id: rbb42h

Wszyscy razem dla Łukasza. Rehabilitacja oraz leczenie po udarze mózgu

Wszyscy razem dla Łukasza. Rehabilitacja oraz leczenie po udarze mózgu

Our users created 1 176 875 fundraisers and raised 1 228 864 429 zł

What will you fundraise for today?

Description

Zwracamy się do Was wszystkich z ogromną prośbą o wsparcie dla Łukasza. Nikt nigdy z Nas nawet by nie pomyślał, że będzie musiał organizować taką zbiórkę. Cel mamy jeden, musimy pomóc Łukaszowi wrócić do sprawności, a przede wszystkim do domu, gdzie czekają na niego kochane dzieci i żona. Łukasz ma 40 lat jest kochającym mężem, tatą trójki dzieci, kochającym synem,bratem i przyjacielem oraz dobrym i pomocnym człowiekiem. Należy również do Ochotniczej Straży Pożarnej w Podwierzbiu. Brał w niej czynny udział pomagając, gdy była taka potrzeba. Teraz On sam jest w potrzebie i potrzebuje naszej pomocy.


Dzień 24 kwietnia 2024 roku zapamiętamy na zawsze, życie Naszej rodziny zmieniło się nieodwracalnie. Udar przyszedł jak zawsze nieproszony i nie w porę. Zdewastował wszystko, co napotkał na swojej drodze zajmując miejsce w mózgu. Tego dnia Łukasz trafił do Szpitala Klinicznego w Warszawie z podejrzeniem udaru niedokrwiennego. Zaczęła się diagnoza, strach i wielka niewiadoma. Okazało się, że w tętnicy znajduje się skrzep. Lekarze zdecydowali wykonać Tromboktomie. Po zabiegu Łukasz był obserwowany. Następnego dnia stan jego zaczął się pogarszać. Stwierdzili rozległy udar spowodowany rozwarstwieniem tętnicy szyjnej. Zaczyna się walka o życie Łukasza. Lekarze decydują się na operację wykonują Trepanacje czaszki, dzięki czemu Łukasz ma szanse na przeżycie. Po operacji zapadł w śpiączkę, został przeniesiony na oddział Intensywnej terapii, gdzie konieczne było podłączenie do respiratora oraz włączenie leków sadacyjnych. Lekarze określają stan, jako bardzo ciężki, ale stabilny. Po ciężkich i okropnie trudnych dla nas 3 tygodniach lekarze postanowili odstawić leki i spróbować wybudzić Łukasza. To był dzień pełen emocji, strachu oraz niepewności i wielkiej niewiadomej, ale była Wiara i nadzieja, że Łukasz do nas wróci. Tak właśnie się stało! Łukasz przywitał nas otwartym okiem, nawet udało mu się nim wodzić. Czasem uda mu się poruszyć kończynami. To dla nas ogromny Sukces, że jest i dał nam jakiś znak, żeby o niego walczyć. Teraz najważniejszy jest czas, abyśmy zdążyli i zrobili wszystko co w naszej mocy, aby Łukasz zaczął rehabilitacje jak najszybciej.


Łukasza czeka długoterminowa, bardzo kosztowna rehabilitacja. W najbliższych dniach Łukasz zostanie przeniesiony do Ośrodka rehabilitacyjnego. Pobyt w ośrodku to koszt ok. 27 tysięcy miesięcznie, a takiej rehabilitacji będzie potrzebował na chwilę obecną ciągle. Wierzymy, że z Waszym wsparciem uda się Łukaszowi powrócić do jak największej sprawności do najbliższych i do domu. Roczny koszt rehabilitacji to 300 tysięcy złotych. Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć Łukasza w powrocie do zdrowia, prosimy o pomoc w ramach tej zbiórki.


Mamy nadzieję i marzymy o tym, że pewnego dnia Łukasz wróci do domu, usiądzie przy żonie i ukochanych dzieciach i będą mogli prowadzić choć trochę normalne życie.


Została przede mną postawiona najwspanialsza osoba na świecie, którą spotkał okropny, niezasłużony los. Bardzo prosimy was o pomoc. Wszystkim, którzy się do tego przyczynią, będziemy nieopisanie wdzięczni - żona Iwona.
There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations 771

preloader

Comments 15

 
2500 characters
 • C
  Colchester

  Łukasz szybkiego powrotu do zdrowia.

  100 zł
 • BI
  Basia i Sylwek Skolmowscy

  Wpłata - wygrana licytacja woda toaletowa męska ATTRACTION

  30 zł
 • MD
  Marlena, Dariusz i Dominika Pogoda

  Wracaj szybko do zdrowia, Łukasz.
  Pozdrawiamy

  500 zł
 • KC
  Kuchnia Courtyard

  Łukasz trzymaj się ! wracaj do zdrowia, myślimy o Tobie - załoga kuchni

  2 500 zł
 • TI
  Teresa i Ryszard Poświata z Moniką oraz Anetą z rodziną

  Łukasz wierzymy w Ciebie!Wracaj szybko do zdrowia!

  2 000 zł