id: 5gb8fs

Rehabilitacja, zakup protezy prawej nogi i wymiana źródła ogrzewania

Rehabilitacja, zakup protezy prawej nogi i wymiana źródła ogrzewania

Our users created 1 186 881 fundraisers and raised 1 247 691 645 zł

What will you fundraise for today?

Description

Kochani,

 

Gdy 4 stycznia 2024r tata Błażej poszedł do pracy nic nie zapowiadało, jak tragicznie potoczy się ten dzień. Z pracy z wielkim bólem brzucha został przewieziony na SOR, gdzie lekarze stwierdzili pęknięcie tętniaka prawej tętnicy biodrowej. Po trudnej operacji ratującej życie okazało się, że z powodu niedokrwienia prawej nogi, lekarze musieli ją amputować z wyłuszczeniem w stawie biodrowym. Przez zakażenie i różne komplikacje był ponad dwa miesiące w śpiączce pod respiratorem i terapią nerkozastępczą, walka o życie toczyła się każdego dnia. Codziennie żyliśmy w wielkiej niepewności czy przeżyje. Cudem przeżył ten straszny czas. Na Oddziale Intensywnej Terapii spędził 114 dni. Po opuszczeniu szpitala, po 3 tygodniach spędzonych w domu, tata z bólem brzucha znowu wrócił do szpitalu. Tym razem objawił się tętniak tętnicy biodrowej lewej, jednakże szybka diagnoza i zabieg zapobiegły sytuacji, która być może mogła ulec powtórzeniu.

 

Teraz jednak stajemy przed kolejnymi wyzwaniami, musimy walczyć o jego powrót do zdrowia, sił, sprawności i samodzielności. Potrzebujemy środków na rehabilitację, protezę oraz zmianę źródła ogrzewania w domu, ponieważ piec centralnego ogrzewania znajduje się w piwnicy, do której zejście stało się dla taty niemożliwe. Kiedy był zdrowy bez problemów dbał o ciepło w domu, teraz nie ma na to szans. Tylko regularna rehabilitacja pomoże tacie wrócić do sprawności, a nowoczesna proteza pozwoli na powrót do samodzielności. Koszty związane z rehabilitacją, nowoczesną protezą oraz zmiana sposobu ogrzewania znacznie przewyższają nasze możliwości finansowe.

 

Mam 20 lat, mieszkam z siostrą (19 lat) i tatą. Mama zmarła na raka trzustki w 2015 roku, gdy miałyśmy 11 i 10 lat. Pracujemy na umowy zlecenie, studiuję zaocznie. Dopiero co wkraczamy w dorosłe życie, doświadczyłyśmy już więcej niż nie jeden dorosły człowiek, a wiele przed nami. Każda złotówka ma ogromne znaczenie i pozwoli tacie na odzyskanie sprawności i samodzielności.

 

Dziękujemy za każdą, nawet najmniejszą wpłatę oraz za udostępnienie informacji o zbiórce. Dziękujemy za wsparcie!

 

Córka Anna

 


There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations 380

preloader

Comments 1

 
2500 characters
 •  
  Anonymous user

  Były mieszkaniec Rogalinka

  1 000 zł
 •  
  Anonymous user

  Z całego serca życzę zdrowia i wytrwałości ❤

  100 zł