakup podnośnika dla niepełnosprawnych dla Alicji Piotrowskiej

Our users created 934 493 whip-rounds and collected 922 466 703 zł

What are you collecting for today?

Description

Jako przyjaciele Alicji Piotrowskiej, prosimy gorąco o wsparcie zbiórki pieniędzy na zakup używanego podnośnika dla niepełnosprawnych dla słynnej toruńskiej fotoreporterki, mistrzyni fotografii ulicznej, która przez wiele lat dokumentowała życie mieszkańców Pomorza i Kujaw na łamach toruńskiego dziennika „Nowości”. Wielu Torunian pamięta charakterystyczną postać Ali przemierzającą energicznie ulice miasta, z dużym aparatem fotograficznym marki Minolta w ręku i jeszcze większym uśmiechem.

         Niezwykła energia, bezpośredniość, serdeczność i poczucie humoru pozwalało Ali błyskawicznie nawiązywać kontakt z ludźmi, co dla fotoreportera jest bezcenne, umożliwiając ujmowanie na zdjęciach prawdy o ludziach i życiu. Po zakończeniu pracy w „Nowościach” Alicja Piotrowska zajęła się malowaniem, pszczelarstwem, rękodziełem oraz związała się twórczo ze Stowarzyszeniem Toruńskie Spacery Fotograficzne, w której to organizacji pełniła funkcje wiceprezes zarządu. Uczestniczyła w kilkunastu wystawach grupy, Jej fotografie publikowano w albumach fotograficznych wydawanych przez TSF.

         Alicja ubogacała nam życie kulturalne przez wiele lat, będąc jednocześnie ogromnie serdecznym, ciepłym człowiekiem, chętnym do udzielenia pomocy każdemu człowiekowi i zwierzęciu. Alicja od lat zmaga się z bardzo ciężką chorobą – nieuleczalnym rakiem płuc. Ostatnio Jej kondycja znacznie się pogorszyła; Ala przebywa w domu, jednak trudno jej się poruszać. Elektryczny podnośnik odejmie Jej wiele z codziennego wysiłku, przyniesie ulgę w cierpieniu.

         Pomóżmy Alicji!


Location

Toruń, Poland

See on map
map pin
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody create moneybox for this whip-round yet. your moneybox may be the first!

Contributors 69

 
Hidden data
hidden
 
Hidden data
100 zł
KI
Krzysztof i Jolanta dybowscy
100 zł
 
Hidden data
hidden
 
Hidden data
hidden
 
Hidden data
50 zł
TW
Teresa Witt
20 zł
EO
Elżbieta Olszewska
200 zł
PJ
Paulina Jakubanis
20 zł
 
Hidden data
hidden
See more

Comments 2

 
2500 chars