id: 5d3bey

Wsparcie dla Pawła – powrót do normalności po udarze mózgu

Wsparcie dla Pawła – powrót do normalności po udarze mózgu

Our users created 1 179 640 fundraisers and raised 1 233 681 195 zł

What will you fundraise for today?

Updates5

 • Kochani!


  Nadszedł taki czas, że to nie my jak dotychczas będziemy wspomagać innych, tylko musimy Was prosić o pomoc i wsparcie 1️⃣,5️⃣% 🙏


  Możesz pomóc naszemu kochanemu Tacie na kilka sposobów:

  ➡️ przekazując 1,5 % podatku (KRS: 0000052378, cel szczegółowy: dla Pawła Brancewicza


  ➡️ przekazując darowiznę bezpośrednio na konto Fundacji: 71 1240 4588 1111 0000 5495 4298 z dopiskiem: leczenie Pawła Brancewicza


  ➡️ wspierając zbiórkę: https://zrzutka.pl/wsparcie-dla-pawla-po-udarze


  ➡️ udostępniając post 


  Dziękujemy i życzymy dużo zdrowia! ❤️👏🙏UYqLOgeS1YpoQtHl.jpg

  0Comments
   
  2500 characters

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

To była niedziela, 21 maja 2023 roku. Po przygotowaniu obiadu dla rodziny Paweł postanowił odpocząć przed kolejnym tygodniem pracy, ucinając sobie raptem godzinną drzemkę. Jak się później okazało niestety ten słoneczny dzień już na zawsze zmienił życie 48-latka i jego najbliższych.

Niedokrwienny udar prawej półkuli mózgu przyszedł niespodziewanie, we śnie. Mocno obniżony lewy kącik ust, zaburzenia mowy, paraliż lewej strony ciała oraz częściowa utrata świadomości dały o sobie znać zaraz po przebudzeniu. Tylko dzięki natychmiastowej reakcji żony udało się sprawnie wezwać pomoc i zapobiec najgorszemu. Niestety, mimo to ogniska niedokrwienne okazały się bardzo rozległe.

Oprócz wszelkich problemów neurologicznych udar pociągnął za sobą także inne poważne dolegliwości takie jak niewydolność serca czy migotanie przedsionków. W piątym dniu pobytu na oddziale neurologicznym doszło do zatorowości płucnej, która poskutkowała przeniesieniem na oddział intensywnej terapii na kolejne kilka dni celem ratowania życia taty.

Po powrocie na oddział neurologiczny i kolejnych tygodniach spędzonych na łóżku szpitalnym doszło do zapalenia stawu biodrowego lewego, które wymagało przeniesienia na oddział reumatologii i immunologii. Niestety – ten cios poniósł za sobą opóźnienie w tak niezbędnej w tym przypadku chorobowym rehabilitacji.

Po wielu staraniach rodziny i lekarzy dnia 14 lipca 2023 roku Paweł trafił do Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego w Zakopanem na Oddział Rehabilitacji Neurologicznej gdzie przebywa do dnia dzisiejszego.

Każdy dzień to nieustanna walka z przeciwnościami i samym sobą w drodze do powrotu do normalności. Młody człowiek - w pełni aktywny zawodowo, pełen energii, lubiany przez otoczenie i powszechnie szanowany otrzymał tyle ciosów od losu co skutkuje także chwilami załamania nerwowego. Mimo to Paweł nie daje za wygraną – ma motywację i chęć do walki co widać w codziennych zabiegach rehabilitacyjnych oraz terapii zajęciowej.

Niestety nieubłaganie zbliża się koniec pobytu na rehabilitacji w ramach refundacji NFZ.


Pomóżmy zatem tacie w walce o normalność! Z całą pewnością niezbędne będą dalsze miesiące kosztownej rehabilitacji, być może w ośrodkach prywatnych gdyż przy rehabilitacji udarowej niezbędne są szybkie działania w czasie, czego nie gwarantują terminy w publicznych placówkach. Szacunkowy koszt pobytu w ośrodkach prywatnych to kwoty rzędu 20-30 tysięcy złotych miesięcznie. Ledwo 32 metrowe mieszkanie Pawła w bloku również będzie wymagało specjalnego dostosowania do jego przyszłych potrzeb.

Prosimy o wsparcie – niech tacie, jego rodzinie oraz wszystkim potencjalnym darczyńcom jeszcze zaświeci słońce – tak jak miało to miejsce przed słoneczną niedzielą 21 maja 2023 roku.


Z wyrazami podziękowania,

RODZINA.

There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Donations 687

preloader

Comments 18

 
2500 characters
 •  
  Anonymous user

  Zdrowia!

  50 zł
 •  
  Anonymous user

  Powodzenia :) Dużo sił!

  20 zł
 •  
  Anonymous user

  Jasne, że pomożemy ❤️ drobna kwota, ale zawsze to do przodu ❤️
  #teammila

  5 zł
 • AK
  Anna Kurnatowska

  Trzymamy kciuki !!

  300 zł
 • M
  Wklim

  Szybkiego powrotu do zdrowia ;)

  100 zł