id: r9cu2k

Walczymy o zaległe pensje i godne warunki pracy. Portierki i pracownicy ochrony

Walczymy o zaległe pensje i godne warunki pracy. Portierki i pracownicy ochrony

1 090 zł 
from 5 000 zł
21%
ended 30.04.2021
18 
supporters
Donate
Zrzutka.pl does not charge any commission

Description

Komisja portierek i pracowników ochrony OZZIP nie ma łatwego zadania. Branża ochroniarska w Polsce do dziś cieszy się bezkarnością ze strony MSW, które bez wahania przyznaje koncesje każdemu złodziejowi, o ile ten nazwie się przedsiębiorcą. Firmy ochroniarskie zarządzane są nierzadko przez byłych, wysoko postawionych funkcjonariuszy policji. Przedsiębiorstwa o najgorszej reputacji, stosujące nielegalne standardy, mogą liczyć na sowite kontrakty zarówno w elitarnych prywatnych obiektach, jak też w instytucjach samorządów i państwa. Brak wypłat za wykonaną pracę w tej branży to tylko czubek góry lodowej. Mimo że wykonujemy zadania całkowicie wypełniające definicję pracy, szefowie forsują umowy śmieciowe, przez co odzierają nas z prawa do płatnych urlopów i chorobowego.


Niemniej, związek rozwija się i osiąga sukcesy. Od października do stycznia br. Komisja portierek i pracowników ochrony OZZ IP odzyskała w sumie już 187 tysięcy złotych zaległych pensji od nieuczciwych szefów wprost do rąk pracowników. Tym samym, około 14 tysięcy godzin darmowej pracy wykonanej w obiektach prywatnych i publicznych w Warszawie i innych miastach zostało opłacone dzięki zjednoczeniu pracowników w jednej komisji, solidarnej postawie i gotowości do podjęcia protestów.

Jeśli chcesz wesprzeć walkę portierek i pracowników ochrony, zachęcamy do udziału w zrzutce na tą komisję. Zebrane środki pomogą w tworzeniu i druku materiałów związkowych, pozwolą korzystać ze wsparcia prawnego oraz uruchomić awaryjne zapomogi dla oszukanych pracowników w najtrudniejszej sytuacji.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Contributors 18

 
Hidden data
200 zł
M
Mika
100 zł
 
Hidden data
70 zł
 
Hidden data
50 zł
MJ
Monika jankowska
50 zł
KJ
katarzyna jankowska-kaczmarek
50 zł
AG
adam gierczak
50 zł
 
Hidden data
35 zł
 
Hidden data
25 zł
KD
Katarzyna
25 zł
See more

Comments

 
2500 chars
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!

Our users created

800 069 whip-rounds

and collected

620 153 186 zł

What are you collecting for today?